Kozia grypa

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Kozia grypa

Post autor: przyrodnik »

Mija zainteresowanie świńską grypą, dlatego w mediach atakuje Kozia grypa"


W Holandii nie świńska", ale kozia grypa powoduje, . Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego wirusa, który u zwierząt powoduje tak zwaną gorączkę Q, holenderski rząd. wiadomosci.onet.pl/2094350,12,kozia_grypa_-_pierwsze_ofiary_smiertelne,item.html

Cytat z wiadomosci24.pl: Wirus może przenosić się z kóz bezpośrednio na ludzi. Chorobę zwalcza się antybiotykami."


Gorączka Q jako zoonoza jest wywoływana przez gram-ujemne riketsje Coxiella burnetti (wikipedia), to dlaczego na onecie piszą o wirusie?
liberos333
Posty: 38
Rejestracja: 7 paź 2009, o 16:11

Re: Kozia grypa

Post autor: liberos333 »

Albo z braku wiedzy, albo dlatego, że pojęcie wirus etc. ostatnio bardzo dobrze się sprzedaje. Sam nie wiem co lepsze. Taki portal powinien jednak coś sobą reprezentować.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Kozia grypa

Post autor: godziasia »

no tak, jak się ludzie świńskiej nie przestraszyli (przynajmniej nie wszyscy i nie tak bardzo), to trzeba nową wymyślić. Dziwnie się dzieje na tym świecie ostatnio.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Kozia grypa

Post autor: badger »

a kolejna partia szczepionek się świetnie sprzeda i ktoś zarobi dużo siana.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Kozia grypa

Post autor: godziasia »

nie chciałam tego pisać, bo może co poniektórzy farmaceuci poczuliby się obrażeni, dlatego cieszę się, że zrobiłeś to za mnie
meduzzy
Posty: 6
Rejestracja: 6 gru 2010, o 08:20

Re: Kozia grypa

Post autor: meduzzy »

To wszystko jakies chwyty marketingowe coby rzucic sie na apteki i wydac mnostow kasy na zapobiegawcze. Trzeba wiec od czasu do czasu rzucic jakas grypa. Ciekawa jestem co bedzie nastepne
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości