Jakie studia wybrać? - ankieta

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?

WUM vs. CMUJ

Farmacja WUM
27
79%
Analityka medyczna CMUJ
7
21%
 
Liczba głosów: 34

Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: kokardka »

Mam pewnie problem, prawdopodobnie dostanę się na farmację na WUM i analitykę medyczną na CMUJ. Osoby chętne prosiłabym o zaznaczenie odpowiedzi w ankiecie - decyzję muszę podjąć sama aczkolwiek ciekawa jestem waszych opinii. Ponadto często spotykam na forum osoby z podobnym dylematem, więc może komuś to także pomoże. Jeżeli ktoś chce dodatkowo podać argumenty dla swojego wyboru, czekam na posty.

Dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
bilberryy
Posty: 55
Rejestracja: 23 gru 2010, o 17:33

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: bilberryy »

Osobiście wybrałabym farmację, choć do niej mnie nie ciągnie, to jednak perspektywy zatrudnienia w zawodzie są znacznie bardziej realne niż w przypadku analityki.

Analityka, owszem, fajne studia, ciekawe, ale bez znajomości pracy po nich nie znajdziesz, bo w większości przychodni/szpitali miejsca zajmują starsze panie, które już dawno mogły przejść na emeryturę, ale upracie trzymają się krzesła i nie robią miejsca dla młodych. Osobiście znam człowieka, który ukończył z bardzo dobrym wynikiem analitykę medyczną (chyba w Warszawie), męczył się ze 2 lata szukając pracy, i wreszcie znalazł. jest kasjerem w Biedronce.

Decyzja oczywiście należy do Ciebie. Popatrz nie tylk na sam kierunek, ale również na to, co oferuje Ci uczelnia: jakie są wysokości stypendiów i warunki ich przyznawania, czy jest Erasmus, gdzie masz bliżej, jaka kadra naucza, jak to jest z praktykami, itd.

Powodzenia!
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: _włóczykij »

tez tak mysle
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: Jivan »

wiadomo że lepsza farmacja, trochę lepszy fach może to moje osobiste zdanie i trochę chamskie, ale po farmacji można prędzej znaleźć męża lekarza, a układ lekarz-farmaceuta potrafi przynieść niezłe zyski
Awatar użytkownika
Iblis
Posty: 77
Rejestracja: 16 maja 2013, o 16:51

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: Iblis »

licealistaa2012 pisze:a układ lekarz-farmaceuta potrafi przynieść niezłe zyski
Mega face palm
________

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: ________ »

Kokardka zależy też czy chcesz poprawiać maturę i celować na coś innego. Bo ja osobiście jeżeli chciałabym potem rzucać analityke/farmacje i iść na inny kierunek, to poszłabym na tą uczelnie na której chciałabym studiować ten drugi kierunek. (poznałabym wcześniej miasto, uczelnie) Bo jeżeli nie będziesz poprawiać matury, to złozyłabym na farmacje - wydaje mi się że to jednak pewniejszy fach od analityki. (i ewentualnie potem dowiadywać się w sprawie przeniesienia na farmacje na CMUJ)

Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: kokardka »

A wie ktoś z was jakie warunki trzeba spełnić żeby przenieść się na UJ po roku? I nie zamierzam poprawiać matury, chcę zostać już na jednym kierunku.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: paaula »

Trzeba brać drugi raz udział w rekrutacji i potem jak się dostaniesz to Cię przenoszą na drugi rok, albo jeszcze jest chyba opcja że masz określoną średnia to Cię przenoszą.
Nie skladalas na farmę na CMUJ? w końcu tam są chyba niższe progi na farmę niż na WUMie

Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: kokardka »

paaula, składałam ale jestem 258 na rezerwowej więc nie dam rady się dostać
Awatar użytkownika
Convallaria
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:11

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: Convallaria »

kokardka pisze:A wie ktoś z was jakie warunki trzeba spełnić żeby przenieść się na UJ po roku? I nie zamierzam poprawiać matury, chcę zostać już na jednym kierunku.
Zaliczony 1 rok i tyle z Sosnowca ludzie tak robią i nie ma dużego problemu, dziekan patrzy też na średnią
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: kokardka »

Convallaria, czyli nie muszę brać udziału w rekrutacji? Bo jeżeli miałabym znowu się rejestrować itd. to musiałabym poprawiać maturę a nie mam na razie takiego zamiaru
________

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: ________ »

Convallaria pisze:
kokardka pisze:A wie ktoś z was jakie warunki trzeba spełnić żeby przenieść się na UJ po roku? I nie zamierzam poprawiać matury, chcę zostać już na jednym kierunku.
Zaliczony 1 rok i tyle z Sosnowca ludzie tak robią i nie ma dużego problemu, dziekan patrzy też na średnią
Ale wtedy też trzeba mieć dobry powód, np: blisko do domu rodzinnego mąż w Krakowie dziecko w Krakowie rodzenstwo w Krakowie (razem wynajmiecie mieszkanie i taniej to wyjdzie dla budzetu domowego) ect

Bo w tym sposobie co napisała paaula nie trzeba mieć powodu, ale musisz sie dostać z rekrutacji.

Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Jakie studia wybrać? - ankieta

Post autor: kokardka »

sylwia1508, a ten powód jest jakoś sprawdzany?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości