Jakie studia wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

no właśnie i po tych studiach nie ma jakiejś ciężkiej pracy fizycznej by dziewczynie nie pasowała, tylko siedzi się przy kompie))
ja znam mnóstwo dziewczyn co studiują Górnictwo i Geologie, teraz już raczej zanika podział na zawód męski, zawód damski.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Jakie studia

Post autor: jagodzio »

Ale ja nie mówię, że kobiety nie powinny iść na ten kierunek, bo on jest tylko dla facetów Po prostu należy się liczyć z tym, że wielu koleżanek się tam nie znajdzie. Ale za to ile inteligentnych samców
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

no jak dla mnie to jest plus hehe przynajmniej nie będzie nudno :D
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jakie studia

Post autor: Korczaszko »

z długimi paluchami jak to u informatyka
i wyglądającymi jakby się urwali ze zlotu kujonów
<taki żart nie obrażam niczyjego chłopaka *

dla facetów, bo ludziom się wydaje, że kobiety to idiotki i nie poradzą sobie w takiej dziedzinie, dlatego mając do wyboru zatrudnić faceta czy zatrudnić kobietę zgadnijcie kogo wybiorą? Ale sama praca jak najbardziej dla kobiety programować można w domu siedząc na macierzyńskim
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Jakie studia

Post autor: Jocisko »

Hmm, ja nie uważam, że byłabym gorszym informatykiem niż facet. Wręcz przeciwnie uważam, że momentami lepiej radzę sobie przy kompie niż wiele moich kolegów

A co do specyfiki zawodu, to kobieta też zwraca większą uwagę na estetykę niż facet i pewnie taki program zrobiony przez kobietę byłby nie tyle dobry, co i przyjemny w obsłudze
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Jakie studia

Post autor: jagodzio »

Korczaszko pisze:z długimi paluchami jak to u informatyka
i wyglądającymi jakby się urwali ze zlotu kujonów
Jeszcze kraciasta koszula, okulary i obowiązkowo sandały i podciągnięte białe skarpetki
Jocisko pisze:Hmm, ja nie uważam, że byłabym gorszym informatykiem niż facet. Wręcz przeciwnie uważam, że momentami lepiej radzę sobie przy kompie niż wiele moich kolegów
Wiem, że to może się wydawać dziwne, ale nie każdy facet musi się interesować komputerami
Ostatnio zmieniony 24 cze 2009, o 21:39 przez jagodzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jakie studia

Post autor: Korczaszko »

Jocisko, Ty ale wiele osób ma inne zdanieltszczególnie faceci
ale wiadomo i kobita się przebije za parę lat to w ogóle wyprzemy facetów do kuchni
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Jakie studia

Post autor: Jocisko »

No to oczywiste, że nie każdy facet musi się interesować komputerami, ale np jak w szkole coś na kompie nie działało, to zazwyczaj faceci się pchają do naprawy, woła się do naprawy facetów, którzy sobie nie radzą ewidentnie z pracą, a takie Jocisko rozwiązało sprawę Czułam się dumna normalnie
I dlatego nie lubię podziałów na zawody/czynności damskie i męskie.

PS jak tu jest karany off-top? Bo wiecie chciałabym mieć czyste punkty
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

Też nie lubię tego podziału
Mnie kompy inetersuje i studia pdoobaly m isie tylko boję się ze nie poradze sobie bo ja nie mialam informatyk iw sredniej szkole i narazie nic nie umiem/
no i matma
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jakie studia

Post autor: Korczaszko »

Jocisko, jaki offtop dyskutujemy czy informatyka to dobry kierunek dla Frescoo

w szkole to ma się technologie informacyjną a nie informatykę
informatyka na matmie stoi a na takim TI matma nie za bardzo jest potrzebna
Ostatnio zmieniony 25 cze 2009, o 11:59 przez Korczaszko, łącznie zmieniany 1 raz.
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

Ja wiem, że trochę śmiesznie musi wyglądać ze w kazdym dziale zastanawiam się nad innym kierunkiem, ale muszę na dniach studia wyrbac,bo niebawem sie konczy rekrutacja a na serio ciężko jest stwierdzić co Cię interesuje majac niespelna 19 lat,przynajmniej mi
wiec wybieram po perspektywach pracy

Ja nie miałam nawet technologi informacyjnej,u mnie w skzole zamiast tego byly dodatkowe godziny angola
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Jakie studia

Post autor: jagodzio »

Frescoo pisze:Mnie kompy inetersuje i studia pdoobaly m isie tylko boję się ze nie poradze sobie bo ja nie mialam informatyk iw sredniej szkole i narazie nic nie umiem/
no i matma
Mata na infie jest na podobnym poziomie jak na matematyce. Np. po magisterskich z informatyki możesz robić doktorat z maty. Wiesz Stwierdzenie kompy to trochę mało. Lubisz np. programować? Bo nie wiem, po czym oceniasz to, że chcesz iść na te studia. Technologia informacyjna w liceum to jeden wielki żal, więc bez różnicy.
Wiesz Jeżeli będziesz wytrwała to i bez żadnych podstaw z informatyki dasz sobie radę, tylko posiadanie umiejętności, że tak powiem matematyczno - logicznych jest ważne. Matematyka wyższa to głównie symbole jedynki, dwójki, ewentualnie trójki. Czasem można zapomnieć, że w matematyce jest coś takiego jak liczby
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

no ja mate mialam na poziomie podstawowym i to bardzo okrojona podstawę, miałam beznadziejną nauczycielkę, więc nie ptorafię stwierdzić czy mam umysł matematyczny
ja Infe biorę pod uwagę jesli nie dostałabym się na płatną farmacjębo nie umiem jakoś wybrać zadnych innych studiówna wete nie pojde bo boje sie ptaków
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości