Kierunek lekarski na UJK

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
rozekkwidzyn
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2010, o 06:07

Re: Kierunek lekarski na UJK

Post autor: rozekkwidzyn »

Trudne sprawy Te 2 rzeczy trzeba przeprowadzić jednocześnie, co sam udowadniasz pisząc że polscy lekarze pracują znacznie dłużej niż zachodni, czy wschodni. Pracują niefizjologiczną ilość czasu.
Trzeba pamiętać że otwarcie kolejnych wydziałów jest co do specjalizacji odwleczone o 6 lat, bo dopiero wtedy będą gotowi absolwenci rządni rezydentur
Co zaś do uczelni któtra powstała stosunkowo niedawno, to domyślam się że mówisz o mojej- tyle że akurat moje zdanie jest rozbieżne od Twojego i absolutnie ta uczelnia nie ma problemów z dobiciem do czołówki. Przeciwnie, to starsze uczelnie mają zeń problem natury. psychicznej. I ratują swoje kompleksy mówiąc o tym jaka to Bydgoszcz jest słaba. A prawda jest taka że w LEPie stoimy nieco powyżej połowy stawki- więc znacznie wyżej niż większość starych uczleni. Oczywiście jest to tylko jeden, ale dość ważny wskaźnik. Z tym że to temat na inną dyskusję, odpowiadam jedynie ad vocem ^^
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Kierunek lekarski na UJK

Post autor: lith »

Absolwenci żądni rezydentur już są. Tylko tych rezydentur, które by chcieli często właśnie nie ma
Ostatnio zmieniony 8 cze 2014, o 15:57 przez lith, łącznie zmieniany 3 razy.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kierunek lekarski na UJK

Post autor: randomlogin »

Pewnie, ze trzeba by to wszystko robic rownoczesnie, rownolegle. Wtedy bym sie slowem nie zajaknal - znaczy uwazalbym, ze mozna to zrobic lepiej, ale ze jest to w jakis sposob krok w dobrym kierunku. Po prostu nikt nie chce tego tak robic. I, badzmy szczerzy, nikogo nie stac na to, zeby tak to zrobic. Tu jest pies pogrzebany. Nie da sie naprawic systemu, wiec trzeba naprawic statystyki. Byle do wybor. Sam zauwazyles, ze problem z rezydenturami to bedzie po 6 latach - zjebki zbierze minister, ktory bedzie wtedy. Najwyzej cos sie wymysli. Albo i nie, i tak glowna statystyka ktora jestesmy szczuci to liczba lekarzy na mieszkanca, a to przeciez wzrosnie.
rozekkwidzyn pisze:Co zaś do uczelni któtra powstała stosunkowo niedawno, to domyślam się że mówisz o mojej- tyle że akurat moje zdanie jest rozbieżne od Twojego i absolutnie ta uczelnia nie ma problemów z dobiciem do czołówki. Przeciwnie, to starsze uczelnie mają zeń problem natury. psychicznej. I ratują swoje kompleksy mówiąc o tym jaka to Bydgoszcz jest słaba. A prawda jest taka że w LEPie stoimy nieco powyżej połowy stawki- więc znacznie wyżej niż większość starych uczleni
Akurat nie wiedzialem, ze to twoja, ale no coz, nie da sie ukryc ze poza Olsztynem jest najmlodsza i jedyna, o ktorej da sie cos powiedziec, wiec tak, to o Bydgoszcz mi chodzilo. I nie zrozum mnie zle, to nie chodzi o. No nie wiem, nie chodzi o cos dziwnego czy zlego, po prostu to co napisales, jest troche wyssane z palca, i Bydgoszcz naprawde - chciec tego czy nie - odstaje w kazdym mierzalnym kryterium jakie widzialem.

Moze fakty:
LEK
wiosna 2014: gorsze Zabrze, jeden z wydzialow Lublina i łódzki woj-lek
jesien 2013: gorszy Szczein i łódzki woj-lek
wiosna 2013: gorszy Wrocław, Szczecin, Zabrze i woj-lek

Nie bede tego ciagnal dalej, wiadomo ze wszyscy maja raz gorke raz dolek, ale tak wygladaja ostatnie 3 sesje. Statystyka wieloletnia, ze wszystkich LEP/Kow jakie byly [bez lutego 2014, jeszcze nie dodalem go do arkusza] gorsze Zabrze, Lublin, Bialystok i woj-lek.

Moze czegos nie rozumiem, ale w jaki sposob to jest polowa stawki?

Ranking Wprost: w najnowszym 3. miejsce wsrod medycznych, ale na 4 w ogole wziete pod uwage. [tu w ogole jest blad na samej stronie, w sensie sa niepoprawnie zaklasyfikowane uczelnie jako medyczne/niemedyczne, jak sie w rankingu wszystkich uczelni recznie poszuka, to medycznych jest ich wiecej i sa wyzej niz Bydgoszcz). We wczesniejszych ostatnie, przedostatnie, najwyzej jak znalazlem to trzecie od konca miejsca.

Najnowszy ranking Perspektyw: kierunek lekarski 11. z 12 miejsc, 11/11 jesli chodzi o uczelnie.

Ogolnoswiatowy ranking Webometrics Ranking of World Universities 11. miejsce sposrod polskich uczelni medycznych.

Staram sie nie byc tendencyjny, moze jest cos co pomijam - prosze, nakieruj.

EDIT:
teraz wyjdzie, ze czepiam sie ortografii, ale jak juz dwoch sie was znalazlo, to sobie pozwole. żądni, nie rządni.
Karola96
Posty: 34
Rejestracja: 14 mar 2014, o 15:55

Re: Kierunek lekarski na UJK

Post autor: Karola96 »

Po 2 latach chyba warto odświeżyć temat . Jest tu ktoś kto studiuje w Kielcach? Jakieś opinie?
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Kierunek lekarski na UJK

Post autor: Fantazmic »

Ja studiuję. Swoje spostrzeżenia i uwagi niejednokrotnie pisałem na forum (powinien być gdzieś temat o nowych uczelniach na 1 stronie tego działu), a także na swoim blogu, zapraszam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości