Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 910 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lip 2008, o 19:06 

Witajcie, czy siedzi na tym forum ktoś, kto zdaje maturę za rok? :)
A może są też jakieś wcześniejsze roczniki?
Zdawałam maturę w zeszłym roku (ale bez chemi) i w tym roku z przyczyn osobistych nie mogłam przystąpić do egzaminu.Daję sobie ostatnią szansę za rok i już zaczynam przygotowania. Ktoś ze mną?

Ostatnio edytowano 3 sie 2008, o 19:26 przez polianna, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 21 lip 2008, o 13:24 

To ja się zgłaszam :) Też już powoli rozpoczynam przygotowania, głównie dlatego, że nie jestem z biol-chemu a zdaję roszerzoną biologię i chemię. Jak u Ciebie? :wink:

PostNapisane: 21 lip 2008, o 21:20 

Ja jestem typową humanistką. NIe chodziłam do LO a LP o profilu socjalnym więc tam główny nacisk na przedmioty humanistyczne.
Biologię lubię,wchodzi dośc łatwo i przyjemnie. Chemia... chemia to dla mnie zaczynanie od podstaw i mozolne wgryzanie się w tematy.

PostNapisane: 22 lip 2008, o 18:17 

Zgłaszam się i ja. Narazie przygotowania zaczęłam od zamówienia książek :P

PostNapisane: 22 lip 2008, o 19:14 

I ja się dołączam. Z tym, że ja zdaję za dwa latka. Pierwszy rocznik z matmą na maturze, będzie wesoło xD

Ale przygotowania już rozpocząłem, bo jestem w klasie hum. Dla mnie gorsza jest biola, bo od chemii mamy psora, który realizuje nam materiał rozszerzony (i co z tego, że mamy chemię podstawową?!). A biola w wykonaniu Operonu jakoś mnie nie urzekła.

PostNapisane: 22 lip 2008, o 19:40 

Mi też będzie wesoło, bo jeszcze nie muszę jej zdawać xD

Ja do nauki książki mam i staram się codziennie chociaż coś krótkiego przeczytać, jakieś zadania rozwiązać. Od września startuję na korepetycje z chemii, naprawdę jest co nadganiać, ale przecież jeśli się naprawdę chce to można ;)

Btw, na jakie studia chcecie startować?;)

PostNapisane: 22 lip 2008, o 19:52 

Persil, nie łatwiej się przenieść na profil bio-chem od nowego roku, skoro masz aż dwa lata do matury jeszcze?

PostNapisane: 23 lip 2008, o 00:41 

Ja też się dołącze :) Persil co do książek to WSiPu są fajne. No i PWNu.

PostNapisane: 23 lip 2008, o 01:16 

PWN-u moim zdaniem są najrzetelniejsze

PostNapisane: 23 lip 2008, o 09:14 

Ja mam cały zestaw operonowy do biologii,z chemi podręczniki operonu, vademecum i testy/ćwiczenia Nowej Sowy. Penwie po drodze będę coś dokupywać.
Kojarzycie bloga http://osiagnac-marzenia.blog.onet.pl ? Dziewczyna już go nie prowadzi,ale może warto się troche na niej powzorować,bo uczyła się (z tego co pisała) niesamowicie systematycznie i z pasją...Ja sie wybieram na Poznańską uczelnię.

PostNapisane: 23 lip 2008, o 14:50 

Rigor, niestety, ale nie bardzo.

Po pierwsze: w mojej szkole nie można (wielu tak już chciało o czym mówiła pani Dyktator na spotkaniu z rodzicami).
Po drugie: za fajne koleżanki i za fajni koledzy (ogółem super klasa) i najlepsi belfrzy.
Po trzecie: biol-chem jest u nas z rozszerzonym angielskim, a ja nie dam rady z "moim" ang. Za dużo czasu traciłbym na korki.

Jedynym rozwiązaniem w tej sprawie byłaby inna szkoła. Do swojej mam 300m, pięć minut spacerkiem. Do jakiejkolwiek innej - co najmniej godzina na drogę w jedną stronę. Te dwie godziny, które traciłbym codziennie mogę lepiej teraz wykorzystać ucząc się samemu.

[ Dodano: Sro Lip 23, 2008 15:54 ]
veg999 napisał(a):
Persil co do książek to WSiPu są fajne

Tak, mam. Inaczej bym nie ujechał. Ale warto mieć do tego Operon, bo to on zawiera wszystkie treści potrzebne na maturę. Ani słowa więcej, ani mniej.

Na marginesie. Do niedawna lubiłem biolę (ale tylko o człowieku), a nie przepadałem za chemią. Kiedy zacząłem przerabiać te dwa przedmioty, zdecydowanie wolę chemię. Sto razy lepiej wchodzi, wiem czego się uczyć, a czego nie. A z bioli to niekiedy wydaje mi się, że musiałbym cały podr. wykuć.

PostNapisane: 23 lip 2008, o 18:51 

persil, rozumiem Twoje aktualne podejście do biologii i chemii, odkąd przysiadłam porzadnie do chemii wydaje mi się o niebo łatwiejsza niż biologia i ciężko mi z kolei znów się w nią wkręcić, a cóż, muszę :) I z doświadczenia wiem jak to jest z dojazdami, u mnie wygląda to tak: pół godziny na pkp, troszkę ponad pół godziny do miasta, gdzie jest moja szkoła i 20 minut do niej - i to wszystko tylko w jedną stronę, ale sama się wkopałam, przecierpię jeszcze ten rok, tylko naprawdę odechciewa się nauki wstając o 5.30 i wracając po 16, piekło :shock:

Co do książek z chemii rozszerzonych jeszcze nie posiadam, ale i tak będzie musiało się to zmienić jak w trzeciej klasie dojdzie mi fakultet, mam nadzieję, że wybiorą te lepsze o ile w ogóle takie istnieją, w końcu mimo wszystko każdy uczy się jednak na swój sposób. A co do biologii to naprawdę świetnie czyta się Villeego, wygląd może przerażać (chociaż mnie przez to jeszcze bardziej do niego ciągnie xD), ale ostatnio wciąga mnie bardziej niż jakakolwiek fabularna książka, więc może coś w tym jest ;) I osobiście nie polecam nikomu książek z cyklu 'Notatki z lekcji', dla mnie totalna beznadzieja, ale jak kto woli. Chociaż ten sam cykl z chemii jest według mnie naprawdę fajny i bardzo fajnie mi się go czyta ;)

PostNapisane: 23 lip 2008, o 19:08 

Nitka napisał(a):
fakultet

O właśnie, nam zapowiadali, że będą, jeśli Unia da pieniążki. To JEŚLI mnie przeraża...

Nitka napisał(a):
pół godziny na pkp

O kurde, nie było szkoły gdzieś bliżej? Opole to duże miasto.

[ Dodano: Sro Lip 23, 2008 20:09 ]
Nitka napisał(a):
'Notatki z lekcji'

Nie słyszałem, ale można to jeszcze kupić? Dostępne to jest w księgarniach?

PostNapisane: 23 lip 2008, o 20:34 

Dla mnie fakultet to ostatnia deska ratunku, mój profil skończył już biologię i chemię, a fakultet z każdego przedmiotu to i tak 'tylko' 2 godziny lekcyjne w tygodniu. Ale dla mnie to na pewno zdecydowanie lepsze niż nic ;)

Prawdę mówiąc jestem ze Strzelec Opolskich, jest tutaj liceum ogólnokształcące, ale powiedzmy, że kiedy przyszedł czas składania podań z powodów osobistych nie chciałam go złożyć w swojej miejscowości. Później zrobiło się za późno, bo rok szkolny jest w tym liceum dzielony na trymestry i są kursy z każdego przedmiotu, przez pierwsze 4 czy 5 semestrów kursy podstawowe, a później wybiera się roszerzone i część tylko (jak polski i typu w-f) zostaje podstawowa. Teraz brzmi świetnie ;)

'Notatki z lekcji' ciężko jest dostać, sama posiadam z chemii tylko pierwszą część, kiedyś myślałam, że kupiłam drugą, ale wróciłam do domu i okazało się, że to ta którą mam, więc jedną mam w zapasie, mogę odsprzedać, nowa, nieużywana ;)

PostNapisane: 24 lip 2008, o 01:07 

persil1991 napisał(a):
[ Dodano: Sro Lip 23, 2008 15:54 ]
veg999 napisał(a):
Persil co do książek to WSiPu są fajne

Tak, mam. Inaczej bym nie ujechał. Ale warto mieć do tego Operon, bo to on zawiera wszystkie treści potrzebne na maturę. Ani słowa więcej, ani mniej.

Skąd masz takie informacje że Operon zawiera całą treść na mature? Ja 2 lata biol-chemu mam za sobą i korzystaliśmy z WSiPu właśnie, czasami dodatkowe informacje były z PWNu.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 910 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Następna strona

Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia