Kofeina w coli

Problemy odchudzania oraz utrzymywania odpowiedniej wagi ciała. Sprawdź jak być FIT, co jeść a czego unikać, jak dobierać dietę.
Zuza

Kofeina w coli

Post autor: Zuza »

Ile jest kofeiny w coca-coli?

Czy to prawda, że w jednej szklance herbaty jest więcej kofeiny niŻ w jednej szklance kawy?
bagatha

Re: Kofeina w coli

Post autor: bagatha »

Puszka napoju z kofeiną (mam na myśli głównie wszelkiego rodzaju cole) zawiera od 30 do 45 mg. Alkaloid tam zawarty powstaje jakoprodukt uboczny przyprawiania owoców coli lub jest dodawany dla smaku.

Nieco więcej oferuje szklanka herbaty (30 do 70 mg.) Kofeina zawarta jest w liściach tej rośliny. Spotyka się nawet opinie, iŻ teina i kofeina to jedna i ta sama substancja. Jeśli jest to prawdą, wówczas komiczne wydają się stwierdzenia, Że teina jest bardziej (lub mniej) szkodliwa od kofeiny

Największym i najpopularniejszym źródłem kofeiny jest jednak kawa. Jedna jej filiŻanka zawiera 90 do 150 mg. Kawa rozpuszczalna to juŻtylko 60 do 80 mg. kofeiny. Tabletki: pobudzające oferują około 100 mg., a chroniące przed przeziębieniem (ang. cold relief tablet) ca. 30 mg.

Nie wszyscy wiedzą, iŻ źródłem kofeiny jest równieŻ czekolada. Cała tabliczka kryje w sobie 30 miligramów.

w procentach:
Semen Coffeae- Nasienie kawy ( 0,3 - 2,5 % kofeiny)
Folium Theae- Liść herbaty ( 1,2 - 4,5 % kofeiny)
Embrio Colae- Zarodek Kola ( 0,6 - 3,0 % kofeiny)
Semen Cacao- Nasienie kakaowca ( 0,3 % kofeiny)
speedrw
Posty: 104
Rejestracja: 23 lip 2005, o 01:00

Re: Kofeina w coli

Post autor: speedrw »

1 szklanka kawy (parzonej) zawiera ok. 200 mg kofeiny
1 szklanka kawy (rozpuszczalnej) zawiera ok. 100 mg kofeiny
1 szklanka herbaty parzonej zawiera ok 100 mg kofeiny
puszka Coca-Coli zawiera ok. 35-45 mg kofeiny

EDIT: baghata wyprzedziłaś mnie
bagatha

Re: Kofeina w coli

Post autor: bagatha »

uzupelnilismy swoje odpowiedzi

a propos kofeiny- nie polecam pic herbaty Saga, zupa a nie herbata.

pozdrowienia
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Kofeina w coli

Post autor: Agusia »

bagatha pisze:a propos kofeiny- nie polecam pic herbaty Saga, zupa a nie herbata.
Mała antyreklama
bagatha

Re: Kofeina w coli

Post autor: bagatha »

tak, potwierdzona naukowo
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Kofeina w coli

Post autor: Agusia »

Wiec ja - w ramach reklamy - polecam herbaty Dilmah (Lychee, Vanilla, Lemon)
bagatha

Re: Kofeina w coli

Post autor: bagatha »

oo tak, sa dobre
edii
Posty: 11
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Kofeina w coli

Post autor: edii »

bagatha pisze:a propos kofeiny- nie polecam pic herbaty Saga, zupa a nie herbata.
Hmm. dobrze wiedzieć, bo mnie w domu zazwyczaj się ją pijało. Kawy raczej nie pijam, bo mi nie smakuje, a herbatę tylko do śniadania i kolacji. Kiedyś stosowałam tabletki pobudzające. Tego nigdy nie zapomne. Najpierw wzięłam jedną, ale, że jakoś nadal byłam senna, zaraz wzięłam drugą. (chyba największy błąd) przeleżałam całą noc w łóżku i nawet oczu nie umiałam zamknąć. Nie bierzcie ze mnie przykładu.
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: Kofeina w coli

Post autor: Timi »

Najlepsza cherbata to taka która jest najlepiej zapazona i przyządzona:)
Awatar użytkownika
drakon
Posty: 59
Rejestracja: 1 maja 2007, o 12:29

Re: Kofeina w coli

Post autor: drakon »

a mi smakuje herbata robiona w termosie taka która się parzy ponad godzinę, ma taki inny (lepszy) jak dla mnie smak, ma pewnie też więcej kofeiny niż taka która się parzy 5min
Awatar użytkownika
mediatan
Posty: 452
Rejestracja: 20 maja 2008, o 19:37

Re: Kofeina w coli

Post autor: mediatan »

To może taka mała ciekawostka której się dowiedzieliśmy podczas z ćwiczeń z biologii (kofeina jako inhibitor cytokinezy): najwięcej kofeiny zawiera herba krótko parzona, podczas dłuższego parzenia dochodzi do kompleksowania i tzw siekiera nie pobudza tylko uspokaja
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Kofeina w coli

Post autor: ulala »

Timi pisze:cherbata
chyba z cytryną. bo bez - to herbata :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość