Jakie studia wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
martus

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: martus »

za tydzien skladam dokumenty a nie wiem gdzie to jest tragedia
Kamass

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Kamass »

maboo pisze:Zgadzam się z Ziutą,lepiej studiować juŻ tą ochronę środowiska,angielskiego moŻna się uczyć gdzie indziej i zrobić jakiś certyfikat moŻe,który np. za granicą znaczy tyle samo co dyplom. Ja równieŻ mam szerokie zainteresowania ale trzeba będzie się na coś zdecydować,więc wybieram się na biologię,mimo,Że kaŻdy,czy nauczyciel czy znajomy,jak usłyszy gdzie będę składać papiery pyta się dlaczego chcę być nauczycielką. Postanowiłam,Że udowodnię im wszystkim,Że po biologii nie trzeba pracować w szkole i moŻna całkiem nieźle zarabiać. Jak się w kraju nie uda, to niestety wyjadę za granicę,ale najpierw będę w Polsce próbować.
pozdrawiam
TeŻ idę na biol-chem i wiem chyba na jakie studia się wybiorę (o ile się dostanę :P). Maboo jesteś z Kłodzka hmm jak masz tyle zainteresowań to czemu nie pójdziesz do liceum społecznego w kłodzku i nie wybierzesz sobie po roku fakultetu? Niestety mieszkam w kotlinie kłodzkiej od roku i nie miałem duŻego pojęcia o liceach na tym terenie to co usłyszałem o społecznej pozytywnie mnie zaskoczyło (niestety po fakcie bo poskładałem papiery do innych szkół). A tak apropo. Po biol-chem raczej ma sie ambicje na jakiś lepszy zawód niŻ nauczyciel (uŻerać się z bachorami /), więc niby czemu wszyscy twierdzą ze zostaniesz nauczycielką?
sylwia

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: sylwia »

w przyszlosci chcialabym pracowac z dziecmi w przedszkolu jakie studia wybrAC?
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: dawidw »

np. pedagogiczne
smok

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: smok »

na jakie studia moge isc po Wosie ktory chce zdawac na maturze
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Savok »

po samym WOSie? Na zadne.
kaska

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: kaska »

Moja koleŻanka zdawała sam WOS to dostała się na Turystyke i Rekraacje. A Żeby było małó osób to od razu została przyjęta
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Savok »

Mowimy o studiach czy o sposobie na uzyskanie bezuzytecznego papieru magistra? bo to jest pewna roznica.

Na szanujacych sie kierunkach WOS jest conajwyzej dodatkiem do jezyka i/lub historii.

Nie musisz isc na studia wyzsze zeby robic to samo, co Twoja kolezanka jak je skonczy.
smok

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: smok »

nie no bede jeszcze zdawala polski i angielski zastanawiam sie nad dodatkowa biologia
smok

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: smok »

prosze Was pomozcie mi bo naprawde nie wiem gdzie sie wybracwolalabym pracowac z dziecmi i myslalam o pedagogice opiekunczo-wychowawczej ale kogo bym sie nie zapytala to mi odmawia taki kierunek:( :?: :!:
kaska

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: kaska »

smok-napewno uwaŻają, Że jest to cięŻka praca dlatego ci odradzają. Mi teŻ odradzają medycyne ale się upre i tak będe na nią zdawać. Jak chcesz iść na pedagogike to idŻ bo potem będziesz siebie i kaŻdego obwiniał, Że coś ci się nie udało.
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

jakie studia?

Post autor: Frescoo »

zdawałam w tym roku biole rozszerz ichemie podstawe i mam pytanie na jakie studia moglabym po tym isc? obojetnie czy stacjonarne czy niestacjonarne,dzienne zaoczne.
oba prozedmioty psozly mi bardzo dobrze
pozdrawiam
Jacky
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:08

Studia

Post autor: Jacky »

Ja tez jestem na profilu biologiczno-chemicznym, koncze pierwsza klase i strasznie nas tyraja szczegolnie z bioli i chemii ale ogolnie jestem zadowolona ze wybralam ten profil mimo ze jestem humanistka. Otoz na poczatku mialam zamiar isc na farmacje jednak usmiadomilam sobie ze nie zdam rozszerzonej chemii mimo ze zawsze bylam dobra z chemii lecz w liceum trafila mi sie nauczycielka ktora w ogole nam nic nie tlumaczy i jedzie z materialem tak szybko ze jest strasznie i mimo ze mam 4 na koniec to na serio jest bardzo ciezko. Biole na pewno bede zdawac na rozszerzonym mam na razie 5 wiec mysle ze jakos dam rade dobrze zdac) tylko zastanawiam sie co jeszcze zdawac bo na pewno samej bioli nie chce. Zastanawiam sie nad psychologia a wtedy bym musiala zdac histe co mi nawet odpowiada bo lubie ten przedmiot nie wiem jednak czy moze jakis inny kierunek spodobalby mi sie bardziej. A moze wy macie jakies pomysly Medycyna w ogole odpada bo fizyki nie bede zdawac na 100% Moze biotechnologia? Sama nie wiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości