klasyfikacja organizmów - zadanie

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
tarantka_
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2008, o 13:50

klasyfikacja organizmów - zadanie

Post autor: tarantka_ »

Witajcie
zadanie
Zakładając, że klasyfikacja poprawnie oddaje filogenezę czterech poniższych gatunków, przedstaw - w postaci drzewa - relacje pokrewieństwa ewolucyjnego między nimi:
a) lama gwanako, rodzaj: lama, rodzina: wielbładowate, podrząd: wielbładokształtne, rząd:parzystokopytne, podgromada: ssaki łozyskowe, gromada: ssaki, królestwo: zwierzęta
b) tapir panamski, rodzaj: tapir, rodzina: tapirowate, podrząd: gróboskórce, rząd: nieparzystokopytne, podgromada: ssaki łozyskowe, gromada:ssaki, królestwo:zwierzęta
c) wielbłąd dwugarbny, rodzaj: wielbłąd, rodzina: wilbłądowate, podrząd: wielbłądokształtne, rząd: parzystokopytne, podgromada: ssaki łożyskowe, gromada: ssaki, królestwo: zwierzeta
d) hipopotam nilowy, rodzaj: hipopotam, rodzina: hipopotamy, podrząd: świniokształtne, rząd: parzystokopytne, podgromada: ssaki łożyskowe, gromada: ssaki, królestwo:zwierzęta

byłabym bardzo dźwięczna, gdyby ktos pomógł mi rozwiązać to zadanie
Pozdrawiam!
tarantka_
Posty: 2
Rejestracja: 3 lut 2008, o 13:50

Re: klasyfikacja organizmów - zadanie

Post autor: tarantka_ »

O rany.faktycznie mozna to tak zrobić.a ja nie mogłam sobie poradzić z tym zadaniem, bo w podręczniku było to jakoś dziwnie wytłumaczone (tzn. nie było odpowiedzi do zadania, ale ogólnie, jak robić takie drzewko)
Dziękuję
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: klasyfikacja organizmów - zadanie

Post autor: malgosi35 »

tarantka_ pisze:
no właśnie - myślenie ma przyszłość

-parzystokopytna
zwierzęta - ssaki - łożyskowce -
- nieparzystokopytne

itd - ciągniesz drzewko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości