Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
zaliamoon
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2016, o 20:01

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: zaliamoon »

Hej, ja również mam w planach wziąć udział w tym roku w konkursie. I też planuję pouczyć się wszystkiego we wakacje
zaliamoon
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2016, o 20:01

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: zaliamoon »

Byłby ktoś zainteresowany wspólną nauką na gg lub skypie do konkursu kuratoryjnego z biologii?
irrelevant
Posty: 17
Rejestracja: 3 sie 2016, o 20:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: irrelevant »

Hej wszystkim! Do grona osób przystępujących w tym roku do konkursu kuratoryjnego z biologii dołączam i ja. Może powiem trochę o sobie, aby lepiej nam się rozmawiało. Jestem Oliwia, po wakacjach idę do klasy 3 gimnazjum i jestem z województwa małopolskiego
Natknęłam się na pewien wątek, bodajże z 2012 roku, gdzie ludzie przed konkursem zadawali sobie pytania i ogólnie dzielili się swoimi postępami w nauce, i uważam, że to świetna sprawa. Jeśli znalazłby się ktoś, kto zechciałby robić w tym roku coś takiego, to byłoby super. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze odwiedza ten wątek i wyrazi swoją ewentualną chęć na taką wspólną naukę
sclera
Posty: 5
Rejestracja: 6 kwie 2016, o 22:46

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: sclera »

zaliamoon pisze:Byłby ktoś zainteresowany wspólną nauką na gg lub skypie do konkursu kuratoryjnego z biologii?
Tak, mozesz pisac na moje gg 58923260
obviouslyyang
Posty: 19
Rejestracja: 29 maja 2016, o 17:10

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: obviouslyyang »

ja jestem zawsze chętna do wspólnej nauki! muszę tylko założyć sobie gg haha. tak w ogóle to z jakich książek/materiałów się przygotowujecie? czytacie/robicie notatki/rozwiązujecie zadania?

irrelevant
Posty: 17
Rejestracja: 3 sie 2016, o 20:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: irrelevant »

Ja również muszę pomyśleć o gg

Uczę się z moich podręczników szkolnych z Nowej Ery, a dodatkowo zaopatrzyłam się w vademecum tego samego wydawnictwa i repetytorium Grega.
Co do notatek, to wygląda to mniej więcej na streszczeniu lekcji w formie bardziej esetycznej i ułatwiającej zapamiętanie, czyli wszelkiego rodzaju tabelki, wypunktowania i rysunki. Wszystko bardzo kolorowo, bo tak najłatwiej mi potem zapamiętać.
Wydrukowałam sobie kilka konkursów z ubiegłych lat i staram się rozwiązywać je całe, nawet jeśli większość zadań mam zrobić z użyciem książki, ponieważ:
1. Myślę, że nawet w taki sposób uczymy się.
2. Widzę z każdym konkursem, że coraz więcej potrafię, co jest bardzo satysfakcjonujące.
Ogólnie polecam serdecznie
Po każdym dziale robię sobie podsumowanie, chyba że jest dłuższy, to tak co 4 lekcje.

Tak właśnie wygląda moja nauka. Nic specjalnego, ale mi wystarcza. Mam nadzieję, że po rozpoczęciu roku szkolnego mój pan od biologii pomoże mi, szczególnie z genetyką i ekologią. a jeśli nie, to trudno. Może sama dam radę
Razar
Posty: 79
Rejestracja: 29 gru 2013, o 19:54

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: Razar »

Kiedy ja się przygotowywałem do kuratora z bioli (a było to 4,5 roku temu) korzystałem z Vademecum Operonu i robiłem olbrzymią ilosć testów. Ta miłosć do Operonu została mi do OB.

zyzula
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2016, o 20:16

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: zyzula »

Hej! Właśnie znalazłam to forum i bardzo się z tego cieszę! Ja jestem z województwa pomorskiego tak jak pisały poprzedniczki- byłoby super wspólnie się uczyć, zadawać pytania i mam nadzieję, że ten wątek się rozwinie!
irrelevant
Posty: 17
Rejestracja: 3 sie 2016, o 20:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: irrelevant »

jak tam u Was? Stresujecie się przed konkursem?

zyzula
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2016, o 20:16

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: zyzula »

Stresik zawsze jest. ten strach kiedy nie wiesz, co Cię czeka. a jak u Was
irrelevant
Posty: 17
Rejestracja: 3 sie 2016, o 20:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: irrelevant »

oj tak, stresik jest. Modlę się tylko o to, żeby nie był masakrycznie trudny, bo nie ukrywam, że naprawdę bardzo bardzo bardzo zależy mi na przejściu do kolejnego etapu. No ale wiadomo, że to chyba jak nam wszystkim

obviouslyyang
Posty: 19
Rejestracja: 29 maja 2016, o 17:10

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: obviouslyyang »

hej wszystkim, dawno nikt się nie udzielał. mam nadzieję, że to dlatego, że wszyscy się uczą do kolejnego etapu, haha.
pochwalę się, że udało mi się napisać etap szkolny na 91% teraz tylko nie mogę zawalić wojewódzkiego i już się stresuję a
irrelevant
Posty: 17
Rejestracja: 3 sie 2016, o 20:06

Re: Konkurs kuratoryjny 2016/2017

Post autor: irrelevant »

Gratulacje! Nie piszesz etapu rejonowego? :3

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości