Koszty utrzymania tchórzofretki

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
¯ó³todziób

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: ¯ó³todziób »

Ile ok. wynoszą koszty:
1) tchórzofretki
2) klatki
3) transportera
4) karmy
5) Żwirku
6) kuwety
7) szczotek
8) szamponu
9) misek
10) szczepienia i odrobaczenia
11) ewentualnie innych o których zapomniałam
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: Kamila:) »

Hejka).ja co prawda nie posiadam JESZCZE tchórzofretki, ale dużo czytałam więc pomoge ci na tyle ile będę umiała.a więc:
1)150-250 zł.(jak bezpośrednio od hodowcy to nawet 100)
2)200 zł (zalezy jaka duża)
3)50 zl (sa nawet za 100 zł.to zalezy od wielkosci.firmy itp.)
4)80 zł(drogie są, więc ludzie stosują karmę kocią. Musi ona posiadac pewne wymagania)
5)10 zł (tez zależy jaki i ile)
6)15 zł szt.(potrzebne są dwiedo klatki i na wybieg)
7)tego nie wiem.myślę,że jakieś 10 zł.
10 zl(są droższe i tansze.zalezy jaki wybierzesz)
9)5 zł szt.(porcelanowa)
10) zależy od weterynarzaon Ci powie
11) 10 zł(poidełko), 15-20 zł (smycz i szelki), 30-40 zł(hamak)

Musisz miec też jakieś zabawki, ale to już od Ciebie zalezymożesz kupic fretce także rękaw do powieszenia(20 zł).powodzenia w zakupie)).
Mam nadzieję, że w jakiś minimalny sposób pomogłam)
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: prazm »

Sterylizacja 150-250 zł zależnie od płci.
Bogushiasss

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: Bogushiasss »

Ja klatkę kupiłam ( wielkość -duzej szkolnej ławki) za 100 zł , ale ja kupiłam u producenta. Idź do zoologa, spisz sobie producenta klatek i zadzwoń, lub pojedz do niego. Umów sie i zrobi ci klatke po cenie hurtowej :D

poidełko to morzesz tez kupić w zoologu, ale mozna tez w duzym supermarkecie ( ja mam takie podobne do poidełka dla myszy tylko więkrze :D ( Balbinka wypija 3/4 pojemniczka dziennie, to około 3/4/ szklanki, no moze przesadziłam :D)

Ja tchórza kupiłam na fermie tchórzofretek za 80 zł. ( miała wtedy około 3-4 tygodni)

karma - hmm ja kupuję royala, albo coś zblizonego dla kotów .

Żwirek - za 5 litrów płacisz okoloo 12 zł w supermarkecie ( np. AUCHAN)

kuweta - powinny być co najmniej 2 tak jak kamila mówiła :D

hamak mozesz sobie zrobić sam :D nie trzeba kupować :D

szelki i smycz to w zoologu kupisz . . .
¯ó³todziób

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: ¯ó³todziób »

wielkie dzięki - to była duŻa pomoc i większości wszystkie ceny zgodziły się z tymi które znalazłam ja, poza klatką, której cena (mnie przeraziła - 140-600zł) i fretki (150 - 400)? a i zna ktoś dobrą hodowlę fretek? prywatnego hodowcę? (sprawdzonego weterynarza mam, tylko zawiodłam się na sklepach zoologicznych) mógłby mi ktoś jeszcze (dla porównania) podać orientacyjna sumę wszystkich zakupów?
Paula~

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: Paula~ »

Mam pytanie chciałabym kupić fretke. Ile mniej więcej moŻe ona kosztować i jeśli w domu są 4 osoby to przywiąŻe się ona tylko do jedenj jeśli wszyscy będą się nią zajmować?


Przeniesiono. Odpowiedź powyŻej.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2007, o 09:40 przez Paula~, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: Kamila:) »

Mam wielką prosbę.prosiłabym, że BOGUSHIASSS się ze mną skontaktowała.Mam bardzo wazne pytanie do niej))napisz na gg.mój nr 5828145 czekamto bardzo wazne.)pozdrawiam serdecznie
M_Q

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: M_Q »

Bogushiasss pisze: Ja tchórza kupiłam na fermie tchórzofretek za 80 zł. ( miała wtedy około 3-4 tygodni)
I przeŻyła? Trzytygodniowa fretka odłączona od matki raczej szans na przeŻycie nie ma.

Minimalny dopuszczalny wiek odłączenia młodych od matki to 8 tygodni!


Fretki z fermy są zwykle słabsze, często obarczone wadami genetycznymi.
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: Kamila:) »

A ja słyszałam, żeby nie kupowac w zoologu, bo są sztucznie hodowane i szybko zdychaja TO PRAWDA
hmmtt
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2006, o 17:08

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: hmmtt »

Kamila:) pisze:A ja słyszałam, żeby nie kupowac w zoologu, bo są sztucznie hodowane i szybko zdychaja TO PRAWDA
Masło maślane. Sama hodowla w sobie jest procesem sztucznym. Jeżeli nie chcesz hodowlanej, to poszukaj fretki w lesie
M_Q
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2006, o 14:38

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: M_Q »

hmmtt pisze:
Kamila:) pisze:A ja słyszałam, żeby nie kupowac w zoologu, bo są sztucznie hodowane i szybko zdychaja TO PRAWDA
Masło maślane. Sama hodowla w sobie jest procesem sztucznym. Jeżeli nie chcesz hodowlanej, to poszukaj fretki w lesie
Są hodowle i hodowle.
Inna jest kondycja i jakość genów fretki z hodowli domowej - gdzie matka była odpowiednio przygotowana do ciąży, gdzie partner był dobrany i nie jest spokrewniony, gdzie młode były z matką do ukończenia 8 tygodnia życia, były odpowiednio karmione, zostały odrobaczone i zaszczepione.
Inna jest kondycja i jakość genów fretki z fermy - z pokoleniami przodków z hodowli wsobnej, niewymiarowa (odrzut z hodowli futer), karmionej mieszanką zepsutego mięsa, kaszy i buraków pastewnych, odłączonej od matki gdy tylko zacznie sie domagać (obok mleka) pokarmu stałego.
Jeszcze inna kondycja młodej fretki z przypadkowej wpadki lub przekonania, żesamiczka musi mieć młode lub krytej samcem o rzadkiej odmianie barwnej (często pochodzenia fermowego i z wadami genetycznymi), karmionego kitekatem, pozbawionego odpowiedniej opieki weterynaryjnej

Nieprawdaż?
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: Kamila:) »

Może i masz rację w tej sprawie, ale rozmawiałam z wieloma osobami i twierdzą, że najlepiej kupic od kogoś, kto ma samiczce i ona doczekała się potomstwa!wydaje mi się, że lepiej kupic frecie u kogoś ktoodchował ją w domu niż fretkę z zoologa.Jakie macie zdanie na ten temat
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Koszty utrzymania tchórzofretki

Post autor: prazm »

hmmtt, wiesz o czym piszesz? Mnie cosik się zdaje, że niebardzo. Kamila M_Q dobrze pisze Najlepiej od kogoś, kto ma niewielką, 1-3 samice w domu. Taka jest prawda dla realiów polskich. Co innego jeśli fretkę sprowadzasz z zachodu. Jeśli ktoś sprzedaje fretkę za 80 zł to musi mieć powód. Jeśli hoduje zwierzaki na futro to poczytajcie post o hodowli norek zresztą w tym wypadku kupicieodrzut". Jeśli ktoś hoduje na zwierzęta domowy to nie ma cudów, też chce na tym zarobić! Zarabia, albo na karmie, albo na czasie karmienia, a zazwyczaj na jednym i drugim. Dlatego najlepsze są małe hodowle bo w tym przypadku właściciel nie może liczyć, że utrzyma się z kilku młodych, które uda mu się sprzedać. Jednym słowem albo prowadzi hodowlę super zwierzaków wiedząc, że będzie mógł je sprzedać drożej, albo rozmnaża fretki bo poprostu kocha te zwierzaki Dlatego też namawiam do kupowanie fretek z hodowli domowej. Osoby, które chcą się lepiej zorientować w temacie powinny trochę pobuszować w sieci. Są wyspecjalizowane portale dla fretkomaniaków gdzie znajdziecie trochę informacji. W lutym będzie wystawa w Krakowie. Może warto samemu sprawdzić sprawę od podszewki. Postaram się odblokować i odpowiadać na Wasze pytania, ale nie będę podejmował jałowych dyskusji.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości