Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Neotenia
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2014, o 23:16

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Neotenia »

O! Jakbym czytała swoje wątpliwosci :p Uczelnię w Poznaniu mam wlasciwie pod nosem, ale jednak większość ludzi ze świata weterynarzy pozytywniej wypowiada się o wydziale we Wrocku (dłuższa tradycja, pewniejsza kadra itd.) Tylko podobno w Poznaniu studiuje się dosc kameralnie, malo osob na roku i przez to wiecej praktyki, a kraza plotki ze we Wr jest dosc sporo studentow na roczniku. Jest to faktycznie spore utrudnienie podczas studiowania na wydziale w tym miescie?

Awatar użytkownika
nicpon500
Posty: 56
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 17:29

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: nicpon500 »

Kameralnie to może być jak z dziewczyną wyjdę w plener a nie na studiach Nie uczę się w Poznaniu więc ja się nie podejmuję oceny tej uczelni ale opinie weterynarzy są właśnie takie jak mówisz, bo też zgłębiałem ten temat przy wyborze miasta. Odpowiadając na Twoje pytanie to mamy więcej ludzi na roku ale grupy zajęciowe i tak są 18 osobowe podobnie jak Poznaniu zapewne, więc to nie odgrywa większej roli.
paweel
Posty: 31
Rejestracja: 29 paź 2016, o 23:31

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: paweel »

Kiedy macie zamiar zacząć powtarzać zagadnienia z początku materiału?
iLeokadia
Posty: 22
Rejestracja: 3 mar 2017, o 21:54

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: iLeokadia »

Czy ma ktoś może jakieś przewidywania co do progów w tym roku? Najbardziej zależałoby mi na Wrocławiu i Olsztynie

I ktoś tu pisał może styczniową maturę z biologii z CKE?
chiralna
Posty: 100
Rejestracja: 4 sie 2016, o 14:32

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: chiralna »

paweel pisze:Kiedy macie zamiar zacząć powtarzać zagadnienia z początku materiału?
Ja cały czas wracam do początku. Nie ma na co czekać, armagedon już za dwa miesiące
chiralna
Posty: 100
Rejestracja: 4 sie 2016, o 14:32

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: chiralna »

A ja mam pytanie odnośnie wety w SGGW. czy na biofizyce są wejściówki?
CzarnyBongos69
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2017, o 16:33

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: CzarnyBongos69 »

Hej!
Mam to w chuju gdzie jesteście z materiałem.
Pozdrawiam

Reakcja

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Reakcja »

chiralna pisze:A ja mam pytanie odnośnie wety w SGGW. czy na biofizyce są wejściówki?
Nie było wejściówek. Z biofizyki są tylko wykłady. W przyszłym roku akademickim prawdopodobnie zmieni się prowadzący, więc ciężko powiedzieć jak będzie teraz.
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Rodravn »

CzarnyBongos69 pisze:Hej!
Mam to w chuju gdzie jesteście z materiałem.
Pozdrawiam

To wyjmij, bo jeszcze jakiegoś zapalenia dostaniesz i Ci trzeba będzie uciąć D:

Co do progów to przewiduję że nie wzrosną, bo coraz głośniej o leku w Opolu i jeszcze w jakimś mieście ( oczywiście zapomniałam w jakim, ale to się wytnie) no i CKE podobno zapowiada matury z roku na rok trudniejsze.

A jeśli chodzi o materiał to przerobiłam całą chemię kilka razy i mam wrażenie, że dalej nie umiem kompletnie nic. Chyba pora mi zacząć odkładać na niestacjo.

VetStory
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, o 23:43

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: VetStory »

Hej, jeżeli szukacie prawdziwych informacji jak studiuje się na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie to zapraszam chętnie odpowiem na wszystkie dodatkowe pytania!
Awatar użytkownika
Rabbit Heart
Posty: 42
Rejestracja: 11 mar 2016, o 23:24

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Rabbit Heart »

Myślicie, że mam jakiekolwiek szanse bez chemii (z biologią i angielskim rozszerzonym) na maturze dostać się na UWM?
VetStory
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, o 23:43

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: VetStory »

Rabbit, ciężko powiedzieć, zależy jak się czujesz w tych przedmiotach. Średnie progi w ostatnich latach to ok.390 pkt. Rozszerzenie mnoży się x2, a podstawę x1, więc jakbyś napisała bardzo dobrze matury z tych 2 przedmiotów to mogłoby Ci się udać, ale musiało by to być prawie 100%. Jako trzeci przedmiot mogłabyś wybrać jakąś podstawę, która Ci pomoże, może jesteś też dobra z matematyki, fizyki czy właśnie podstawę z chemii udałoby Ci się napisać lepiej. Jakbyś napisała którąś z podstaw na powiedzmy 80% to zostaje Ci do uzyskania po 80% z obu rozszerzeń. Może wydawać się to dość trudne, ale na pewno niemożliwe Powodzenia!
Awatar użytkownika
Rabbit Heart
Posty: 42
Rejestracja: 11 mar 2016, o 23:24

Re: Kandydaci 2017/2018 Weterynaria

Post autor: Rabbit Heart »

Tylko, że nie ma już czegoś takiego jak podstawa z chemii czy czegokolwiek poza przedmiotami obowiązkowymi. Ale dziękuję za odpowiedź.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości