Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
Alsatian
Posty: 20
Rejestracja: 14 paź 2012, o 12:37

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Alsatian »

seeya - mały offtop się zaczyna robić Ja planuję Tarnów, stosunkowo blisko mnie, zobaczymy czy się dostanę

Żeby wrócić do tematu - wszyscy już skończyli konkursy? Tzn. czy już po etapach wojewódzkich, czy jeszcze niektórzy czekają? P
gosia97
Posty: 61
Rejestracja: 17 gru 2012, o 20:00

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: gosia97 »

Ja III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach

krzysiek97
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 12:23

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: krzysiek97 »

Ja III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach
Ja też.
Latuz
Posty: 27
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 16:57

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Latuz »

Co na tej gali w Katowicach dostaliście (laureaci)?
sosnowiec
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2013, o 13:56

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: sosnowiec »

Witam, czy wiadomo coś o Śniadanie Mistrzów w tym roku?
eudoksyia
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2013, o 10:38

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: eudoksyia »

krzysiek97 pisze:
Ja III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach
Ja też.
to się spotkamy
gosia97
Posty: 61
Rejestracja: 17 gru 2012, o 20:00

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: gosia97 »

eudoksyia pisze:
krzysiek97 pisze:
Ja III LO im. A. Mickiewicza w Katowicach
Ja też.
to się spotkamy

Ooo a gdzie teraz do gimnazjum chodzicie?:)

eudoksyia
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2013, o 10:38

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: eudoksyia »

gosia97 Ja chodzę do gimnazjum do Żor, ale niedawno się przeprowadziłam do Katowic, dlatego liceum już w Katowicach
Awatar użytkownika
rafis100
Posty: 44
Rejestracja: 21 lis 2012, o 16:07

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: rafis100 »

Historia
26/33
Polski 16/20 ((,
A u was jak poszło, ja skopałem polski.
gosia97
Posty: 61
Rejestracja: 17 gru 2012, o 20:00

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: gosia97 »

rafis100 pisze:Historia
26/33
Polski 16/20 ((,
A u was jak poszło, ja skopałem polski.
IDENTYCZNIE HAHAHAHHAhAHA EWENT. Z HISTY 27 LUB 28 ( nie jestem pewna co dalam ), A POLAK MAX moze byc 17 ale już mam laueata z bioli to nie będę się przejmować )
Awatar użytkownika
rafis100
Posty: 44
Rejestracja: 21 lis 2012, o 16:07

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: rafis100 »

Ja niestety jestem tlyko finalistą, ale też się nie przejmuję, bo mieszkam w małym mieście
gosia97
Posty: 61
Rejestracja: 17 gru 2012, o 20:00

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: gosia97 »

sosnowiec pisze:Witam, czy wiadomo coś o Śniadanie Mistrzów w tym roku?
Też jestem ciekawa, czy wgl będzie.

Lilith
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 11:43

Re: Konkurs kuratoryjny z biologii 2012/2013 dla gimnazjum

Post autor: Lilith »

Witajcie
Jako laureatka 2012/2013 z biologii z lubelskiego też dorzucę coś od siebie.
Etap szkolny (w wymaganiach - podstawa programowa z 3 lat nauczania w gimnazjum, bez genetyki i ewolucjonizmu), standardowo przerobiłam wszystkie 3 Pulsy Życia i 35/40, głupi błąd z układem pokarmowym, bez problemu etap rejonowy.
Okręgowy - i tu się zaczęła zabawa Teoretycznie też bez genetyki i ewolucjonizmu. Przerobiłam oczywiście masę testów, książki szkolne już dawno na blaszkę, poczytałam coś z botaniki i wszystkie 4 Ciekawe biologie WSiPu, myślałam, że starczy. Ale polecieli po całości z maturalnym vademecum. Rodzaje połączeń (cudne, wrotne), różnica stężeń w naczyniach krwionośnych wątroby, wpływ jakiejś tam trucizny używanej przez plemienia afrykańskie na układ nerwowy, szczegółowe nazwy wszystkich stadiów życia tasiemca itp. Byłam wręcz przekonana, że pani dziękujemy", już po wszystkim. Wtedy wyszło na jaw, że zmienił się regulamin okręgowego w naszym województwie i przechodzi 80 pierwszych osób z całego lubelskiego. Pozostałe - szkolny i wojewódzki - bez zmian, należy uzyskać 80% punktów. Jak się okazało, nie tylko dla mnie test był bardzo trudny i z wynikiem 31/50 miałam pewne (sic!), 35 miejsce na 80 osób, które przeszły.
Teraz z tej perspektywy widzę, że specjalnie pod zmianę regulaminu dali test na takim poziomie.
Zaczęło się ostre zakuwanie do wojewódzkiego. Nauczona doświadczeniem z drugiego etapu, wertowałam maturalne vademecum i trzaskałam podstawowe maturki z biologii. Tak btw - widok 80-ciu osób wertujących Maturę 2013 z Operonu tuż przed konkursem - bezcenny. Nadrobiłam genetykę i ewolucjonizm (wszystko na poziomie szkoły średniej). I się udało ♥
Test to praktycznie w 60% była genetyka, co dla mnie okazało się bardzo korzystne, bo ją uwielbiam. Ogólnie jego poziom trudności oceniam jako średni, ale w porównaniu do okręgowego - łatwy. Tendencyjne okazały się pytania na wyraź swoją opinię i uzasadnij ją 3 argumentami na podstawie własnej wiedzy i spostrzeżeń". Dotyczyły m.in. GMO i badań prenatalnych. Zagadnienia na poziomie maturalnym również się i zdarzyły, ale nie w tak zastraszającej ilości jak na okręgowym.
Co zaskakujące, laureatami z województwa zostało 20 osób, a kolejnych 6 czy tam 7 miało po 39 punktów, czyli tuż poniżej granicy. Widocznie komisja nie miała litości, choć teoretycznie przy ilości pytań rozprawkowych tego 1 punkta dało się w geście dobrej woli naciągnąć. Myślę, że takich osób najbardziej mi szkoda, bo zdecydowanie zasłużyły, a i wyobrażam sobie w takiej sytuacji ich rozgoryczenie. Ale no nic, już po wszystkim.
I tak, podczas testów gimnazjalnych przez 2 dni leżałam byczkiem w domu (a bo i laurat z polskiego wpadł, już z mniejszym wysiłkiem), oba angielskie też trzasnęłam na po 100%. Bo najważniejsze, to się w życiu umieć ustawić
Pozdrawiam wszystkich trzeciogimnazjalistów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość