Krótkowzroczność

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
ana777
Posty: 4
Rejestracja: 14 lip 2010, o 10:50

Re: Krótkowzroczność

Post autor: ana777 »

Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Krótkowzroczność

Post autor: Kingu$ka »

Cóż, sama nie wiem. Noszę soczewki (-3,0 i -4,0), parę lat temu moja wada była dość mała, ale od tego czasu (i wraz z dopasowywaniem nowych szkieł i soczewek) zaczęła się pogarszać. Pytałam kiedyś mojego optyka dlaczego nie może przepisać mi takich szkieł, które pasują idealnie, a ona na to, że oko się rozleniwia czy coś podobnego i dlatego musi przepisywać słabsze szkła. No to teraz moje oko się wysila i pogarsza mi się wzrok Czy to nie jest zabawne? Sama już nie wiem co o tym sądzić.
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Krótkowzroczność

Post autor: Dali »

Czytałem ostatnio sporo opinii o laserowej korekcji wzroku i 2/3 z nich były negatywne. Co myślicie o tym zabiegu?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Krótkowzroczność

Post autor: Collo »

Hej, od niedawna mam krótkowzroczność i noszę okulary (-1,0 D w obu oczach), okulistka powiedziała, że wada z czasem może zaniknąć, jednak zastanawiam się czy ta wada zanika w wielu przypadkach, czy tylko w niektórych?

I mam jeszcze jedno pytanie, macie jakieś sprawdzone ćwiczenia, które choć w niewielkim stopniu poprawiają wzrok?
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Krótkowzroczność

Post autor: MUSOPHAGA »

Wszystko zależy w jakim jesteś wieku.
Ja miałam niewielką wadę (-0.75 i -1) pod koniec podstawówki, dziś mam -5 na każde oko Czyli zanika tylko w niektórych przypadkach.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Krótkowzroczność

Post autor: Anezka »

Ja skromnie zaczęłam od -1,75 Po kolejnej wizycie miałam już ponad dwa, doszło do -3 i od ok. dwóch lat utrzymuje się. Na cofanie się wady raczej bym nie liczyła, mi lekarz sam na początku powiedział, że w tym wieku, kiedy bądź co bądź organizm się szybko rozwija wzrok często nie wyrabia i siada więc jeśli wada się nie pogłębia - to już sukces.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Krótkowzroczność

Post autor: Collo »

tak myślałem
Mój brat też ma krótkowzroczność od 7 roku życia, nie pamiętam od ilu zaczynał, ale każdym rokiem mu się pogarszało i teraz ma -4,5 D
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Krótkowzroczność

Post autor: yeast »

Zgadzam się. Noszenie okularów czy soczewek kontaktowych pogarsza wzrok.
Tia, tylko to co napisałaś, wcale tego nie dowodzi - jak ktoś ma predyspozycje do krótkowzroczności, to wzrok mu się będzie pogarszał w dzieciństwie z rozwojem i nie ma to nic wspólnego z korekcją wady.
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Re: Krótkowzroczność

Post autor: ciocia »

Ja mam -0,75D. Niby stosunkowo niewielka wada, ale i tak uciążliwa .
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Krótkowzroczność

Post autor: Anezka »

yeast pisze:
Zgadzam się. Noszenie okularów czy soczewek kontaktowych pogarsza wzrok.
Tia, tylko to co napisałaś, wcale tego nie dowodzi - jak ktoś ma predyspozycje do krótkowzroczności, to wzrok mu się będzie pogarszał w dzieciństwie z rozwojem i nie ma to nic wspólnego z korekcją wady.
Normalnym jest, że po rozpoczęciu noszenia okularów wada się powiększy. Soczewki? Nosiłam ponad pół roku. Jak wada stała tak stoi.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Krótkowzroczność

Post autor: Anezka »

JakubikF pisze:
Kodex pisze: Mam zamiar robić prawko na skuter a do tego oczywiście potrzebuje w pełni dobrego wzroku.
Po pierwsze, czy na pewno prawa jazdy nie można zrobić mając wadę wzroku i nosząc okulary? Śmiem wątpić.

Po drugie. Skoro wada byłą zdiagnozowana dawno temu, to należy powtórzyć badania, bo możesz mieć już -0,5D ale nie odczuwasz tej różnicy i sądzisz, że nic się nie zmieniło.
Na skuter konkretyzując potrzebna jest karta motorowerowa. Takową posiadam, nikt nawet nie zapytał mnie o to, jaką mam wadę - nie widzę związku, chyba, że chodzi tu o dobrą jakość widzenia, w tym wypadku trzeba ponownie zrobić badania. Ja swoje kontrole zaniedbałam i sama widzę (paradoks), że nie poznaję ludzi z daleka
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Krótkowzroczność

Post autor: godziasia »

Normalnym jest, że po rozpoczęciu noszenia okularów wada się powiększy. Soczewki? Nosiłam ponad pół roku. Jak wada stała tak stoi.
chyba nie czaję. Przecież okulary to chyba mniej więcej tak samo jak soczewki, tyle, że się je nosi na nosie zamiast na oczach i każdy je widzi jako takie działanie mają takie same, więc jeśli wada się pogarsza, to niezależnie czy ktoś nosi okulary czy soczewki. Niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli się mylę.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Krótkowzroczność

Post autor: Anezka »

Soczewka ma większe działanie na oko. Ostatnio czytałam gdzieś historię pewnej dziewczyny, która ma jakąś chorobę związaną ze stożkowatością czegoś tam w oku (nie skonkretyzuję teraz bo nie mam tego przypadku przed oczami") przez co ma ogromną wadę. Okularów nie może nosić, tylko twarde soczewki, które w jakimś tam stopniu działają na tę stożkowatość. To tak ogólnie, co do działania przy mniej poważnych wadach wzroku masz raczej rację, aczkolwiek ja w swoim poście zaznaczyłam, że PO ROZPOCZĘCIU noszenia okularów wada się powiększyła. Gdybym zaczęła od soczewek pewnie efekt byłby podobny. Jednak jeśli ktoś po jakimś czasie decyduje się na w/w nie powinno być skoków. Jednak jak wiadomo nie można przyjmować tego jako pewnej reguły.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości