Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urządzić?

Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Długoś ponad metr.Ale nie podam ci dokładnie bo bym musiała z linijką chodzić.Wysokość ok. 60 cm. A szerokość ok. 50 - 60 cm.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

ja mam dokładnie 60cm szerokości, ok. 50cm wysokosci i 1m długości! Jest super!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Ważne,żeby szynszyl się w niej dobrze czuł a nie,że taka klatka się nam akutat podoba.W jedej z książek ( o szynszylach) zalecona kupować klatki dla ptaków,bo są większe.Ale ja uznałam to za niepotrzebny wydatek.
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Miszel »

Ja uważam że klatka dla ptaków się nie nadaje bo po pierwsze takie na ogół mają wysuwaną płytką szufladę na odchody w kuwecie której z wiórkami raczej się wyciągnąc nie da, a będzie tylko sprzątanie utrudniać, a po drugie takie klatki mają najczęściej specjalne otwory do montowania karmników dla ptaków i jak te karmniki plastikowe pousuwamy żeby szynszyl się plastkikiem nie objadł pozostają otwory. I trzeba będzie kombinować jak je zabezpieczyć.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

To nie był mój wymysł.Czytająć książki ludzi,którzy uznawają się za znawców czasami trzeba popukać się w czoło.Te klatki dla ptaków to już przesada,to prawda.Kobieta twierdzi,że więcej pułek można w niej zamontować.Nie sugeruje,że nie.Jeszcze jednym takim pomysłem:było zamontowanie obracalnego kąpieliska z piachem.Co wy na to?
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Miszel »

Obracane kąpielisko jest dobrym rzwiązaniem. Wygląda to tak że jest rozpołowiona rura zamocowana w dwóch krańcach klatki. Poza klatkę wystaje tylko kołowrót umożliwiający obracanie tego korytka, oraz mechanizm pozwalający nazablokowanie go w różnych pozycjach żeby się nie obracało. I wtedy ustawia się tą rurę w pozycji umożliwiającej zasypane piachem i wówczas szynszyl może się kąpać. jak się wykąpie to sięwkłada coś na co się wysybie piach. Obraca się kąpielisko, wysypyje piach i zabiera, a kąpielisko zablokowane w pozycji do góry nogami jest wykożystywane przez szynszyle jako półka. Jest to świetne rozwiązanie do mniejszych klatek - dla oszczędzania miejsca - stosowane na fermach i właśnie tam widziałem jak to działa i faktycznie się sprawcza. Szynszyle mają gdzie się kąpać jak trzeba i lubią też na tym posiedzieć - mimo że nie jest płaskie. Jedyną wadą jest to że się z tebo pewnie sporo piachu rozsypuje przy kąpielach, ale do takiego wynalazku na jednorazową kąpiel się tez dużo piachu nie zasypyje bo to nie ma sensu.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

Ja tam wole normalne miski z piachem! Po co sobie życie utrudniać skoro mam wystarczająco dużą klatke żeby wstatwić zwykłą miske! Tak samo wolę klatki dla gryzoni niz dla ptaków! Mają one pręty pionowe i tylko co jakiś czas poziome co utrudnia zwieszanie pojemnika zjedzonkiem i poidełka (przynajmniej w iększości tak jest). A kiara zgadzam sie z tobą. Nie ważne jakie ma wymiary ale wązne żeby szyszorkowi było jak najlepiej!
Yeef
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, o 20:26

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Yeef »

Miom zdaniem klatki dla gryzoni są dla gryzoni a klatki dla ptaków są dla ptaków
Na chłopski rozum sama nazwa wskazuje
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Dzięki za uznanie.Jeszcze można samemu zrobić klatkę z desek.Ale nie każdemu może się chcieć.Prosiłam mojego tate i jej zrobienie ale stwierdził,że to strata czasu.Taka z prętami także dobrze się sprawdza w użytku.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

Ja myślałem swego czasu by zrobić drewnianą klatkę z taką drobną siateczką z przodu ale zdecydowałem się na klatkę kupną! Jednak pomysł był dość realny gdyż mój wujek jest stolarzem i zgodził sie na taką robótkę tylko potem ja zrezygnowałem z tego!
grzeniu

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: grzeniu »

mam pytanie czy szynszyl moz być wklatce na króliki.a i co powinno sie znajdować w takej klatce dla szynszyli
:?:
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

Moim zdaniem może! Tylko to zalezy jeszcze od wymiarów tej klatki! Jeśli jest to klatką dł.60cm a wys. ok 30cm to zdecydowanie NIE! Ja mam kltkę dł.1m szer.50cm wys.50cm i mojemu szyszorkowi jest super!
W takiej klatce powinno sie znajdować:
1. Pułeczki po których szynszyl poskacze (najlepiej drewniane)
2. Poidełko z świeżą wodą
3. pojemnik na jedzonko
4. Paśnik na sianko jednak siano możesz kłaść na ziemi lub półce
5. Miska z pyłem kąpielowym
6. Wyściółka na dnie: sianko lub wióry (bardziej polecam wióry)
Dodatkowo możesz jeszce dać:
1. Domek
2. Konar po którym szyszorek poskacze
3. pluszaka jesli masz jednego szynszyla bo może sie do niego przytulac tak jak to między sobą robią

I to chyba tyle. jednak jeszce ważna rzecz. Jakie masz odstępy między prętami w klatce? Ja mam 2.5cm i FiFi wychodzi bez problemu(przeciska sie). zwracj n to uwagę przy ewentualnym zakupie klatki!
Yeef
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, o 20:26

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Yeef »

Szyszek1993 klatki dla krolokow sa stanowczo za niskie
Szynszyl nie bedzie mial gdzie wyskoczyc zeby np uciac sobie drzemke. Dlatego grzeniu klatka dla krolikow odpada. Klatka dla szylkow jest juz od 70 zl.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości