kichanie

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: kichanie

Post autor: malwka »

Mój tata natomiast pobija wszelkie rekordy. On nie umie kichnąć raz. zazwyczaj jest to 13 razy (liczenie w naszej rodzinie to już nawyk), ale jego rekord to 28 kichnięć pod rząd. Połowa biedy gdyby to były delikatne kichnięcia, ale nie wszyscy sąsiedzi zazwyczaj wiedzą, że tata mafazę
konturek

Re: kichanie

Post autor: konturek »

Wow gratulacje dla taty. Niezły z niegokichacz".
BialyMurzyn
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2008, o 20:09

Re: kichanie

Post autor: BialyMurzyn »

nie wiem jak Wy ale ja się czuję szczęsliwa kiedy kichne.
poniewaz czlowiek odczuwamini orgazm podczas kichania - podobno
Asiulak
Posty: 146
Rejestracja: 6 paź 2007, o 12:13

Re: kichanie

Post autor: Asiulak »

BialyMurzyn pisze:
poniewaz czlowiek odczuwamini orgazm podczas kichania - podobno
hmmm to ja zazdroszcze Tacie Malwki
alfa-i-omega
Posty: 17
Rejestracja: 13 mar 2008, o 20:57

Re: kichanie

Post autor: alfa-i-omega »

Na studiach mam koleżanke która na wykładach jak jest zmęczona zaczyna kichac i robi to co najmnije 10-20 razy . wtedy wykładowca ucicha i zostaje tylko ona i jej kichniecie .
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: kichanie

Post autor: ulala »

BialyMurzyn pisze:poniewaz czlowiek odczuwamini orgazm podczas kichania - podobno
ja tego nie zauważyłam
Phacias
Posty: 50
Rejestracja: 4 maja 2008, o 13:32

Re: kichanie

Post autor: Phacias »

alfa-i-omega pisze:. wtedy wykładowca ucicha i zostaje tylko ona i jej kichniecie .
Zakompleksiony i niewyżyty taki a owaki. Coraz mniej takich na szczęście
okiim
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2008, o 00:37

Re: kichanie

Post autor: okiim »

a na mnie nic tak nie działa jak guma do zucia w drazetkach nie ma takiej mozliwosci zebym po niej nie kichnąl. slonce mnie nie rusza, tabaka tez nie, nawet z pieprzem ciezko moze jestem uczulony na gumy:D
kamil1987r106
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2008, o 10:03

Kichanie nalogowe :P

Post autor: kamil1987r106 »

okiim pisze:a na mnie nic tak nie działa jak guma do zucia w drazetkach nie ma takiej mozliwosci zebym po niej nie kichnąl. slonce mnie nie rusza, tabaka tez nie, nawet z pieprzem ciezko moze jestem uczulony na gumy:D
Mam ten sam problem Nic nie wplywa na mnie jak guma do zucia potrafie 15-20 x kichnac pod rzad po niej Masakra . podobnie jest jeszcze u mnie z gorzka czekolada probuje sie doszukac skladnikow ktore mnie uczulaja ale nie mam pojecia Co gorsze. jedno i drugie brdzo lubie Moze ktos mi potrafie pomoc wytlumaczyc to zjawisko
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: kichanie

Post autor: persil1991 »

Co do czekolady - to przyczyną jest chyba to, że zawiera ona histaminę (podobnie jak np. orzeszkistąd jest o nich informacja na niektórych produktach np. chipsach typumoże zawierać śladowe ilości orzeszków").
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: kichanie

Post autor: Padre Morf »

persil1991 pisze:Co do czekolady - to przyczyną jest chyba to, że zawiera ona histaminę
Czekolada nie zawiera histaminy - powoduje natomiast jej wyrzut z komórek tucznych co jest przyczyną reakcji alergicznej. W przypadku orzeszków reakcja alergiczna może być bardzo silna (zejścia śmiertelne) i stąd info na produktach.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: kichanie

Post autor: dragonka »

To w tych produktach rzeczywiście mogą być te orzeszki czy to tylko info podane w dziwny sposób, że czekolada może wywoływać takie objawy?
Pewnie się tak zabezpieczają na wszelki wypadek ]
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: kichanie

Post autor: persil1991 »

A u osób nie będących alergikami spożycie czekolady tudzież orzeszków też wywołuje takie reakcje?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości