jestem na leku i mam wątpliwości swojego wyboru

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: jestem na leku i mam wątpliwości swojego wyboru

Post autor: chevelle »

Oj, ileż to ja razy rezygnowałam z lekarskiego, a jestem dopiero na 3 roku. Nawet wczoraj chciałam zrezygnować Ale zdaję sobie sprawę, że żałowałabym tych w sumie 4 lat: rok siedzenia w domu (poprawa matury) i 3 lata studiów - bo teraz już raczej niczego sensownego nie da się zacząć - w końcu rok akademicki trwa, rekrutacja dawno zamknięta.
Myślę, że gdybyś zakończył etap medycyny i poszedł od zera na weterynarię, mógłbyś się rozczarować. Tam też wcale nie jest tak bajkowo i kolorowo, przynajmniej tak słyszałam od znajomych studentów wety. Z reguły żeby zostać kimś", trzeba najpierw przeboleć studia A przebolewanie wety czy lekarskiego to wsio za jedno", wszędzie jest ciężko. Po lekarskim na pewno perspektywy pracy są lepsze (choć powiem Ci szczerze, że przez 2 lata zdążyłam skreślić 3/4 specjalizacji - jak tak dalej pójdzie, to nic mi nie zostanie).
Nie poddawaj się, za Tobą dopiero rok studiów, na pewno jeszcze się rozkręcisz. Poczekaj na kliniki i zobaczysz, jak się na nich odnajdziesz. Ewentualnie weź rok dziekanki i spędź ten rok na weterynarii, ale to i tak nie teraz. Póki co zbierz siły i powalcz z drugim rokiem, a nuż Ci się jeszcze spodoba ten kierunek Poza tym pierwsza myśl jest zawsze najlepsza - chciałeś zostać lekarzem, to nim zostań
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jestem na leku i mam wątpliwości swojego wyboru

Post autor: Korczaszko »

Pierwszy rok wety (i kolejne ) też jest dupny. Porówna dupne studia z dupnymi studiami i zobaczy, że nigdzie nie jest bajkowo.

A ja nigdy nie chciałam rzucać studiów
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: jestem na leku i mam wątpliwości swojego wyboru

Post autor: Smile_Forever »

Zawsze można pomyśleć o studiowaniu dwóch kierunków jednocześnie . W przypadku TYCH dwóch byłoby dość trudno je pogodzić, jednak zdarzają się podobne przypadki, u nas na roku jedna dziewczyna studiuje lek-dent i farmację .
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: jestem na leku i mam wątpliwości swojego wyboru

Post autor: chevelle »

Korczaszko, silna kobitka z Ciebie Albo po prostu nigdy nie miałaś słabych ocen i dlatego nie przyszło Ci do głowy, że te studia nie są dla Ciebie Ja niestety walczę z problemami z koncentracją uwagi (nie potrafię się skoncentrować tylko i wyłącznie na nauce). Ciężki kawałek chleba, ale obiecałam sobie, że nie zrezygnuję ze studiów, choćby nie wiem jak źle było (pierwsza farmakologia już za 3 tygodnie, hurra! ).
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jestem na leku i mam wątpliwości swojego wyboru

Post autor: Korczaszko »

Nie miałam jakichś rewelacyjnych ocen, a jak nie szła mi chirurgia końska (nie zapomnę do końca życia ) i już myślałam, że nigdy nie trafię w ich humory i chyba zacznę uczyć się z niemieckich książek (nie, nie znam tego języka na takim poziomie) to dalej nie myślałam o rzucaniu studiów (co najwyżej o morderstwach )

Powołanie
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: jestem na leku i mam wątpliwości swojego wyboru

Post autor: Mårran »

Wet też lekarz, to też powołanie ma ^^
Pani Buka
bond007
Posty: 3
Rejestracja: 6 paź 2014, o 19:35

Re: jestem na leku i mam wątpliwości swojego wyboru

Post autor: bond007 »

Nie porównywałem wety i med pod kątem lekkości studiów. Nie jestem taki zielony w wecie jakby się mogło wydawać. Znam ludzi po wecie i wiem jak jest. Co do czyjejś odpowiedzi o dwóch kierunkach to od razu mówię że geniuszem nie jestem ani jakimś mega mózgiem dlatego na dwa nie ma szans Ale dziękuje za wasze opinie
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: jestem na leku i mam wątpliwości swojego wyboru

Post autor: Korczaszko »

Nie dwóch na raz, a dziekanki na leku i rozpoczęciu wety.
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: jestem na leku i mam wątpliwości swojego wyboru

Post autor: sassa »

Moja koleżanka tak własnie zrobila - wcześniej studiowała inzynierię biomedyczna, ale zamarzył się jej lekarski, wiec w tym roku ma dziekankę na inżynierii i w razie czego ma do czego wrócić, gdyby tutaj coś się nie powiodło (odpukać oczywiście:D). Tak więc myślę, że w Twoim wypadku takie wyjście też by mogło być dobre
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości