Kierunek do przezimowania.

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Shargonny
Posty: 110
Rejestracja: 8 sty 2016, o 18:11

Kierunek do przezimowania.

Post autor: Shargonny »

Witam. Otóż mam marne nadzieje co do dostania się w tym roku na farmację, dlatego szukam kierunku na przezimowanie. Myślałam o położnictwie, bo próg mały, ale jak ze stopniem trudności?
W domu nie zostanę, nie ma opcji, w moim mieście perspektyw zbytnich nie ma, pracy tym bardziej, poza tym, nie zmobilizuję się do nauki do poprawki z matury siedząc w domu. Dlatego proszę nie radzić mi żadnego gap year, proszę tylko o kierunki medyczne na zastępstwo. Tylko medyczne.

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

[Link] Kierunek do przezimowania.

Post autor: Nitrogenium32 »

Jeśli już musisz iść na kierunek do przezimowania, a potem na farmację - idź na analitykę medyczną. Odpowiedziałem Ci też w innym temacie: post878593.html#p878593

O stopniu trudności tych studiów na I roku nie potrafię się wypowiedzieć, bo nie studiowałem, ale sumarycznie ten kierunek jest nawet zbliżony trudnością do farmacji.

Ale, przede wszystkim, nie zakładaj przegranej przed walką. Może jednak uda Ci się dostać na farmację?

Jeszcze tak spytam - w jakie miasto celujesz?
Shargonny
Posty: 110
Rejestracja: 8 sty 2016, o 18:11

Re: Kierunek do przezimowania.

Post autor: Shargonny »

Celuję wyłącznie w Lublin. Musiałabym mieć minimum 70 z tego i z tego, a ja z biologii tak zawaliłam, że szok A nawet nie wiem czy na analitykę się dostanę. A coś oprócz analityki?

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Kierunek do przezimowania.

Post autor: Nitrogenium32 »

Analityka jest najbardziej zbliżona do farmacji. No, analityka jako jedyna jest zbliżona do farmacji.
Shargonny
Posty: 110
Rejestracja: 8 sty 2016, o 18:11

Re: Kierunek do przezimowania.

Post autor: Shargonny »

A co jeśli nie analityka? Myślałam jeszcze o higienie stomatologicznej, ale to już z innej beczki.
Poza tym, nir dostanę się też dlatego, bo nie doszli lekarze zajmą jakieś miejsce dla mnie.

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Kierunek do przezimowania.

Post autor: Nitrogenium32 »

Aplikować na farmację nigdy nie zaszkodzi. Nie bądź taka pesymistyczna.
Shargonny
Posty: 110
Rejestracja: 8 sty 2016, o 18:11

Re: Kierunek do przezimowania.

Post autor: Shargonny »

Akurat to już zrobiłam, ale ostatnio doszłam do wniosku, ze nie dam rady siedzieć rok w domu, naukę będę odkładać, a jak pójdę do pracy to będę wracać zmęczona. I z pewnych względów osobistych też nie mogę siedzieć cały rok w domu i się uczyć.
No i szukam jakiegoś kierunku, gdzie się na pewno dostanę, ale i będę miała czas, żeby poświęcić dziennie dwie godzinki na naukę do matury.

CathS
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 10:43

Re: Kierunek do przezimowania.

Post autor: CathS »

no tak, bo to ma taki wielki sens, studiowac byle co, tylko po to zeby studiowac przez rok, a pozniej i tak sie przeniesc bo ona sie nie zmotywuje do nauki", buahahahah
dorosnij najpierw dzieciaczku. zmotywujesz sie do nauki do matury? na poloznictwie? CO poloznictwo ma wspolnego z matura, albo farmacja? :O pojdziesz tam, bo niski prog, rece opadaja.
na cholere poloznictwo, skoro do niczego ci sie to nie przyda, bo po roku chcesz to rzucic? po to zeby zajac miejsce komus innemu, kto by chcial?
post z czerwca coprawda, wiec dosc stary, ale musialam napisac, rozwalaja mnie takie panieneczki do pracy tez nie pojdzie, bo nie ma - sprawdzalas? na pewno nie, bo lepiej isc na studia i nie robiac NIC miec kase od rodzicow przeciez, zamiast samemu cos robic
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość