Jakie studia wybrać na rok?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
reksio
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2008, o 22:41

Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: reksio »

Witam, chciałem iśc na medycyne ale że nie miałem możliwości opanowania tego materiału w tym roku to matura poszła mi średnio i mam zamiar ją poprawiać za rok. Stąd moje pytanie na co mógłbym pójść na ten rok? Myślałem nad ratownictwem medycznym albo fizjoterapią. Czy to są ciężkie kierunki? Czy są na nich jakieś przedmioty które potem po ewentualnym dostaniu się na medycyne mógłbym mieć zaliczone zeby na nie nie chodzic? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Ann »

Znam osoby ,którym kiepsko poszła teraz matura i chcą próbować za rok, a w między czasie pójść na studia, które pomogą im przygotować się do poprawy matury, typu biologia, uważam, że to najlepszy pomysł. Sprawdź jakie są przedmioty na danych kierunkach
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: badger »

Ja uważam że to jest coś głupiego iść na studia i zająć komuś miejsce wiedząc że się z nich zrezygnuje. Są u mnie takie osoby i nauczyciele nie patrzą na nie zbyt przychylnie, zresztą nie ma co się dziwić, uczelnia wydaje nie małe pieniądze na nas przez ten rok a niektórzy traktują to jako przechowalnie w drodze na medycynę itp
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Agalek »

Reksio! Kilka lat temu miałam podobną sytuację.po oblanym egzaminie na medycynę, postanowiłamprzezimować na biotechnologii. Nie był to najlepszy pomysł, na pierwszym roku biologia ogranicza się głównie do nieprzydatnej botaniki i histologii(na maturze Ci się nie przyda, a na studiach nie mają zamiaru nic przepisywać oprócz ew.statystyki). Chemia, owszem, ale głownie analityczna.po pierwszym semestrze męki zrezygnowałam z tych studiów, wróciłam do domu i przygotowywałam się do drugiego podejścia. Dziś kończę trzeci rok medycyny:)
Gdybym miała jeszcze raz wybierać, po maturze zostałabym w domu.
reksio
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2008, o 22:41

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: reksio »

Problem w tym że zostać nie moge bo mnie do wojska wessą:/ Faktycznie głupia sprawa zajmować komuś miejsce ale co innego zrobić?
Muczaczos
Posty: 33
Rejestracja: 26 kwie 2007, o 23:07

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Muczaczos »

właśnie , tu chyba bardziej chodzi o wojsko, szczególnie dla facetów zA :]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Padre Morf »

Wojsko nie jest taką złą perspektywą ]
tomekcooler
Posty: 38
Rejestracja: 23 mar 2008, o 13:32

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: tomekcooler »

idź na ochronę środowiska-więcej łażenia, wyjazdów niż nauki aczkolwiek swoje odwalić też trzeba, niestety. ale bedziesz mial wiecej czasu na nauke do matury a potem to już tylko wio na medyczną
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: veg999 »

Morfeusz pisze:Wojsko nie jest taką złą perspektywą ]
No cos Ty. Ja z wojskiem nie chce miec nic wspolnego. Latanie z karabinem po blocie to zdecydowanie nie dla mnie. Co w tym ciekawego? Wstawanie o 6, smiganie po poligonie na dzien dobry, golenie glowy na lyso. No masakra Na szczescie mi to nie grozi z powodu przewleklej choroby Jak sie nie dostane na AM za pierwszym razem to hm. albo bede siedzial rok w domu i bral korepetycje do poprawy matury albo sprobuje sie wbic na weterynarie.
Moim zdaniem to latwiej siedziec w domu i sie uczyc tylko do poprawy matury niz studiowac przez rok cos innego. Mam kolezanke ktora za pierwszym razem sie nie dostala i poszla na biologie na studia i bylo jej bardzo ciezko pogodzic poprawe matury i nauke na studiach. Chyba lepiej sie skupic na jednym i zrobic to dobrze.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Padre Morf »

Veg nikt mi głowy na łyso nie golił. Wojsko to bardzo dobra perspektywa - głównie płacowa. Teraz młodzież garnie się do woja i chce z nim wiązać przyszłość zawodową. W tym roku na przeszkolenie wojskowe dla lekarzy było więcej chętnych niż miejsc. Wiadomo, że te dodatkowe 3000zł na ziemi nie leży
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: onlyma »

a co sądzicie o biologii na rok? albo chemii? na pierwszym roku jest coś co przyda się na maturze?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: Batha »

nie wiem jak z bio, ale na Chemii na pierwszym roku masz pełno maty i fizy. Więc taka gratisowa powtórka z tych przedmiotów
elp
Posty: 12
Rejestracja: 16 cze 2008, o 16:53

Re: Jakie studia wybrać na rok?

Post autor: elp »

To ja polecam inzynierie biomedyczna.
Np. na AGHu na 1 roku sa przedmioty jak:
chemia ogolna, chemia organiczna, fizyka, matematyka, biologia, genetyka, prepadeutyka medycyny. ogolnie sporo rzeczy, ktore by sie zgadzaly z matura
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości