Krótkowzroczność

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
anew358
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2012, o 12:11

Re: Krótkowzroczność

Post autor: anew358 »

Wiecie co? ja już zgłupiałam, chyba wrócę do tych o pół dioptrii mocniejszych okularów jak zapisywali mi wszyscy okuliści,
teraz mam minus 2,00 które zaleciła mi tylko jedna okulistka i w nich lekko bo lekko ale niedowidzę.
jak myślicie?
Skoro powiedzmy 9 okulistów mówi minus 2,5, to chyba oni mają rację
Dzięki z góry za odzew
An.
P.S. bo kwestię noszenia o wiele słabszych już mi wyperswadowano, no racja- nie ma powrotu przy minusach
marmoon
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 14:35

Re: Krótkowzroczność

Post autor: marmoon »

Pracuje przy komputerze i ostatnio podczas badania okulista zalecił mi okulary. Jak mam ubiegać się o zwrot kosztów czy bezpośredniodnio u pracodawcy, czy przy rozliczaniu podatku? Wiem, że pracodawca nigdy nie pokrywa 100%, ale chcialabym aby chociaż część kosztów mi się zwróciła.
Awatar użytkownika
krim
Posty: 56
Rejestracja: 28 gru 2016, o 09:09

Re: Krótkowzroczność

Post autor: krim »

A czy można nosić soczewki przy krótkowzroczności? Czy jest możliwosć jedynie noszenia okularów ?
Awatar użytkownika
kastor
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2017, o 02:44

Re: Krótkowzroczność

Post autor: kastor »

Ja nie wiem czy mam krótkowzroczność, ale wiem że zeby cokolwiek znaleźć muszę oddalić się od tego 5 metrów
I raczej nie chodzi tu o wzrok tylko o jakieś zagubienie.
Adax82
Posty: 1519
Rejestracja: 2 lis 2013, o 19:42

Re: Krótkowzroczność

Post autor: Adax82 »

krim,
Można nosić soczewki do pewnego zasięgu wady, ocenianej na -8 i bez astygmatyzmu.

kastor,
Jesteś raczej dalekowzrocznym.

Krótkowzroczność jest dolegliwą wadą wzroku, gdyż zdolność dobrego widzenia ( powszechne zadanie z optyki na maturze Fiza R. ) sprowadza się do ostrego widzenia przedmiotu, który znajduje się w odległości od 25 cm do 10 cm. Ma to jednak dwojakie konotacje. Osoby krótkowzroczne mogą czytać książki ( bez okularów ) mając je przy nosie". Ponadto mogą odczytać próbę złota w pierścionku, czy dojrzeć też zanieczyszczenia w kamieniu szlachetnym, np. rubinie czy diamencie. Osoby te nie mogą jednak dostrzec napisu na przystanku tramwajowym/autobusowym. Trudno powiedzieć co jest gorsze czy lepsze.
Najlepiej byłoby mieć możliwości sokoła czy też orła przedniego - homo sapiens może tylko o tym pomarzyć.
Mariusz155
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2018, o 08:54

Re: Krótkowzroczność

Post autor: Mariusz155 »

wiem, ze to śmiesznie zabrzmi ale spróbuj suplementu diety [mod]. MI wzrok siadał od kompa i pogłebiała sie wada. Zacząłem stosować ten suplement i zaczeło być coraz lepiej
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości