Jakie studia wybrać na rok?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
persymona250
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2008, o 20:27

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: persymona250 »

Ja złożylam na anglistyke bo chciałam podszkolic język w między zasie ale sie wycofałammając do opanwania trzy lata z chemi i bioli chyba nie dalabym rady robić wszytkich rzeczy na raz także zostaje w domu i siedze nad bio i chemią chodze na korki i do mojej byłej biologiczki i chemiczki planuje na zajecia jak juz sie rok szkolny ich zacznie bo to prócz korków zawsze cośżeby w domu nie zwariowaca na studia o profilu bio i chemii nie miałam szans (matura z historii) ale mysle ze to w przypadku takich jak ja niezbt dobrze bo czy jest sens zapychac głowe informacjami niepotrzebnymi jeszcze do matury tego i tak jest duzo a potem na studiach i tak sie człowiek wszytkiego nauczy.Chyba lepiej przesiedziec rok spokoju gdybym chodziła na studia to miałabym moze z 3 poxne popołudnia na nauke a to marna wizja dobrze zdanej matury
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Gekon »

persymona250 pisze:Chyba lepiej przesiedziec rok spokoju gdybym chodziła na studia to miałabym moze z 3 poxne popołudnia na nauke a to marna wizja dobrze zdanej matury
To prawda skoro nie dotknęłaś materiału na maturę rozszerzoną z biologii i chemii w tym roku. Musisz sporo nadrobić.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: serine »

Osobiscie uwazam ze rok przerwy w połaczeniu z korepetycjami, własna praca i kursem to swietny wybór. Kazde studia na pierwszym roku to szok i zero czasu wolnego a przynajmniej tyle czasu wolnego zeby swobodnie nauczyc sie 3 lat fizyki, biologii i chemii. Dodac do tego jeszcze ze człowiek przeciez przez rok wiele zapomina. przypomina mi sie jak zawsze miałam problem z przypomnieniem sobie wielu rzeczy na poczatku wrzesnia po wakacjach a to były tylko 2 miesiace. Jesli zalezy Wam na medycynie to przemyslcie to 100 razy zeby potem nie było za pozno. Juz raz sie nie udało.
Pomponia
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2008, o 14:02

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Pomponia »

cahala pisze:To bardzo mądra decyzja. Nikomu nie zabierasz miejsca a sama masz kontakt z tym co chcesz poprawić.
Dzięki za poparcie.
cahala pisze:Moja koleżanka chciała poprawiać chemię i na niejzimowała ale tak jej się spodobało, że już tam została
W moim przypadku to odpada. Dla mnie liczyła się od zawsze tylko medycyna.
cahala

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: cahala »

Pomponia pisze:
cahala pisze:Moja koleŻanka chciała poprawiać chemię i na niejzimowała ale tak jej się spodobało, Że juŻ tam została
W moim przypadku to odpada. Dla mnie liczyła się od zawsze tylko medycyna.
Dla niej teŻ Nigdy nie mów nigdy
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: a_niap »

cahala pisze:
Pomponia pisze:
cahala pisze:Moja koleżanka chciała poprawiać chemię i na niejzimowała ale tak jej się spodobało, że już tam została
W moim przypadku to odpada. Dla mnie liczyła się od zawsze tylko medycyna.
Dla niej też Nigdy nie mów nigdy
Hehe odemnie z klasy z LO też dwie osoby poszły na chemię zeby przezimowac i poprawić maturę. Szczerze to jestem ciekawa czy tam zostaną i czy uda im się napisać maturę lepiej. Wybrali ten kierunek bo tam jest na pierwszym roku chemia i fizyka, wiec nie musieli by sie jakos specjalnie uczyc do matury. Nie wiem jak to wyjdzie. Co Wy o tym myslicie?
cahala

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: cahala »

To co jest na studiach i na maturze to dwie zupełnie róŻne rzeczy zajęcia na studiach po prostu nie pozwalają zapomnieć tego co się wie ale na zdobycie jakiejś dodatkowej wiedzy przydatnej na maturze nie ma co liczyć. Pewne fakty moŻna poszerzyć a to i tak nie zawsze. Generalnie moim zdaniem zamiast pójść na studia, które i tak się przerwie lepiej jest iść na jakiś roczny kurs. Jest mnóstwo bezpłatnych szkół, które takie oferują i tam moŻna rzeczywiście trochę poszerzyć wiedzę bo są np. takie przedmioty jak anatomia z fizjologią, ekologia itd.
Dib00
Posty: 339
Rejestracja: 13 lip 2007, o 14:40

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Dib00 »

Mój kolega i koleżanka też zostali na chemii. On chciał iść na farmację, miał poprawiać maturę, ale nie podszedł. Ona również nie przyszła na poprawkę.
Za to ja byłam na biologii i nie zagrzałam tam długo miejsca.
Wszystko zależy od człowieka. Mi na biologii bardzo spodobała się chemia, dlatego wybrałam teraz farmację (miłość do nauk medycznych pozostała).
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: biofizchem »

a ja sobie studiuje fizyke medyczna i narazie jest ok. z fizyki to co mieliśmy na rozszerzeniu więc do matury mam powtórkę mam jeszce chemie i biologie więc ful wypas
Pomponia
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2008, o 14:02

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Pomponia »

Ja też jestem na chemii i nie narzekam -wręcz przeciwnie- cieszę sie bo już po tych kilku dniach nabrałam pewnego doświadczenia np. w sporządzaniu notatek z wykładów Siedząc rok w domu zwariowałabym a studiując mam i tak 2 dni wolne(tak mam ustawione ćwiczenia) mam czas na korki. I przede wszystkim chodząc do szkoły wiem że muszę się nauczyć a będąc w domu pewnie nigdy bym się nie zebrała. No ale oczywiście każdy woli co innego więc nie można uogólniać.
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: biofizchem »

a ja mam dodatkowo wolny pt. więc mam 3 dni wolne mieszkam blisko uczelni wiec oszczedzam na przejazdach a takze odtleniam się, dostałam sie na wymarzony wf
to nie bedzie stracony rok bo juz poznałam cudownych ludzi zaznałam życia studenckiego nauczyłam się sama o siebie dbać i być daleko od domu za rok bedzie mi łatwiej zawsze już jestem obyta ze studiowaniem wiem jak co załatwic jak dogadać sie z paniami z dziekanatu

Ja gdybym została w domu to też bym zwariowała a teraz nawet więcej rzeczy mi się chce w wakacje jak miałam powtarzać to zawsze mi się nie chciałao i łatwo znalazłam wymówkę
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Liliaferr »

Polecenia jest godna chemia, fizyka) to zawsze się potem przyda.
moreno
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2007, o 17:03

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: moreno »

ja też nigdzie nie poszedłem (tylko studium zaoczne żeby do wojska nie wzięli ale poziom jest bliski zera więc ok), tak jak persymona250 mam korki z bio i chem oraz dodatkowe zajęcia (języki, basen) i się uczę najgorsze jest to że nie tylko wiedza się liczy na maturze ale i szczęście. mogę umieć wszystko perfect i jeszcze ponad a i tak nie będzie punktowane jeśli nie napiszę w odpowiedniej formie itd (ale od tego są korki), no i jeszcze egzaminator życzliwy by się przydał, a nie taki co obcina za wszystko, nawet jeśli coś jest dobrze ale inaczej niż w kluczu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości