Kandydaci na medycyne - matura 2009

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Judith*
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2008, o 10:36

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: Judith* »

Doktorka a Ty obecnie studiujesz na medycznej? jestem nie bardzo w temacie póki co.

Powiem szczerze, że myślę poważnie o dziekance w tym roku na studiach tzn o roku przerwy. U nas można wrócić nawet po kilku latach.

Co myślicie? Proszę doradźcie,
męczę się na biologii a żyję tylko medyczną]

pozdrawiam
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: polianna »

czyli reasumując, uważacie,że zdarzycie opanować materiał w klasie maturalnej,tak?:)
Wiem jaki był zapieprz w maturalnej- jeśli ktoś ma jakiekolwiek zaległości to będzie musiał zrezygnować z większości wolnego czasu przez calutki rok. Przynajmniej u mnie tak było.
Judith*
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2008, o 10:36

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: Judith* »

Ja nie zdążyłam. doszły problemy zdrowotne i .
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: doktorka »

tak, ja jestem na lekarskim, obecnie skonczylam 2 rok, ale niestacjonarnie (moja historia to ciagly brak 2 punktów, w tym roku dla odmiany 1pkt) i zeby nie placic za studia to sie na nie musze od nowa dostac, stad znow sierekrutuje"]

polianna mhhhh ja bym raczej sie zabrala w 2 kl liceum do roboty juz] tzn ja sie tak zabralam, ale zdawalam jeszcze wos rozszerzony i polski i ang tez rozszerzony, nie wiem.]
nie wiem, wydaje mi sie, ze im wczesniej, tym lepiej.
Judith*
Posty: 74
Rejestracja: 13 lip 2008, o 10:36

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: Judith* »

Doktorko I zaczniesz od 1 roku?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: Korczaszko »

polianna, nie przesadzaj i nie strasz |
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: polianna »

Ech.lepiej straszyć niż wmawiać, ze się fuksem trafi w klucz. Jak widać,progi do Poznania wysokie, nie wytstarczy mieć 80% a więcej- do tego większości jest potrzebna nauka, i to bardzo wytrwała.
Co do klasy maturalnej. u mnie każdy nauczyciel traktował uczniów jakby zdawali właśnie ich przedmiot, do tego nadganianie materiału, chęc skonczenia podręczników.

Doktorka: ile kosztują studia niestacjonarne i ponowię pytanie- idziesz znów na pierwszy rok?

[ Dodano: Pon Lip 28, 2008 23:52 ]
Ale Korczaszko- decyzja i tak należy do zdającego )))
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: Korczaszko »

polianna, ja tam nawet i w maturalnej nie szalałam z nauką (co prawda nie miałam zaległości), do samej matury uczyłam sie mało (w szkole troche powtrzalaismy). a przez takie wypowiedzi przed matura dostawalam palpitacji serca. no i wynik ladny bio 88, chemia 92. no ale ja nie mialam zeglosci a 5 z bio i chemii na biochemie

[ Dodano: Wto Lip 29, 2008 00:26 ]
polianna pisze:Ale Korczaszko- decyzja i tak należy do zdającego )))
no ta, ale wypowiadający się w tym temacie właśnie idą do klasy maturalnej, a Ty twierdzisz że rok to za mało a ja znow powiem i miesiac by styknal ale po co sie stresowac jak macie checi do nauki to rok to full czasu i na pewno wszytsko nadgonice, jesli zapal wam nie zmaleje
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: polianna »

właśnie mówiłam o osobach,które mają zaległości, a nie daj Boże z innych przedmiotów również.
Myślę,że również od szkoły zależy. Tak jak mówiłam- u mnie wszyscy nauczyciele postanowili nas zgnębić, a chemica olewala dalej sprawę. Biolożka poszła na chorobowe i tyle z tego wyszło. Napewno są osoby, które i w miesiąc przygotują się do matury, bo miały dobry poziom w szkole i były systematyczne.
Każdy musi z czystym sumieniem ocenić co i jak jest wstanie zrobic i w jakim czasie.
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: Nitka »

To miłe, że ktoś uspokaja, że damy ze wszystkim radę w 3 klasie, ale nie generalizujmy już, każdy zdający to inny przypadek, inny zakres wiadomości, inny poziom w szkole każdego przedmiotu, inni nauczyciele z innych podejściem, inne życie i problemy osobiste, niektórzy po prostu muszą już wziąć się za cokolwiek w wakacje, nikt nie chce jednej nieprzespanej nocy za drugą w trzeciej klasie, trzeba też realnie spojrzeć na swoje możliwości, jednym wiedza wchodzi łatwiej, inni muszą wielokrotnie coś przeczytać żeby lepiej zapamiętać, no i skoro Korczaszko chodziłaś do biolchemu to pewnie by i miesiąc Ci wystarczył, ale wiele osób jest z innego profilu, więc nie do końca wiesz jak może im byc ciężko ]
katsul89
Posty: 20
Rejestracja: 8 lip 2008, o 08:34

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: katsul89 »

[mod] wejdz na strone cke, tam w zakladke standardy wymagan i tam masz z kazdego przedmiotu wiec sobie znajdziesz
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: doktorka »

Judith* pisze:Doktorko I zaczniesz od 1 roku?

nie nie, wtedy automatycznie mnie przenosza na ten rok, na ktorym byc powinnam. czyli jakby nastapil cud i prog spadl jeszcze 1 pkt, to zaczne 3 rok stacjonarnie]

no ale to niestety nie nastapi


co do czasu na nauke, jak ktos byl w biol chemie to sprawa wyglada inaczej, ja bylam na dwujezycznym angielskim, gdzie generalnie biol i chem to byly przedmioty duchy] druga sprawa, ze z mojej klasy 15 osob jest na medycynie i stomie w sumie, a z biol chemu dostala sie jedna osoba

co do klucza maturalnego, to wydaje mi sie, ze wiecej zalezy od jego interpretatora, jak egzaminator jest rozsadny i widzi, ze dany uczen wie o co chodzi, to zalicza zadanie, a sa egzaminatorzy sluzbisci, ktorzy zmieszaja z blotem nawet najlepiej napisane matury. niestety system sprawdzania matur jest ultra mega hiper idiotyczny, powinny byc zadania zamkniete i by nie bylo problemu (owszem, da sie zrobic takie zadania zamkniete, zeby sprawdzily wiedze, to tak uprzedzajac pytania). W Poznaniu wszystkie egzaminy standardowo byly przez te 2 lata testowe (na egz z chemii i biochemii dodatkowo bylo pare pytan otwartych co prawda, ale bardzo malo), bo takie jest zarzadzenie wladz. i to jest dobre.


koszt niestacjonarnych jest rozny, kazdego roku inny, ale srednio 18tys. za 1 rok w Poznaniu zaplacilam 18200, za drugi 16900, a w tym roku za 3 jest chyba 19cos, a potem znow 16 itd, placi sie do 5 roku, 6 jestza darmo lol.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Kandydaci na medycyne - matura 2009

Post autor: Korczaszko »

Nitka, dobrze juz was zrozumiałam ale tekst
polianna pisze:czyli reasumując, uważacie,że zdarzycie opanować materiał w klasie maturalnej,tak?:)
Wiem jaki był zapieprz w maturalnej- jeśli ktoś ma jakiekolwiek zaległości to będzie musiał zrezygnować z większości wolnego czasu przez calutki rok. Przynajmniej u mnie tak było.
mnie rozwalił wynika z tego, że wasze wysiłki są prawie daremne ^^ a ja wam mówię, że nie
jak chcecie sie uczyć to się uczcie, lepsze to niż picie wina pod krzakiem i rozpaczanie nad niesprawiedliowścia świata
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości