koszty studiowania w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
geronimo22
Posty: 144
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:55

koszty studiowania w Olsztynie

Post autor: geronimo22 »

Witam,

zastanawiam si? nad medycyn? na UWM - istotn? kwesti? s? dla mnie koszty ?ycia.
Jak to si? u was kszta?tuje ? Chodzi mi o taki zwyczajny poziom ?ycia studenta - bez szale?stw ale i bez spania w 4 osoby w jednym pokoju
Ile wynosz? koszty najmu pokoju na mie?cie które wy studenci p?acicie ?
geronimo22
Posty: 144
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:55

Re: koszty studiowania w Olsztynie

Post autor: geronimo22 »

ej no powa?nie nikt nie jest w stanie udzieli? odpowiedzi ? ile kosztuje wynajecie pokoju na mie?cie, ile komunikacja, ile ?arcie, piwo w klubie itd. ?
Chyba sami doje?d?aj?cy na tym UWM studiuj?
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: koszty studiowania w Olsztynie

Post autor: Ewakuacja »

ceny pokoi sa rozne. jednoosobowe od +- 400zl po 700zl dla zdesperowanych studentow we wrzesniu duzo zalezy od lokalizacji, wielkosci, standardu. bilet miesieczny kosztuje bodajze 55zl, jednoprzejazdowy 1,45zl. piwo zalezy od knajpy, rodzaju, lokalizacji pubu ale nawet na starowce za 5-5,5zl mozna sie napic piwa. np. lokalnego z browaru kormoran z kija koszty zycia sa nizsze niz w wiekszych miastach. mysle, ze jezeli ktos ma troche ponad tys. zl. na utrzymanie i nie placi majatku z pokoj to sie spokojnie utrzyma.
Awatar użytkownika
dzids0n
Posty: 74
Rejestracja: 2 lip 2010, o 13:25

Re: koszty studiowania w Olsztynie

Post autor: dzids0n »

A ja polecam akademik, mimo tego, ?e pokoje s? 2-3 osobowe, to je?li trafisz na odpowiednich ludzi jest zajebi?cie. Wiem co mówi?, bo nasz przysz?y drugi rok ju? si? o tym przekona? i du?a ilo osób w?a?nie tam b?dzie mieszka? w od pa?dziernika

oczywi?cie bratniak DS 11, z naszym WNMowskim pi?terkiem
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: koszty studiowania w Olsztynie

Post autor: kamilorni »

Ewakuacja pisze:mysle, ze jezeli ktos ma troche ponad tys. zl. na utrzymanie i nie placi majatku z pokoj to sie spokojnie utrzyma.
ja mia?em do dyspozycji troch? ponad 800z?, za jednoosobowy pokój p?aci?em 450z? i (niestety ) nie wida? po mnie, ?ebym traci? na wadze wystarczy odpowiednie gospodarowanie. Rodzice te? mnie cz?sto nie ratowali, bo do domu wraca?em 4 razy w roku. Olsztyn jest stosunkowo tanim miastem, chocia? denerwuje mnie cena sieciówki. 55z? na same autobusy i je?dce 4 na krzy? (co godzin?!) nocne to za du?o. Miejmy nadziej?, ?e po wprowadzeniu tramwajów (daj im Bo?e sko?czy? do tego 2013 ) ta cena przynajmniej nie wzro?nie.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: koszty studiowania w Olsztynie

Post autor: Michch »

Do 2013? No chance
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: koszty studiowania w Olsztynie

Post autor: kamilorni »

a ja si? ?udzi?em, ?e po erasmusie wróc? do metropolii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości