Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urządzić?

grzeniu
Posty: 26
Rejestracja: 29 mar 2007, o 17:13

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: grzeniu »

dzięki wszystkim.ale mam pytanie do Szyszek1993, bo napisąłeś o pluszowej zabawce .on niebędzięjej gryzł ?może się przeciesz udusić jak mu stanie w gardle .
a jeszcze jedno przecież jak szyszek juz dorośnie do chyba juz niebedzie przechodził po między prętami nie ? a i ja myślę że najlepiej jak jest mały to tarazie wsadzić go do akwarium [oczywiście nie z rybkami] ?
Yeef
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, o 20:26

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Yeef »

Szyszek w akwarium, toroche ziwny pomysl w akwarium jest slaba wimiana powietrza i nie powinno sie 3mac tego rodzaju gryzoni w akwarium, maly szynsyzl powinien miec miejsce gdzie bedzie sie rozwijal
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Akwarium nie jest dobrym pomysłem,gdyż jeśli pościeli się tam ściółką a potem szynszyl załatwi swoje potrzebt to:zarazki zostają.Szkło to wszystko zatrzymuje a same sprzątanie nie jest już tak przyjemne.Wszystko się tam gromadzi.Poza tym nie możesz odczepic kuwety jak w przypadku klatki.Zgadzam się z Yeef, .Klatka dla królika ewentualnie może być.Oczywiście jeśli szynszyl będzie często i na długo wypuszczany.Co do zabawki.Nie jestem pewna co do jej przeznaczenia.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: muppet »

Przedmówcy mają rację. Szynszyli nie trzyma się w akwarium. Zarazki to jedno, poza tym w dzień, gdy świeci słońce wnętrze akwarium może się bardzo nagrzać.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Co może się skończyć przegrzaniem i problemami zdrowotnymi szynszyla.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Agusia »

Yeef pisze:Szyszek1993 klatki dla krolokow sa stanowczo za niskie
Szynszyl nie bedzie mial gdzie wyskoczyc zeby np uciac sobie drzemke. Dlatego grzeniu klatka dla krolikow odpada. Klatka dla szylkow jest juz od 70 zl.
NIe przesadzajmy - nie są aż takie złe, pod warunkiem, że szynszylek ma zapewnione dużo ruchu i możliwości wybiegania i wyskakania się poza klatką. Wiem coś o tym, bo sama na początku miałam klatkę dla królika i miałam w niej 2 szynszyle i nie zauważyłam, żeby cierpiały z tego powodu, ale przede wszystkim dlatego, że bardzo dużo przebywały poza nią (min.2-3 godz.dziennie)
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

Ja też wypuszczam szyszorka na mi. 1 godzinkę dziennie! Akwarium to napewno złe rozwiązanie, a klatka dla królika jak najbardziej polecam! Co do maskotki to FiFi jej nie gryzie tylko sie w nią tuli!
slowa
Posty: 1
Rejestracja: 2 kwie 2007, o 17:58

czyszczenie klatki

Post autor: slowa »

W jaki sposób i czym należy czyścić klatke szynszyla i jej wyposażenie? W szczególności chodzi mi o dach domku drewnianego (zbudowanego ze sklejki), ponieważ mój szynszyl często przesiaduje na nim i zrobił sie już prawie czarny z brudu. No może nie jest tak tragicznie, ale naprawde nurtuje mnie to i nie wiem czym mu to wyczyscic. pozdrawiam wszytskich serdecznie i przepraszam jeśli taki wątek już pojawił sie na forum ale przeglądałam całe i nie zauważyłam
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Miszel »

Nie polakierowanego drewna nie masz raczej szans doczyścić bo bród zwałszcza mokry jeżeli szylek miał wilgotne łapki wchłania się w drewno głęboko. Możesz doczyścić trochę ale jasny nie będzie. Odradzam jakiekolwiek chemikalia bo skoro domek jest drewniany szynszyl może go podjadać. Noże co najwyżej spróbować jakiegoś kwasku cytrynowego albo coś. Ja klatkę myję tylko wodą. Chelikaliów używam tylko do mycia kuwety bo jej szynszyle nie gryzą - ale po myciu trzba pożądnie opłukać. Pułki szczebelki i karmdła tylko wodą. Na półki polecam panele podłogowe bo szylki ich raczej nie gryzą a i bardzo łatwo je duczyścić samą wodą ze względu na to że mają powłokę łatwo zmywalną no i bród nie wnika dgłębi
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Kuwete należy co jakiś czas wyparzyć (oczywiście jeśli się nie zdeformuje).Ciepła woda to dobry sposób na dezynfekcje.Półeczki możesz myć normalnie ale odradzam jakimiś środkami chemicznymi.Co do domku.zgadzam się z Miszel, raczej nie da się goodratować".
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

No ja też miałem do niedawna taki problem. załatwiał się na domku. Nie dało się tego zmyć całkowicie ale trochę wyczyściłem wilgotną szmatką lbo szczoteczką! Ja średnio co drugie sprzatanie myję kuwetę. tak to tylko wysypuję wióry i wycieram kuwetę wilotną szmatką. Sporadycznie wypażam! półki tkże wycieram ściereczką a poidło pożądnie płukam kilka razy!
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: muppet »

jeżeli chodzi o drewniany domek - polecam papier ścierny.
Gochasek:*
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:04

Domek

Post autor: Gochasek:* »

Mam mały problem. Mój szynszyl strasznie gryzie domek robi to najczęścniej w nocy. Jest to sklejka i jest już w stanie krytycznym co mam zrobic żeby tego nie robił strasznie mi to przeszkadzanie moge usnąć w nocy. Pomocy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości