Jakie studia wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Jakie studia

Post autor: jagodzio »

Zawsze jak czytam o przyszłościowych kierunkach", to wymieniają informatykę. Obecnie wszystko jest skomputeryzowane A jak się jest dobrym w tym, to można zarobić niezłą kasę np. jako programista. Zresztą Posiadanie sklepu ze sprzętem komputerowym, albo punkt naprawy komputerów, to opłacalny biznes. Zanim pójdziesz na informatykę się zastanów dziesięć razy, czy Cię to interesuje i czy jesteś w stanie przetrwać te ciężkie, matematyczne studia
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jakie studia

Post autor: Padre Morf »

Można też nastawić się na wyjazd za granicę - wtedy opłacalne może się okazać np. pielęgniarstwo mimo, że u nas zarabia się marnie. Pobonie będzie wtedy np z biotechem.
jagodzio pisze:Posiadanie sklepu ze sprzętem komputerowym, albo punkt naprawy komputerów, to opłacalny biznes.
do tego nie trzeba studiów
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jakie studia

Post autor: Medycyna Lwów »

i rozważam jeszcze kierunki techniczne typu informatyka, informatyka stosowana,budownictwo co sądzicie o nich?:)
budownictwo i informatyka jak najbardzije dobre kierunki, tylko wg mnie bardziej dla chłopaków
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Jakie studia

Post autor: Jocisko »

Możesz skończyć najbardziej przyszłościowe studia a i tak pracy ani kasy nikt Ci nie gwarantuje. Pójdziesz teraz na jakieś studia, a za parę lat okaże się, że trudno znaleźć pracę w Twojej dziedzinie, bo nie tylko Ty myślałaś, że są one przyszłościowe lub też po prostu przestaną takie być.

Może jedynie nie warto wybierać bardzo mało znanych studiów, być po nich specjalistą od czegoś nieznanego, w wąskiej dziedzinie, bo wtedy rzeczywiście z kasą i pracą może być krucho.
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

no niby bardziej dla facetów, ale obecnie studenci tych kierunków to pół na pół faceci i laski
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Jakie studia

Post autor: jagodzio »

Frescoo pisze:no niby bardziej dla facetów, ale obecnie studenci tych kierunków to pół na pół faceci i laski
Sory, ale nie. Nie wiem skąd masz takie informacje. Dziewczyn na roku jest zaledwie garstka. Chyba, że na uniwersytecie w koziej wólce, bo teraz wszędzie pootwierali informatykę. Ja miałam na myśli taką hm prawdziwą - na polibudzie.
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

sprawdzałam na nk.Politechnikę Śląską.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Jakie studia

Post autor: Jocisko »

Informatyka jak najbardziej dla dziewczyn Przecież to jest wspaniała nauka.
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

no właśnie i po tych studiach nie ma jakiejś ciężkiej pracy fizycznej by dziewczynie nie pasowała, tylko siedzi się przy kompie))
ja znam mnóstwo dziewczyn co studiują Górnictwo i Geologie, teraz już raczej zanika podział na zawód męski, zawód damski.
Awatar użytkownika
jagodzio
Posty: 638
Rejestracja: 24 lut 2009, o 12:32

Re: Jakie studia

Post autor: jagodzio »

Ale ja nie mówię, że kobiety nie powinny iść na ten kierunek, bo on jest tylko dla facetów Po prostu należy się liczyć z tym, że wielu koleżanek się tam nie znajdzie. Ale za to ile inteligentnych samców
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Jakie studia

Post autor: Frescoo »

no jak dla mnie to jest plus hehe przynajmniej nie będzie nudno :D
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Jakie studia

Post autor: Korczaszko »

z długimi paluchami jak to u informatyka
i wyglądającymi jakby się urwali ze zlotu kujonów
<taki żart nie obrażam niczyjego chłopaka *

dla facetów, bo ludziom się wydaje, że kobiety to idiotki i nie poradzą sobie w takiej dziedzinie, dlatego mając do wyboru zatrudnić faceta czy zatrudnić kobietę zgadnijcie kogo wybiorą? Ale sama praca jak najbardziej dla kobiety programować można w domu siedząc na macierzyńskim
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Jakie studia

Post autor: Jocisko »

Hmm, ja nie uważam, że byłabym gorszym informatykiem niż facet. Wręcz przeciwnie uważam, że momentami lepiej radzę sobie przy kompie niż wiele moich kolegów

A co do specyfiki zawodu, to kobieta też zwraca większą uwagę na estetykę niż facet i pewnie taki program zrobiony przez kobietę byłby nie tyle dobry, co i przyjemny w obsłudze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości