Komórki macierzyste, inżynieria tkankowa

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
Medusa95
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2015, o 21:59

Komórki macierzyste, inżynieria tkankowa

Post autor: Medusa95 »

Biotechnologia to bardzo szeroka dziedzina nauki. Ciężko jest wyszczególnić pojęcia, którymi się zajmuje. Studiuje biotechnologie na Uniwersytecie Wrocławskim i zastanawiam się czy dokonałem słusznego wyboru. Moim zainteresowaniem są komórki macierzyste i inżynieria tkankowa. Czy wybrałem odpowiedni kierunek studiów. Czy studiowanie biotechnologii nie zamknie mi furtki do tych dziedzin w przyszłości? Na niektórych stronach można znaleźć że jak najbardziej są to dziedziny podlegające pod biotechnologie, na innych można zobaczyć kierunki jak np inżynieria biomedyczna. Konkretniej chodzi mi o to , czy w przyszłości chcąc pracować w tych dziedzinach nie usłyszę że mój kierunek studiów nie spełnia wymagań. Co wy sądzicie na ten temat?
Robanan
Posty: 35
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 14:39

Re: Komórki macierzyste, inżynieria tkankowa

Post autor: Robanan »

Po biotech nie ma się uprawnień do ludzi.
Twoje zainteresowania są bliższe inżynierii biomedycznej.

Medusa95
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2015, o 21:59

Re: Komórki macierzyste, inżynieria tkankowa

Post autor: Medusa95 »

Co to znaczy że nie ma się uprawnień do ludzi? Pierwszy raz się na taką opinię natknąłem. Bo nawet pierwsze co mi przychodzi na myśl to doktor Justyna Drukała która na UJ po biochemii jest kierownikiem pracowni inżynierii tkankowej i współpracuje ze szpitalami dostarczając ludzkie tkanki skóry.
Robanan
Posty: 35
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 14:39

Re: Komórki macierzyste, inżynieria tkankowa

Post autor: Robanan »

Na mojej uczelni jest to powszechna opinia.
Może zależy od uczelni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość