Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: paaula »

jeżeli chcą kopie to chcą ksero świadectwa dojrzałości

Amina
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2015, o 18:52

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/2016

Post autor: Amina »

unkindangel, najlepiej idź do swojej szkoły średniej - w sekretariacie zrobią Ci skan i potwierdzą zgodność.
nyan
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2015, o 21:54

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: nyan »

cześć wam wszystkim Czekam niecierpliwie na listy z Lublina, Łodzi i Warszawy i mam takie pytanie. Zakładając że z I listy dostane się tylko np na Lublin i złoże tam wszystkie dokumenty, ale z II listy dostane się do Łodzi i tam zdecyduje się iść to co wtedy zrobić z tym Lublinem? Można anulować swoje podanie? Wiem że napisane niezrozumiale ale chyba wiecie o co chodzi
Awatar użytkownika
DwuTom
Posty: 58
Rejestracja: 25 lip 2014, o 15:56

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: DwuTom »

Zabierasz papiery z jednej i zanosisz do drugiej uczelni.

nyan
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2015, o 21:54

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: nyan »

okej, dzięki
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Dellarin »

nyan, i dopilnuj tego, żeby faktycznie wiedzieli że zrezygnowałaś, bo potem możesz zabrać szansę na studiowanie komuś innemu, kto się będzie modlił o miejsce.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: promyczek14175 »

Cześć Ktoś na Bydzię?
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Termo »

Co do Rzeszowa - mieszkam bardzo blisko i jestem pewien że mogę wyrazić o nim swoją opinię. Miasto bardzo dynamicznie się rozwija, ludzie są przedsiębiorczy, wiele dużych firm które na pewno znacie, ma tutaj swoje siedziby, a przez to dużo pieniędzy wpada do budżetu. To przekłada się, wraz z bardzo dobrymi władzami na m.in bardzo sprawną komunikację miejską, wiele wydarzeń kulturalnych, bardzo wysoką czystość miasta, doskonałe wyposażenie uczelni i instytucji naukowych i kulturalnych. Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z swoim otoczeniem - powstaje kolej metropolitalna za setki milionów złotych a modernizowana jest również trasa kolejowa Rzeszów-Kraków co kończy się na kilka miesięcy, gdzie ma ją kursować składy Pendolino oraz Darty. Z tego wynika że dojazd do Rzeszowa z Krakowa będzie błyskawiczny ale również z zachodu kraju który oczywiście jest z Krakowem dobrze skomunikowany. Argument, że Rzeszów jest daleko możecie więc wyrzucić. Na prawdę, miasto jest świetne i polecam każdemu jak również okolice. Jestem dumny, że pochodzę z Podkarpacia i bierze mnie ogromna duma jak wiele tutaj się zmienia na lepsze, jak jest przyjaźnie i bezpiecznie. Piszę to dlatego, że ten region często jest w innych miejsca kraju uważany za zacofany, nudny. Podkarpacie, Rzeszów i pobliskie Bieszczady są piękne i każdy powinien się o tym przekonać.
Tak jak pisałem, Rzeszów bardzo się rozwija. Władze są bardzo ambitne i jestem przekonany, że studenci kierunku lekarskiego nie będą tutaj mieli taryfy ulgowej dlatego, że pierwszy roku tego kierunku tutaj. Nikt na pewno wam nie popuści i niektórzy co się mylą niech zmienią nastawienie. Ten region chce wysoko wyspecjalizowanych lekarzy i dużo czasu i pieniędzy w to zainwestowało. Jak? Przede wszystkim wieloletnie starania o otwarcie kierunku. Do tego wszystko będzie czekało na studentów 1. roku nowiusieńkie - wszystkie zakłady, prosektoria, gdzie będą uczyć się studenci są budowane lub ich budowa się kończy/tyle co zakończyła. Pieniądze poszły na to ogromne. Wiąże się to z wymogami co do tego kierunku i ministerstwa a Rzeszów ma ten kierunek pierwszy raz. To jest bardzo duży plus i nie zaprzepaśćcie tego. Muszę też dodać minus. Niestety, no własnie, jest to pierwszy raz dla tej uczelni i Rzeszowa i może być zamieszanie i lekka dezorientacja dla nowych studentów. Jestem przekonany, że władze uczelni postarają się zminimalizowanie tego i może całkowite wyeliminowanie. Mnie niestety to zniechęca i sam wybieram się do Krakowa. Ale jestem przekonany, że po studiach chcę wrócić w te okolice i tutaj, jeżeli wszystko się uda, leczyć ludzi. W każdym razie nie ma się czego bać w Rzeszowie i jako miasto polecam mocno. Mamy na prawdę się czym pochwalić, jest pięknie, jak jest w całej Polce zresztą. Doceńmy co mamy, bo nie mamy na co narzekać. Nie myślcie tylko o tym, że w innych krajach mają lepiej(sam tak nie uważam)ale też o tym, że w innych krajach(i to w większości) mają gorzej. Mam nadzieję, że osoby które dostaną się na bezpłatne odwdzięczą się kiedyś w przyszłości i będą leczyć ludzi w Polsce. Bardzo smuci mnie, kiedy czytam komentarze osób które już teraz, kiedy jeszcze nie rozpoczęły studiów zwłaszcza bezpłatnych mówią, że tuż po nich wyjeżdżają. Mam nadzieję, że nie będzie takich osób na zwłaszcza bezpłatnych studiach w które państwo (podatnicy, my wszyscy) pompuje ogromne pieniądze a potem nić tego nie ma(czyli my wszyscy). W każdym razie mnie się tutaj podoba i tutaj chcę spędzić swoje życie. Kierujcie się optymizmem. To chyba wszystko co chciałem napisać. Miłego dnia i pozdrawiam!
Illiana
Posty: 5
Rejestracja: 9 lip 2015, o 22:36

[Link] Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Illiana »

Termo nawiązując do twojego odniesienia stąd :

Mi się Rzeszów podoba. Jest innym typem zabudowy, niż ten znany mi na co dzień. I to mi bardzo odpowiada. Trudniej się zgubić w Rzeszowie, niż w takim Poznaniu czy Wrocławiu, gdzie połowa kamienic wygląda identycznie Osobiście polecam Rzeszów i sama bym z chęcią do niego wróciła, ale nie ma tam studiów, które by mnie interesowały (no a poziom URz. już mówiłam. i nie chodzi mi tu tylko o lek, ale o całokształt). Może kierunek medyczny będzie dla tej uczelni przełomem, a może nie. Wszystko zależy od podejścia studentów.
ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: ayxny »

termo oczy bola jak sie czyta co ty tam napisales na jakie studia idziesz do tego krakowa ?

#up
dlaczego oceniasz poziom studiow jezeli jeszcze nawet nie wystartowały? to wnioskowanie ze skoro na urz-cie sa teraz lajtowe studia to lek bedzie beznadziejny jest ZALOSNE idac ta sama droga mozna powiedziec ze uczelnie medyczne z kierunkami typu zdrowie publiczne czy kosmetologia maja zalosny poziom leku.

Illiana
Posty: 5
Rejestracja: 9 lip 2015, o 22:36

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: Illiana »

ayxny No jakoś nie widzę powiązania w twojej logice. Kierunki typu: zdrowie publiczne, pielęgniarstwo, kosmetologia itd. raczej są powiązane częściowo z medycyną, więc wpływają na siebie pośrednio i po części reprezentują poziom poszczególnych, międzywydziałowych przedmiotów. Opinia o uczelni jest z całokształtu a nie jednego kierunku. A co do medycyny ma np. administracja? Nic. Znasz powiedzenie, że jak jesteśmy dobrzy we wszystkim, to tak naprawdę jesteśmy do
ayxny
Posty: 61
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 21:54

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: ayxny »

no dlatego wymieniłem te kierunki bo sa one latwe, malo wymagajace i co za tym idzie, zbedne, bo dobrej pracy po takich kierunkach nie ma lub o nia ciezko. to ze urz nie ma obecnie dobrych kierunkow i poki co okresla sie go jako tzw bananowa uczelnie bo ma niski poziom nie znaczy ze to samo bedzie z oddzialem lek w tym roku

czarnamamba
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:22

Re: Kierunek Lekarski Kandydaci 2015/16

Post autor: czarnamamba »

Kochani, mam ogromny problem. Sprawa przedstawia się następująco:
Na chwilę obecną skończyłam 1 rok farmacji na UMP, jednak jednocześnie przygotowywałam się do matury, żeby przenieść się na lekarski. Zarejestrowałam się tylko na UMP i awaryjnie na Uniwersytet Zielonogórski (ze względu na to, że mieszkam niedaleko ZG). Po odebraniu świadectwa maturalnego okazało się, że uzyskałam tylko 163 punkty. Stwierdziłam, że nie ma sensu tracić pieniędzy na rejestrację na inne uczelnie z tak słabym wynikiem. W razie czego zawsze pozostawała mi Zielona Góra, bo obstawiałam, że tam będą najniższe progi ze względu na złą renomę uczelni. Jednakże po odwołaniu do OKE uzyskałam 170 punktów, a na UZ nie mam szans ze względu na centyle. Czy istnieje cień szansy, że mogę wziąć udział w jakiejś dodatkowej rekrutacji, na listę uzupełniającą, czy to całkowicie niemożliwe?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości