Kofeina w coli

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Awatar użytkownika
metallica
Posty: 53
Rejestracja: 8 mar 2009, o 23:27

Re: Kofeina w coli

Post autor: metallica »

są lepsze możliwe mieszanki ale o tym nie powinno się mówić na forum z niepełnoletnią młodzieżą
Awatar użytkownika
fimona
Posty: 254
Rejestracja: 14 lis 2007, o 13:52

Re: Kofeina w coli

Post autor: fimona »

A co, kole zagotowac? Ble

Ostatnio na biochemii facetka nam mówiła o jakiś tabletkach z kofeiną, próbowała przypomnieć sobie nazwę:Hm.nie pamietam dokladnie nazwy.jak to bylo.coś zhardkor w nazwie. D Myślelismy, ze padniemy! W jednej kapsułce jest 300mg kofeiny - wzięła dwie na raz.


[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 23:00 ]
chyba to: Xenadrine Hardcore
Awatar użytkownika
Acetylocholina
Posty: 1308
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 21:11

Re: Kofeina w coli

Post autor: Acetylocholina »

ja jak się coca-coli/pepsi napiję przed snem to do rana nie mogę zasnąć !
bardzo rzadko piję ten specyfik
a dawka kofeiny jaka się znajduje w tym przekracza maksymalną ,dzienną dozwoloną dawkę czy jest jej równa tudzież niższa
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Kofeina w coli

Post autor: mediatan »

wg wiki cola zawiera ok 10mg/100ml, podczas gdy:
Jedna filiżanka (ok. 140 ml) kawy zawiera 75–200 mg kofeiny. Innymi jej źródłami mogą być: herbata (50-60mg na filiżankę), herbata zielona: 13,5 mg/100 ml, Pepsi": 12 mg/100 ml, napój energetyzujący Tiger": 32 mg/100ml, Mountain Dew": 16,8 mg/100 ml ,
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Kofeina w coli

Post autor: Gekon »

a dawka kofeiny jaka się znajduje w tym przekracza maksymalną ,dzienną dozwoloną dawkę czy jest jej równa tudzież niższa
Jeden kraj na świecie tylko nie sprzedaje coca coli u siebie. Miał zamiar importować ją lecz gdy eksperci zażądali pokazania dokładnego składu napoju - coca cola odmówiła. Dlaczego ? Pytanie retoryczne.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Kofeina w coli

Post autor: Jakusz »

Jeden kraj na świecie tylko nie sprzedaje coca coli u siebie. Miał zamiar importować ją lecz gdy eksperci zażądali pokazania dokładnego składu napoju - coca cola odmówiła. Dlaczego ? Pytanie retoryczne.
Składu ketchupu Heinza też nie znamy. Jak myślisz dlaczego? Zakładam, że pewnie uważasz, iż to kolejny tajny spisek przeciwko ludzkości. Otóż dlatego, że tego typu produkty są niepowtarzalne i przepisy na bazie, których się je produkuje, są przez te filmy chronione.

Powodem nie jest wielki spisek, który ma na celu karmienie i pojenie ludzi czym tam sobie szatany-zarządcy firm wymyślą, tylko chodzi o to, żeby nikt nie skopiował ich receptur - nie widzę w tym nic dziwnego.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Kofeina w coli

Post autor: Gekon »

JakubikF pisze:Powodem nie jest wielki spisek, który ma na celu karmienie i pojenie ludzi czym tam sobie szatany-zarządcy firm wymyślą, tylko chodzi o to, żeby nikt nie skopiował ich receptur - nie widzę w tym nic dziwnego.
Jak mogli by skopiować ich receptury jeśli są chronione prawami autorskimi w urzędzie patentowym ?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Kofeina w coli

Post autor: yeast »

Gekon pisze:Jak mogli by skopiować ich receptury jeśli są chronione prawami autorskimi w urzędzie patentowym ?
Patenty nie sa wieczne i wygasaja po kilkunastu-kilkudziesieciu latach w zaleznosci od prawa w danym kraju i rodzaju patentu. Poza tym, jeklada sie wniosek o patent, to trzeba ujawnic sklad i procedure produkcji. A tajemnica to tajemnica- firmie widocznie bardzie oplaca sie chronic przepis tajemnica niz patentowac.
malami11
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 14:08

Re: Kofeina w coli

Post autor: malami11 »

Ja znalazłam info, że w coli jest 8 mg kofeiny. Jakoś w ogóle za colą nie przepadam, może dlatego że jestem na diecie i unikam słodzonych i gazowanych napojów. Piję kawę ! Nie wiem czy słyszeliście coś o Veroni Energy? Podobno to woda też ma w sobie kofeinę?
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Kofeina w coli

Post autor: AnnaWP »

Tu dane, które dodatkowo - na ile rozumiem - potwierdzali testem laboratoryjnym.
Podane dane są na objętość ok. 350 ml, więc nawet rekordzistka ma bardzo niską zawartość, nie przekroczyli 60 mg.
caffeineinformer.com/caffeine-amounts-in-soda-every-kind-of-cola-you-can-think-of

Tu z kolei porównanie z kawą i innymi napojami, na mniejszą objętość (270) uzyskujemy wartościnawet 200 mg (co przy objętości 350 dałoby prawie 400mg!)
mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/caffeine/art-20049372
MartynaK90
Posty: 11
Rejestracja: 9 lut 2017, o 11:48

Re: Kofeina w coli

Post autor: MartynaK90 »

Jestem miłośniczką kawy-mogłabym pić ją litrami, jednak mam świadomość,że nadmiar kofeiny szkodzi. Dużo czytam i wpadłam na artykuł, który mi się spodobał odnośnie właściwości kofeiny wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/diety/wlasciwosci-kofeiny-jak-kofeina-wplywa-na-organizm.html
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości