Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urządzić?

Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Miszel »

Ja już pisałem że dla łatwego mycia półek i zniechęcenia do ich gryzienia najlepiej zastosować półki z paneli podłogowyc. Dlaczego - możecie znaleść w innych moich postach. A co do gryzienia domku w nocy ja bym go poprostu na noc wyjmował z klatki.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: nakrecona_malpa »

ja nie mam domku mój zwierzak kitra sie pod półką na dzień i nie wygląda na takiego co by mu domku brakowało jak macie problem z czyszczeniem domku to go poprostu zlikwidujcie i tyle po kłopocie a półke można zrobić z jakieś płyty albo z paneli jak pan Miszel
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

Zgadzam sie z tobą Miszel bo sam tak robie!
Juliaaaaaa

Re: Klatka dla szynszyli

Post autor: Juliaaaaaa »

Hej!:)TeŻ mam szynszyla jeszcze bardzo młodeko.Moja klatka wynosi : długości 70cm , szerokości 40cm i wysokości gdzyŻ musi duŻo skakać 63,5 cm. w klatce ma miseczke do jedzenia i do kąpieli piaskowych ,butelke do picia, półeczki do skakania,wapień do gryzienia i do spiłowania młodych zębów itp.Ja mam tylko jednego szynszyla ale mam tak duŻą klatke.Niedługo kupie sobie dla niego smycz,gdyŻ słyszałam od innego chodowcy ,Że jego szynszyl się nauczył i reagował praktycznie na wszystko :)

Miłego chodowania!:)
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: nakrecona_malpa »

ja nie mam za wysokiej latki (jakies 40-45cm) za to jest długa i szeroka chyba mu to rekompensuje niski sufit, ja mojego szynszyla bez problemu na smyczy prowadzanm już teraz - odrazu mówie początki nie są łatwe - mój był bardzo oswojony kiedy go dostałam i zajeło mi to prawie 2 tyg
_angel_
Posty: 22
Rejestracja: 1 maja 2007, o 15:16

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: _angel_ »

A powracając to wątku. Klateczka mojej miss
1.jpg
przykryte aby nie uciekła, narazie tak a póxniej wykombinuje się cosik innego
Ostatnio zmieniony 5 maja 2007, o 19:26 przez _angel_, łącznie zmieniany 1 raz.
Ola : )

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Ola : ) »

Mam małe pytanko bo wyczytałam w internecie Że klatki dla szynszyli nie powinny stać w kuchni czy to prawda? i czy jeśli klatka z szynszylą będzie stała koło wejścia do kuchni w rogu między szawką a ścianą to czy bardzo jej zaszkodzę
P.S mieszkam w bloku i kuchnia jest często uŻywanym i pełnym Życia pomieszczeniem.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Szyszek1993 »

A one wolą spokój. Lepiej ustaw klatkę w zacisznym miejscu!
_angel_
Posty: 22
Rejestracja: 1 maja 2007, o 15:16

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: _angel_ »

Wg. mnie klatka żadnego zwierzaka nie powinna stac w kuchni Hałas, opary, zawsze może coś spaść do klatki (mozesz nawet nie zauważyć ale zwierzak tak) czy się wylać .
Ola : )

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Ola : ) »

No właśnie hałas.
Tylko Że to miejsce w którym juŻ od dawna trzymamy zwierzątka i nic im się nie działo.
Klatka była jegodomkiem i miejscem do snu a prawdziwym wybiegiem była kuchnia.
Zwierzaki były tak nauczone Że nie wychodziły poza nią.
I mam jeszcze dwa pytanka
po pierwsze mam kotkę i czy aby nie byłaby ona zagroŻeniem dla szynszyli
dodam, Że ze świnką nie było problemów. bardziej ona panowała nad kotem, niŻ odwrotnie )
i drugie, ciekawi mnie bardzo czy szynszyle są otwartymi zwierzakami w porównaniu do np świnek morskich, mam tu na myśli przywiązanie do właściciela, głaskanie itd.
cały czas nie wiem, czy zdecydować się na te stworzonka :)
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Kiara »

Szynszyle tolerują głaskanie ale bez przesady.Jeśli będą mieć na to ochotę to same ci tozaproponują".Maja silną wolę i nie łatwo je zadowolić.Zbyt długie głaskanie to małe skubnięcie w palec lub prychnięcie.Szynszyl podejdzie sam albo będzie biegać do woli.Napewno nie piszczy tak często jak świnka morska i nie upomina się o jedzenie.Nie przywita się przyjaznym gwizdem czy nie zrobi tak po długim głaskaniu.Poza tym to zwierzątka nocne.U mnie kot jest na przegranej pozycji.Obydwa szynszyle nie boją się go i go gryzą lub obsikują.
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: nakrecona_malpa »

zgadzam sie z kiarą, szynszyle mają mocny temperament i radzą sobie z więkrzością zwierzaków domowych. szynszyle przywiązują sie do ludzi i to bardzo.są strasznie kochane, mój jak po miesiącu bycia w moim domu przytulił sie do mnie to poprostu muślałam że umre ze szczęścia moim zdaniem są najlepszymi zwierzakami na świecie a jeśli chodzi o klatke to radziła bym ją wstawić w miejscu gdzie sie ało dzieje w dzień, jak mówisz że w kuchni jest duży ruch to może wykombinuj inne miejsce.
Gochasek:*
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:04

Re: Klatka dla Szynszyla - jaka? jak czyścić? jak urzĄdzić?

Post autor: Gochasek:* »

A jak myślicie klatkę można położyć gdzieś wysoko czy raczej nie ze względu na strach szyszorka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości