Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
kowalczyk23
Posty: 80
Rejestracja: 11 lut 2010, o 14:57

Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: kowalczyk23 »

Witam. Jestem w pierwszej klasie Technikum informatycznego. Od przyszłego roku chcę zmienićklase na LO biol.-chem. Z podstawami ratownictwa. W gimnazjum maiłem 3 z chemi, biologi, fizyki. Nigdy te przedmioty mie trudnośći nie sprawiały ani się ich zbytnio nie uczyłem. Tumoje pytanie czymiałbymszanse dostać się do tego liceum. Bioro świadectwo z technikum czy gimnazjum ? Mam jakieś szanse na medycynie ? Zdaniem nauczycieli jestem proacowity i solidny
Awatar użytkownika
Tekamidu
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2010, o 09:46

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: Tekamidu »

W tej sprawie wiele zależy od dyrekcji szkoły i chęci jakie będziesz wykazywać. Sam zmieniłem profil z humanistycznego na biol-chem w środku półrocza (1 klasa). Nie chciałem dłużej czekać, aby nie stracić zbyt wiele. Musisz zadać sobie tylko pytanie czy naprawdę tego chcesz? Materiał z biologii jak i chemii jest dosyć obszerny. Co do studiów medycznych myślę, że każdy ma szansę, lecz wymaga to ciężkiej pracy zarówno w liceum, na studiach jak i po nich. W sprawie świadectwa i innych formalności musisz się dowiadywać już w sekretariacie/ u dyrektora szkoły. Tylko po co czekać do końca roku? Radziłbym Ci popytać o to już teraz. Pół roku to naprawdę wiele, a jeśli jesteś pracowity i solidny (jak sam napisałeś) problemu z nadrobieniem materiału nie będzie.
kowalczyk23
Posty: 80
Rejestracja: 11 lut 2010, o 14:57

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: kowalczyk23 »

Tylko że ja mam jedno 1 z przedmiotu. Tak mówią o mnie nauczyciele z gimnazjum. A ten materiał jest bardzo trudny? Mi chemia z biologio bardzo łatwo przychodzą. A jak się dowiedziałem się materiału było dużo i muszę wszystkie semestry zaliczyć. A co po tej klasie planujesz studiować ? Ale opinią nauczycielki chemi jest to że dał bym se rade na biochemiku jak i w liceum. Jak w technikum daje se rade to wliceum chyba też.
Awatar użytkownika
Tekamidu
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2010, o 09:46

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: Tekamidu »

Powiadają, że uczeń bez jedynki to jak żołnierz bez karabinu. A z czego ona jest? Czy materiał trudny zależy od osobowości. Jedni nie lubią historii, a inni chłoną ją niesamowicie. Na pewno jest go sporo, ale jeżeli Cię to interesuje, to nie będzie z tym problemu. Nadrabiać nie będziesz wszystkich przedmiotów, bo podstawa programowa jest wszędzie taka sama (bynajmniej tak mi się wydaję). Ja planuję (może bardziej marzę"?) studiować medycynę.
kowalczyk23
Posty: 80
Rejestracja: 11 lut 2010, o 14:57

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: kowalczyk23 »

Ja też chciałbym studiować medycynę. Rozmawiałem z z nauczycielko chemii wystarczy systematyczna nauka i ćwiczenia. Jedynka jest z matmy bo nie pisałem kilku sprawdzianów, ona pracowała tam kiedyś i jest tylko trochę więcej niż w podstawie. Ale ja słyszałem że na medycynę ciężko się dostać. A jeszcze na Lublin. Dodam tylko że ja nigdy nie maiłem 1 na semestr ani nie byłem zagrożony,
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: Collo »

kowalczyk23 pisze: Jak w technikum daje se rade to wliceum chyba też.
Technikum i Liceum to dwa rożne światy, w technikum jest bardzo niski poziom i kształcą cię tam na określony zawód, zaś w liceum ucza cię ogólnie i przygotowują cię do matury, jest bardzo dużo nauki.

kowalczyk23 pisze:A ten materiał jest bardzo trudny? Mi chemia z biologio bardzo łatwo przychodzą.
Materiału jest bardzo dużo i nie należy do najłatwiejszych, skoro nauka z biologii i chemii tak łatwo ci przychodzi, to skąd te 3 w gimnazjum? Biologia w liceum to prawie sama teoria i jest znacznie trudniejsza.
I pamiętaj, że oprócz matury rozszerzonej z biologii i chemii, musisz też zdać matmę, polski i angielski na podstawie na minimum 30%

Zastanów się jeszcze czy na pewno chcesz studiować medycynę, ponieważ jest to bardzo trudny kierunek i nie jest łatwo się na niego dostać.
kowalczyk23
Posty: 80
Rejestracja: 11 lut 2010, o 14:57

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: kowalczyk23 »

W gimnazjum nie przykładałem się do nauki tych przedmiotów. Moim głównym przedmiotem była informatyka. Technikum ja miałem o wysokim poziomie nauczania. Połowa mojej rodziny to lekarze. A przez to medycynę chciałbym poczuć się potrzebny. A po drugie bardzo ona mnie ciekawi. A może móg bym wiedzieć co ty miałeś w gimnazjum ? Ja na półrocze miałem z Biologi 5. A mam program średnio zaawansowany.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: pyati »

Best of Both Worlds pisze:Technikum i Liceum to dwa rożne światy, w technikum jest bardzo niski poziom i kształcą cię tam na określony zawód, zaś w liceum ucza cię ogólnie i przygotowują cię do matury, jest bardzo dużo nauki.

To zależy tylko i wyłącznie od szkoły. Osobiście nie zgodzę się z Twoim stwierdzeniem, jeśli uczeń chcę to się nauczy i nie ma nic do tego czy chodzi do technikum czy do liceum, lekcji biologii ma tyle samo co klasa np. humanistyczna i na tym samym poziomie tyle, że rozłożone na 4 lata. Oczywiście faktem jest, że każdy będzie bronił swojego. Ja jestem w technikum informatycznych, mamy tych samych nauczyciele co liceum, więc nie rozumiem dlaczego miałyby to być dwa różne światy? Widziałeś chociażby zeszyty z technikum? Kropka w kropke to samo co w liceum na profilu humanistycznym czy matematyczno-informatycznym. Strasznie nie lubie jak ludzie z liceum sie wywyższają i robią z uczniów technikum ludzi drugiej kategorii bo to kompletna bzdura. U mnie w szkole jest liceum i technikum i nawet nauczyciele mówią, że to jedna wielka bzdura bo przecież uczymy sie tego samego. Oprócz przedmiotów zawodowych przecież tez mamy takie przedmioty jak liceum, nic nam nie ubywa, nie mamy ich mniej, więc czemu niby mamy mniejsze szanse na medycynę? W ogóle nie rozumiem Twojej postawy, boisz sie konkurencji, że tak chłopakowi odradzasz ta medycynę? Skąd te 3 w gimnazjum- haha, nie oceny świadczą o poziomie wiedzy, co dokładnie widać na maturze jak uczniowie mający same 5 zdają na 40-50 %.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: Collo »

pyati,
Nie mówię tu o zespołach szkół, gdzie jest i technikum i liceum, tam mają nauczycieli z obu tych szkół. A o szkołach, gdzie jest tylko technikum, tam zwykle trafiają osoby, które nie dostały się do liceum lub chcą mieć już wyrobiony zawód
pyati pisze:jak uczniowie mający same 5 zdają na 40-50 %.
No na pewno nie biologię i chemię, tam głownie wymagana jest wiedza, co innego polski i angielski, gdzie słaby uczeń może dobrze napisać, a dobry uczeń bardzo słabo
pyati pisze:Widziałeś chociażby zeszyty z technikum
widziałem, w większości były puste lub zawierały same tematy i krótkie notatki. Nie wiem jak jest w twoim technikum, ale w ostrołęckich jest bardzo niski poziom, tam zwykle tylko kilka osób zdaje obowiązkowe matury.


Jeszcze nie słyszałem, żeby ktos po technikum dostał się na Medycynę, nawet po LO w profilu innym niż biol-chem bardzo trudno się dostać, bo w 3 klasie zwykle odpada biologia i chemia.
kowalczyk23 pisze:W gimnazjum nie przykładałem się do nauki tych przedmiotów. Moim głównym przedmiotem była informatyka. Technikum ja miałem o wysokim poziomie nauczania. Połowa mojej rodziny to lekarze. A przez to medycynę chciałbym poczuć się potrzebny. A po drugie bardzo ona mnie ciekawi. A może móg bym wiedzieć co ty miałeś w gimnazjum ? Ja na półrocze miałem z Biologi 5. A mam program średnio zaawansowany.
Ja z chemii i biologii miałem 6.
Skoro masz technikum o wysokim poziomie, to czemu nie? Możesz spróbować swoich szans w LO Tylko będziesz musiał nadrobić materiał z biologii i chemii, bo w technikum nie masz z tego rozszerzenia.
I nie kieruj się tym, że jak masz w rodzinie lekarzy, to też musisz nim zostać w przyszłości.

pyati,
Nie mówię, że osoby z technikum, to druga kategoria, po prostu ludzie z LO idą potem głównie na studia, a ludzie z technikum w większości wykonują swój zawód.
Wyczytałem w podpisie, że masz zamiar pisać biologię rozszerzoną, na jakie studia się wybierasz?
kowalczyk23
Posty: 80
Rejestracja: 11 lut 2010, o 14:57

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: kowalczyk23 »

Wiem coś na ten tema. W podstawówce uczyłem się słabo atest napisałem na 75 %. Czyli co mam startować na liceum ? Dodam to że lubię się uczyć. Ale nie mam pewności że się dostane. Ja się nie ucze zbyt systematycznie w technikum bo do szkoły dojeżdzam 60 km. Ale liceum mam bliżej 0 30 km i się mugbym zacząć.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: pyati »

Ja znam bardzo dużo osób z biol-chema, które napisały maturę z biologii na 40-kilka %. Na maturze z biologii nie tylko wiedza ma znaczenie, trzeba też logicznie myśleć i umiec wykorzystać tą wiedzie, ile razy już sie na forum pisało, że matura zbytnio wiedzy nie sprawdza.

Wybieram się na analitykę medyczną.
kowalczyk23
Posty: 80
Rejestracja: 11 lut 2010, o 14:57

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: kowalczyk23 »

Ale czy osoby z 3 na koniec w gimnazjum mogą mieć szanse na LO o profilu biolochemicznym ?
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Klasa biol.-chem z podstawami ratownictwa a medycyna

Post autor: pyati »

To zależy tylko od Ciebie, jak sie przyłożysz to tak, jak się nie przyłożysz i nie będziesz uczył to nie, proste. Oceny o niczym nie świadczą, każdy nauczyciel ocenia inaczej. Tym się nie sugeruj. Z resztą sam musisz ocenić swoje umiejętności ja Ci przecież nie powiem ani nikt inny czy jestes w stanie się nauczyć czy nie, za Ciebie też się nikt nie nauczy. Więc nie zadwaj takich pytań tylko weź się do roboty.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości