Jakie studia wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
absolutny
Posty: 17
Rejestracja: 15 cze 2009, o 16:38

Re: Jakie studia

Post autor: absolutny »

3/4 kierunków z politechniki są dobrze płatne i łatwo znaleźć pracę.
Stomatologia, farmacja z medycznych. Po przyrodniczych to chyba w Polscie nie ma za dużo b. dobrze płatnej pracy.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jakie studia

Post autor: Korczaszko »

wiedza o tańcu z elementami kungfu
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Jakie studia

Post autor: dzoners »

ja znalazłem bardzo ciekawe połączenie, mianowicie misjologia na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie jednocześnie z Arabistyką ^^

Może i bardzo dużo się nie zarobi (fizycznie naturalnie!), ale moze będzie filmik z twojej egzekucji na jutjubie d
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jakie studia

Post autor: Padre Morf »

dzoners pisze:misjologia na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie
bezrobociologia jest KÓÓÓL
Kolega chciał puścić misjologię z dymem, bo twierdził, że oni czczą bożki
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Jakie studia

Post autor: doktorka »

Frescoo, ja polecam fryzjerstwo, tez troche przyrodnicze, a mozna zarobic na serio bardzo duzo kasy (moja fryzjerka kasuje 200zl za wizyte). nie kazdy musi byc mgr, bo po co]
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

dziękuję za odpowiedzi:)
biorę właśnie pod uwagę by zostać fryzjerką albo kosmetyczkądość prosta praca i dobrze płatna
i rozważam jeszcze kierunki techniczne typu informatyka, informatyka stosowana,budownictwo co sądzicie o nich?:)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jakie studia

Post autor: Padre Morf »

Sprawdź jak wygląda po nich rynek pracy.
Dyplomem magisterskim się nie najesz
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Jakie studia

Post autor: jagodzio »

Zawsze jak czytam o przyszłościowych kierunkach", to wymieniają informatykę. Obecnie wszystko jest skomputeryzowane A jak się jest dobrym w tym, to można zarobić niezłą kasę np. jako programista. Zresztą Posiadanie sklepu ze sprzętem komputerowym, albo punkt naprawy komputerów, to opłacalny biznes. Zanim pójdziesz na informatykę się zastanów dziesięć razy, czy Cię to interesuje i czy jesteś w stanie przetrwać te ciężkie, matematyczne studia
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jakie studia

Post autor: Padre Morf »

Można też nastawić się na wyjazd za granicę - wtedy opłacalne może się okazać np. pielęgniarstwo mimo, że u nas zarabia się marnie. Pobonie będzie wtedy np z biotechem.
jagodzio pisze:Posiadanie sklepu ze sprzętem komputerowym, albo punkt naprawy komputerów, to opłacalny biznes.
do tego nie trzeba studiów
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jakie studia

Post autor: Medycyna Lwów »

i rozważam jeszcze kierunki techniczne typu informatyka, informatyka stosowana,budownictwo co sądzicie o nich?:)
budownictwo i informatyka jak najbardzije dobre kierunki, tylko wg mnie bardziej dla chłopaków
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Jakie studia

Post autor: Jocisko »

Możesz skończyć najbardziej przyszłościowe studia a i tak pracy ani kasy nikt Ci nie gwarantuje. Pójdziesz teraz na jakieś studia, a za parę lat okaże się, że trudno znaleźć pracę w Twojej dziedzinie, bo nie tylko Ty myślałaś, że są one przyszłościowe lub też po prostu przestaną takie być.

Może jedynie nie warto wybierać bardzo mało znanych studiów, być po nich specjalistą od czegoś nieznanego, w wąskiej dziedzinie, bo wtedy rzeczywiście z kasą i pracą może być krucho.
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

no niby bardziej dla facetów, ale obecnie studenci tych kierunków to pół na pół faceci i laski
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Jakie studia

Post autor: jagodzio »

Frescoo pisze:no niby bardziej dla facetów, ale obecnie studenci tych kierunków to pół na pół faceci i laski
Sory, ale nie. Nie wiem skąd masz takie informacje. Dziewczyn na roku jest zaledwie garstka. Chyba, że na uniwersytecie w koziej wólce, bo teraz wszędzie pootwierali informatykę. Ja miałam na myśli taką hm prawdziwą - na polibudzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości