Jakie studia wybrać na rok?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Kasia989 »

Morfeusz pisze:to taka sama prawda jak to, że wszyscy lekarze biorą łapówki, są alkoholikami i jedzą spleśniały ser na śniadanie
A nie O tym serze nie słyszałam
No to po co te wszystkie strajki Służba zdrowia w Polsce nie stoi zbyt dobrze i wszyscy to widzą.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Padre Morf »

Kasia989 pisze:No to po co te wszystkie strajki
a po to, żeby zarabiać dobrze i pracować mniej
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Dib00 »

Na początku może i tak, ale po zrobieniu specjalizacji.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Padre Morf »

po zrobieniu specjalizacji niektórzy też nie za dobrze zarabiają.
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Kasia989 »

Ale przecież nie tylko o kasę w życiu chodzi. Jak ktoś ma powołanie, to nie patrzy na zarobki (tak mi się przynajmniej wydaje).
PS- ja bym mogła iść na medycynę, jakby moja praca wyglądała tak jak w serialuDr House
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Padre Morf »

Ale przecież nie tylko o kasę w życiu chodzi. Jak ktoś ma powołanie, to nie patrzy na zarobki (tak mi się przynajmniej wydaje).
Fajnie a jak sie pojawi mąż i dzieci to tym powołaniem zapłacisz za mieszkanie, rachunki i ugotujesz na nim obiad.
Kasia989 pisze:PS- ja bym mogła iść na medycynę, jakby moja praca wyglądała tak jak w serialuDr House"
Znaczy sypiać z personelem, który nie ucieka na drzewo ze strachu i diagnozować z kosmosu wzięte przypadki?
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Kasia989 »

Morfeusz pisze:Znaczy sypiać ze wszystkim co na drzewo nie ucieka i diagnozować z kosmosu wzięte przypadki?
Ejjj bez przesady. Chodziło mi o to, że oni mają bardzo ciekawe i nietypowe przypadki. Lepsze to niż przepisywanie antybiotyków na bolące gardło.
Ale wiem, że z prawdziwym życiem ten serial nie ma nic wspólnego. Chociażby testy DNA w ciągu 5 minut.

Co do powołania, to lepiej mieć mniej kasy i robić to, co się lubi, niż pełno pieniędzy i nienawidzić swojej pracy. Zresztą jak ktoś nie jest debilem, to w każdej sytuacji sobie poradzi.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: badger »

Proszę skończyć ten offtop! Tematów o służbie zdrowia jest już kilka i tam proszę o tym dyskutować. Inaczej posypią się ostrzeżenia!
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: biofizchem »

ja chciałam poprawiać za rok fizykę i biologię i zanlazłam kierunek biofizyka fizyka medyczna gdzie jest fizyka i biologia oraz biologia człowieka

a gdyby za rok sie nie udało to zawsze mogę kontynuowac ten kierunek bo to jest przyszłościowe i atrakcyjne zagranicą
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: a_niap »

Ja mysle ze lepiej jest zrobic rok pzrerwy i przygotowac sie porzadnie do matury poprawkowej niz isc na jakies studia ktorych i tak sie nie ma zamiaru konczyc. Jeszcze lepsza alternatywa jak sie nie dostalo na medycyne to studia niestacjonarne. Medycyna to taki kierunek ze trzeba poświęcić wiecej lat na nauke niż na innych kierunkach, będac dwa czy trzy latado tylu moze ich potemzabraknac", bo w koncu im jestesmy starsi tym gorzej jest sie uczyc.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Savok »

Osobiscie uwazam, ze podejmowanie studiow na rok z premedytacja jest najwiekszym chamstwem jakie mozna popelnic w tym zakresie.
Zajmujesz miejsce rujnujac przyszlosc komus, kto moglby sie dostac na te studia i chcialby je skonczyc tylko dlatego, ze jasniepan nie dostal sie na lek.

Uwazam, ze sprawiedliwa bylaby zasada wedle ktorej osoba rezygnujaca ze studiow w ciagu pierwszych dwoch lat powinna placic za dotychczasowe studia. Wtedy moze byloby mniej takich zimorodkow.
cahala

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: cahala »

Savok pisze:Osobiscie uwazam, ze podejmowanie studiow na rok z premedytacja jest najwiekszym chamstwem jakie mozna popelnic w tym zakresie.
Zajmujesz miejsce rujnujac przyszlosc komus, kto moglby sie dostac na te studia i chcialby je skonczyc tylko dlatego, ze jasniepan nie dostal sie na lek.

Uwazam, ze sprawiedliwa bylaby zasada wedle ktorej osoba rezygnujaca ze studiow w ciagu pierwszych dwoch lat powinna placic za dotychczasowe studia. Wtedy moze byloby mniej takich zimorodkow.
Jeśli robi się coś takiego z czystym załoŻeniem - postudiuje sobie rok i zrezygnuje to owszem, popieram.

Moim zdaniem jeśli juŻ bardzo chce się iść do jakiejś szkoły (wiadomo zniŻki itd.) to naleŻy złoŻyć papiery tam gdzie zostały wolne miejsca, ewentualnie jakaś roczna szkoła pomaturalna. Ale nie tam gdzie ludzie bardzo chcą się dostać.
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Dib00 »

Savok pisze:Osobiscie uwazam, ze podejmowanie studiow na rok z premedytacja jest najwiekszym chamstwem jakie mozna popelnic w tym zakresie.
Zajmujesz miejsce rujnujac przyszlosc komus, kto moglby sie dostac na te studia i chcialby je skonczyc tylko dlatego, ze jasniepan nie dostal sie na lek.
A jeśli nie uda się komuś poprawić matury? Ma próbować jeszcze raz? A potem znów? I ostatecznie stracić kilka lat pozostając na lodzie? Ja poszłam na biologię nie wiedząc, czy ją ukończę. Od początku miałam zamiar spróbować dostać się na UM. Owszem, kierunek na który poszłam jest interesujący, ale doszłam do wniosku, że nie jest tym wymarzonym. Mimo iż rzucę biologię, uważam że nie straciłam tego roku. Wręcz przeciwnie. Wiem teraz co to znaczy studiować, poznałam wielu wspaniałych ludzi. Dzięki zajęciu na Collegium Chemicum zapałałam miłością do chemii:)
A poza tym nie zajęłam nikomu miejsca - na 160 osób studiowało ze 140.

[ Dodano: Pon Sie 04, 2008 21:43 ]
cahala pisze:Moim zdaniem jeśli już bardzo chce się iść do jakiejś szkoły (wiadomo zniżki itd.) to należy złożyć papiery tam gdzie zostały wolne miejsca, ewentualnie jakaś roczna szkoła pomaturalna. Ale nie tam gdzie ludzie bardzo chcą się dostać.
Z tym się zgadzam. Nie rozumiem np. czemu niektórzy idą na obleganą farmację, skoro nie chcą jej w ogóle studiować i marzą o lekarskim. W nawale nauki i tak pewnie nie dadzą rady poprawić matury.
Dlatego, jak już napisałam, nie wybrałam obleganego kierunku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości