Jakie studia wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
smok

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: smok »

prosze Was pomozcie mi bo naprawde nie wiem gdzie sie wybracwolalabym pracowac z dziecmi i myslalam o pedagogice opiekunczo-wychowawczej ale kogo bym sie nie zapytala to mi odmawia taki kierunek:( :?: :!:
kaska

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: kaska »

smok-napewno uwaŻają, Że jest to cięŻka praca dlatego ci odradzają. Mi teŻ odradzają medycyne ale się upre i tak będe na nią zdawać. Jak chcesz iść na pedagogike to idŻ bo potem będziesz siebie i kaŻdego obwiniał, Że coś ci się nie udało.
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

jakie studia?

Post autor: Frescoo »

zdawałam w tym roku biole rozszerz ichemie podstawe i mam pytanie na jakie studia moglabym po tym isc? obojetnie czy stacjonarne czy niestacjonarne,dzienne zaoczne.
oba prozedmioty psozly mi bardzo dobrze
pozdrawiam
Jacky
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:08

Studia

Post autor: Jacky »

Ja tez jestem na profilu biologiczno-chemicznym, koncze pierwsza klase i strasznie nas tyraja szczegolnie z bioli i chemii ale ogolnie jestem zadowolona ze wybralam ten profil mimo ze jestem humanistka. Otoz na poczatku mialam zamiar isc na farmacje jednak usmiadomilam sobie ze nie zdam rozszerzonej chemii mimo ze zawsze bylam dobra z chemii lecz w liceum trafila mi sie nauczycielka ktora w ogole nam nic nie tlumaczy i jedzie z materialem tak szybko ze jest strasznie i mimo ze mam 4 na koniec to na serio jest bardzo ciezko. Biole na pewno bede zdawac na rozszerzonym mam na razie 5 wiec mysle ze jakos dam rade dobrze zdac) tylko zastanawiam sie co jeszcze zdawac bo na pewno samej bioli nie chce. Zastanawiam sie nad psychologia a wtedy bym musiala zdac histe co mi nawet odpowiada bo lubie ten przedmiot nie wiem jednak czy moze jakis inny kierunek spodobalby mi sie bardziej. A moze wy macie jakies pomysly Medycyna w ogole odpada bo fizyki nie bede zdawac na 100% Moze biotechnologia? Sama nie wiem
Izabel91
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2009, o 20:48

Re: jakie studia wybrac??

Post autor: Izabel91 »

Mam ten sam problem. Po wakacjach będę w klasie maturalnej o profilu biologiczno-chemicznym i pojawia się problem: co zdawać? Jakie są moje plany na przyszłość, czyli jaki obrać kierunek. Lubię chemię jak również biologię. Z chemii lubię np. lekcje w laboratorium, z biologii- człowieka. Z przedmiotów tych jestem całkiem dobra. W gimnazjum myślałam o farmacji, ale podobno to trudny kierunek i potem co? praca w aptece? Przydałaby mi się mała pomoc. Zaznaczam, że mieszkam na Śląsku.
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Jakie studia

Post autor: Frescoo »

Jaki kierunek studiów polecacie po którym można zarobić dużo kasy ?
chodz o studia przyrodnicze jakieś, medyczne albo z politechniki
Awatar użytkownika
absolutny
Posty: 17
Rejestracja: 15 cze 2009, o 16:38

Re: Jakie studia

Post autor: absolutny »

3/4 kierunków z politechniki są dobrze płatne i łatwo znaleźć pracę.
Stomatologia, farmacja z medycznych. Po przyrodniczych to chyba w Polscie nie ma za dużo b. dobrze płatnej pracy.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jakie studia

Post autor: Korczaszko »

wiedza o tańcu z elementami kungfu
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Jakie studia

Post autor: dzoners »

ja znalazłem bardzo ciekawe połączenie, mianowicie misjologia na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie jednocześnie z Arabistyką ^^

Może i bardzo dużo się nie zarobi (fizycznie naturalnie!), ale moze będzie filmik z twojej egzekucji na jutjubie d
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jakie studia

Post autor: Padre Morf »

dzoners pisze:misjologia na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie
bezrobociologia jest KÓÓÓL
Kolega chciał puścić misjologię z dymem, bo twierdził, że oni czczą bożki
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Jakie studia

Post autor: doktorka »

Frescoo, ja polecam fryzjerstwo, tez troche przyrodnicze, a mozna zarobic na serio bardzo duzo kasy (moja fryzjerka kasuje 200zl za wizyte). nie kazdy musi byc mgr, bo po co]
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

dziękuję za odpowiedzi:)
biorę właśnie pod uwagę by zostać fryzjerką albo kosmetyczkądość prosta praca i dobrze płatna
i rozważam jeszcze kierunki techniczne typu informatyka, informatyka stosowana,budownictwo co sądzicie o nich?:)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jakie studia

Post autor: Padre Morf »

Sprawdź jak wygląda po nich rynek pracy.
Dyplomem magisterskim się nie najesz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości