Jakie studia wybrać?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Cierni
Posty: 11
Rejestracja: 6 mar 2012, o 09:01

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: Cierni »

Niestety poprawa matury raczej nie wchodzi w grę. Będę musiał wybrać jakiś kierunek zastępczy. Chciałem jeszcze zapytać co myślicie o programie Erasmus? Czy opłaca się brać w nim udział czy raczej jest to zbędne? Czy zajęcia ponadprogramowe na uczelni dają coś w przy szukaniu pracy?
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: Kester »

Cierni, erasmus daje przynajmniej cząstkowe obycie za granicą, czego naszym rodakom, w sporej części brakuje.
Poznaje się nowych ludzi, zawsze to jakiś pozytyw, a poza tym o ile wybierzesz państwo, do którego planujesz imigrację po studiach to za pewne ładniej się patrzy na takie cuda.
Leja93
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2012, o 14:10

Re: Jakie studia wybrać?

Post autor: Leja93 »

mam ten sam problem. zawaliłam w tym roku maturę i nie dostanę się ani na medycynę, ani na stomatologię. i właśnie myślę na jakie studia startowac. Myślałam o biologii albo biotechnologii. Słyszałam, że na tych kierunkach można sobie wiele powtórzyc. Wiecie właśnie na jakim kierunku można przezimowac i doczekac do przyszłej matury ?
Wieszczy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2012, o 17:17

Jakie studia?

Post autor: Wieszczy »

Witam, szukałem trochę i w sumie nic co by mnie satysfakcjonowało nie znalazłem. Jestem w 2 klasie liceum i chciałem zdawać roz. fizykę, roz. matematykę i roz. chemię, a oprócz tego angielski też na rozszerzeniu i polski na podstawie. I tu pytanie, co właściwie mógłbym po tym studiować, w biologię trochę niechętnie mi jest się bawić, bo jednak sporo tego, a w rok ciężko może być to wszystko opracować. No i po studiach co bym mógł robić. Z góry dzięki za odpowiedzi, jeśli było to przepraszam, ale nie znalazłem./
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: Jakie studia?

Post autor: verq »

Dobrym pomysłem jest pójście na informatykę np. na UWr czy UW. Pracę potem łatwo znaleźć, nie mniej studia nie są łatwe. Na UWr nie trudno się dostać - wystarczy Ci sama matma rozszerzona, nie mniej trudniej się utrzymać. Po studiach (i już w trakcie) możesz być na przykład programistą, co jest całkiem fajnym zajęciem.

Jak masz pytania a propos informatyki na UWr to pytaj - aktualnie kończę tam licencjat, więc pewnie będę w stanie na nie odpowiedzieć.

Chyba że szukasz czegoś bardziej związanego z biologią? Większość kierunków na politechnikach będzie dostępna dla Ciebie przy tym zestawie przedmiotów - tylko nie wiem jak jest z pracą po nich, np. czytałam że po biotechnologii nie jest różowo.
Wieszczy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2012, o 17:17

Re: Jakie studia?

Post autor: Wieszczy »

Informatyka nie wchodzi w grę. Nie jest za ciekawa jak dla mnie. Chciałem coś bardziej z chemią związanego, a dodatkowo fizyka.d
verq
Posty: 256
Rejestracja: 2 maja 2012, o 17:08

Re: Jakie studia?

Post autor: verq »

Na UW są takie studia międzywydziałowe MISMaP (Międzywydziałowe Interdyscyplinarne Studia Matematyczno-Przyrodnicze) na UW - można na nich sobie wybrać 2 kierunki z biol, chem, fiz, mat, inf, biotech z których się robi przedmioty (można zrobić licencjat z dwóch jak się uda - w każdym razie jeden z nich jest główny z którego na pewno robisz). Ustawa o limicie ECTS nie dotyczy chyba interdyscyplinarnych studiów.
Może coś takiego?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Jakie studia?

Post autor: Batha »

Po pierwsze na MISMaP na UW ciężko się dostać.
Po drugie, to studia dla pasjonatów.

Moim zdaniem, jeśli nie masz pomysłu, co studiować, nie śpiesz się z tą decyzją. Poczekaj rok, dwa. Studia nie zagwarantują Ci pracy.
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

[Link] Jakie studia wybrać?

Post autor: ponka »

radzę poczytać w wątku: co-zrobicie-jesli-sie-nie-dostaniecie-n ... t13553.htm tutaj już jest dużo tego typu spraw poruszane- jakie kierunki ludzie wybierają i dlaczego albo dlaczego nie wybierają wcale tylko siedzą w domu.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Jakie studia?

Post autor: deVries »

Batha pisze:Po pierwsze na MISMaP na UW ciężko się dostać.
Może kiedyś, teraz już nie. W 2011 wystarczyło 66,8 puktów na 100.
Wieszczy
Posty: 3
Rejestracja: 18 cze 2012, o 17:17

Re: Jakie studia?

Post autor: Wieszczy »

A na technologię żywienia nie trzeba zdawać biologii? Jeśli tak to bym dał radę z tymi przedmiotami dostać się do jakiejś lepszej szkoły z kulturalnie zdanymi maturami?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości