Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: Collo »

kowalczyk23 pisze:Ale czy osoby z 3 na koniec w gimnazjum mogą mieć szanse na LO o profilu biolochemicznym ?
Szanse każdy ma, zależy na ile punktów napisałeś egzamin gimnazjalny i jakie miałeś oceny z przedmiotów profilowanych (biologia, chemia) + oceny z przedmiotów obowiązkowych (w mazowieckim jest to polski i matma) Najlepiej idź wraz z rodzicem do dyrektora szkoły wraz ze świadectwem ukończenia gimnazjum i oświadczeniem o zdobytych punktach na egzaminie i zapytaj się czy jest możliwość zapisania się do klasy o profilu biologiczno-chemicznym.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: pyati »

Z tego co wiem to tez inaczej wygląda jak ktoś się przenosi. Najlepiej idz sie zapytaj a nie pytasz się tu. Nikt przecież jasnowidzem nie jest]
Awatar użytkownika
Tekamidu
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2010, o 09:46

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: Tekamidu »

Oceny z gimnazjum NIJAK się mają do wyniesionej wiedzy i do samej nauki w szkole średniej. To są 2 inne światy. Mówi tak każdy nauczyciel. Bez sensu jest oceniać czyjeś szanse tylko przez pryzmat gimnazjum. Best of Both Worlds - spytaj się dowolnego studenta medycyny ile ludzi na roku nie chodziło do bio-chemu. Zobaczysz, że większość nawet nie jest z elitarnych szkół. Dobry jest tutaj przykład mojej znajomej, która nigdy nawet nie była ponadprzeciętną. W gimnazjum się wcale nie uczyła, a w liceum zwyczajnie nikt nie zwracał na nią szczególnej uwagi. Dziś jest studentką 2giego roku lekarskiego w Białymstoku.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: Collo »

Tekamidu pisze:Oceny z gimnazjum NIJAK się mają do wyniesionej wiedzy i do samej nauki w szkole średniej.
No tak, można mieć w gimnazjum same 1 i 2, a w liceum znacznie lepsze oceny, ale trzeba przynajmniej dobrze napisać egzamin gimnazjalny, żeby się do tego LO dostać.
Zwykle osoby, które dobrze uczyły się w gimnazjum, uczą się tez dobrze w LO.
Rozszerzona Biologia i Chemia jest w liceum bardzo trudna i mało ma wspólnego z wiedzą w gimnazjum z tych przedmiotów.
spytaj się dowolnego studenta medycyny ile ludzi na roku nie chodziło do bio-chemu.
Na pewno większość chodziła do biol-chemu.
W klasach o profilu innym niż biol-chem bardzo trudno napisać maturę rozszerzoną z tych przedmiotów, ponieważ na lekcjach są omawiane tylko podstawowe zagadnienia.
Osoby po innych profilach niż biol-chem, by dostać się np. na Medycynę czy Farmację muszą samodzielnie uczyć się z książek materiału rozszerzonego z biologii i chemii lub chodzić na korepetycje.

Zobaczysz, że większość nawet nie jest z elitarnych szkół.
Elitarne szkoły nie mają tu nic do znaczenia, najważniejsze jest żebyś ty chciał się czegoś nauczyć.

Dobry jest tutaj przykład mojej znajomej, która nigdy nawet nie była ponadprzeciętną. W gimnazjum się wcale nie uczyła, a w liceum zwyczajnie nikt nie zwracał na nią szczególnej uwagi. Dziś jest studentką 2giego roku lekarskiego w Białymstoku
No, ale jest po LO o profilu biol-chem, więc jednak czegoś w gimnazjum nauczyć się musiała, żeby choćby dostać się do LO, i w liceum, żeby dobrze zdać maturę
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: pyati »

Z tego co widziałam jesteś w 3 klasie gimnazjum, a wypowiadasz się jakbys był conajmniej po studiach. Piszesz kompletne bzdury. Większość po bio-chemie, taa a za oknem świnia leci.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: pyati »

Tobie sie wydaje, ze jak juz sie chodzi do klasy bio-chem to jest to przepustka na studia medyczne. Myśl tak dalej to na pewno sie na nie dostaniesz. Co myslisz, że jak ktos chodzi na bio-chema to w domu sie nie uczy do matury? Z choinki spadłeś? Samo chodzenie do takiej klasy nie daje Ci gwarancji zdania dobrze matury, to zalezy tylko od osoby a nie do jakiej klasy chodzi. Jak będziesz po liceum to się pewnie o tym przekonasz, że nie jest tak jak piszesz.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: Korczaszko »

pyati, większość jest po biochemach, ale to pewnie dlatego, że większość biochemów pcha się na kierunki medyczne a np matfizy w większości wolą polibudy to logiczne, ale jak ktoś zmienia zaintereaowania to wcale tak trudno nie jest jak to sobie wyobraża Best of Both Worlds u mnie w grupie mam trochę humanów, co prawda to weta ale wyniki mieli takie że i na lek by się dostali
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: pyati »

Juz mniejsza o to, teraz nie bedziemy sie licytowac kogo jest wiecej. Mi chodzi o to, ze Best of Both Worlds mysli chyba, ze jak ktos jest na bio-chemie to na bank sie dostanie na medycyne. Dziw, ze w ogole musza mttura pisac Jak czlowiek chce to sie nauczy nawet sam, bez pomocy nauczyciela.
kowalczyk23
Posty: 80
Rejestracja: 11 lut 2010, o 14:57

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: kowalczyk23 »

Ja z matematycznego miałem 25 pkt ale przez chorobę dużo opuściłem. Zadania z biologi wszystkie były dobrze z chemii tylko jedno źle. Podjąłem decyzje że się przeniosę. Będę uczył się dużo to będę. Zdaniem nauczycieli ja się dobrze uczyłem średni miałem 3,7 lub coś w tym stylu. Jak nie jesteś w tej klasie to nie mów że wiesz.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2010, o 19:30 przez Batha, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Błędy ortograficzne. A naukę propnuję zacząć od języka ojczystego.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: pyati »

I dbrze, ze sie przenosisz] nie daj sobie powiedziec, ze nie dasz rady. Dasz na pewno, jak bedziesz tego chcial.
kowalczyk23
Posty: 80
Rejestracja: 11 lut 2010, o 14:57

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: kowalczyk23 »

Ja chce. Chemia i biologia są bardzo fajne. A medycyna zajebista szczególnie chirurgia ogólna.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: Collo »

Z tego co widziałam jesteś w 3 klasie gimnazjum, a wypowiadasz się jakbys był conajmniej po studiach.
Jestem w 3 klasie gimnazjum, ale tak jak ty masz zespół szkół liceum + technikum, tak ja mam gimnazjum + liceum i poza tym jestem w samorządzie, więc wiem sporo na temat mojego liceum. I mam tam sporo znajomych.
pyati pisze:Tobie sie wydaje, ze jak juz sie chodzi do klasy bio-chem to jest to przepustka na studia medyczne. Myśl tak dalej to na pewno sie na nie dostaniesz. Co myslisz, że jak ktos chodzi na bio-chema to w domu sie nie uczy do matury? Z choinki spadłeś? Samo chodzenie do takiej klasy nie daje Ci gwarancji zdania dobrze matury, to zalezy tylko od osoby a nie do jakiej klasy chodzi. Jak będziesz po liceum to się pewnie o tym przekonasz, że nie jest tak jak piszesz.
Kiedy tak napisałem? Widocznie źle mnie zrozumiałaś, chodziło mi tylko, że w klasach biol-chem trudno jest dostać się na Medycynę i w klasach innych niż biol-chem również trudno jest się tam dostać tylko trzeba jeszcze samemu przerobić niektóre materiały.

P.S. Odnoszę dziwne wrażenie, że nienawidzisz liceów.
korczaszko pisze:pyati, większość jest po biochemach, ale to pewnie dlatego, że większość biochemów pcha się na kierunki medyczne a np matfizy w większości wolą polibudy to logiczne, ale jak ktoś zmienia zaintereaowania to wcale tak trudno nie jest jak to sobie wyobraża Best of Both Worlds u mnie w grupie mam trochę humanów, co prawda to weta ale wyniki mieli takie że i na lek by się dostali
No właśnie, sporo osób wybierając profil w liceum, kieruje się przedmiotami, które lubi, a potem zadaje na tym forum lub na innym pytanie: Jakie studia po mat-fizie? lub pyta się znajomych. I ludzie wypisują różne tam kierunki, do tego profilu głównie politechniczne i osoba sprawdza sobie te kierunki w internecie i wybiera taki, który mu pasuje albo idzie na jakiś kierunek z koleżanką/kolegą, bo wiadomo, że razem raźniej. Choć generalnie z tym może być różnie.
pyati pisze:Jak czlowiek chce to sie nauczy nawet sam, bez pomocy nauczyciela.
No generalnie tak, ale od nauczyciela tez coś zależy, moja fizyczka miala jakąś operację i nie bedzie jej do końca roku i mam teraz zastepstwo z nauczycielką zaraz po studiach, która nie umie dobrze wytłumaczyć nawet reguły lewej dłoni, a mamy strasznie nieczytelne podręczniki, gdzie nawet nie ma wzoru na siłę elektrodynamiczną
kowalczyk23 pisze:Ja chce. Chemia i biologia są bardzo fajne. A medycyna zajebista szczególnie chirurgia ogólna.
Hehe, powodzenia w liceum
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: pyati »

P.S. Odnoszę dziwne wrażenie, że nienawidzisz liceów.
To w takim razie odnosisz złe wrażenie, ale z całą pewnością nie lubię ludzi, którzy mówią, a nie mają pojęcia o czym mówią.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości