Książki do nauki anatomii.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: scyther94 »

A jak wygląda sytuacja z pożyczonymi książkami z biblioteki. Czy można w nich podkreślać coś ołówkiem/podkreślaczem czy raczej za to ścigają?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: terrible_justyna »

scyther94, nikt raczej nie sprawdza. ale jednak powinno się je szanować, to ma służyć wielu studentom, również tym przyszłym, a nie tylko Tobie.
ja miałam niektóre książki z biblio tak pobazgrane że nic nie dało się czasem odczytać i musiałam pożyczać od kogo innego -.-
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: randomlogin »

No zakreslaczem to troche prostactwo, prawda, ale olowek? Czasem takie dodatki potrafia wrecz pomoc, na przyklad wychwycic bledy. A jak ktos lubi kolorowo mazac, to wystarczy skserowac - i z kserem robic co tylko dusza zapragnie.
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Lovenda »

Na niektórych uczelniach można wybrać czy uczy się po angielsku czy po łacinie, no i mam dylemat co wybrać.
Jak to jest z łaciną, czy jeśli ją wybiorę to np. wystarczy znać same nazwy w mianowniku czy potrzebuję do czegoś znać te wszystkie deklinacje?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: randomlogin »

Nie wszystkie, tylko jedna (poza nominativem) - jakos trzeba umiec powiedziec, ze jest cosgtczegos<. To hmm. samo wychodzi prawde mowiac, nie trzeba sie specjalnie uczyc.
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: scyther94 »

Co do języka to słyszałem że nazwy po angielsku są praktycznie takie same jak po łacinie. Nie wiem czy to się tyczy wszystkich struktur anatomicznych, ale mam nadzieję że wyjątków jest bardzo mało. Co za różnica między cephalic vein a vena cephalica : )
LenkaIlenka93
Posty: 63
Rejestracja: 12 lip 2013, o 10:30

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: LenkaIlenka93 »

Czyli który język lepiej wybrac?gt
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: terrible_justyna »

LenkaIlenka93, zdecydowanie łacinę. ja przez pierwszy miesiąc uczyłam się po ang, po czym przerzuciłam się na łac. czemu?
po 1. podręczniki mają nazewnictwo łacińskie, więc jak sobie czytasz jakąś notatkę to od razu z nazwami wchodzi do łebka
po 2. łatwiej dostać atlas łac niż ang (owszem, są na rynku ale z tego co się orientowałam w zeszłym roku to drogie cholerstwo)
po 3. w zabrzu są osobne zajęcia z łaciny, gdzie mianownictwo anatomiczne się powtarza, więc wiedza się utrwala. na zajęciach z łac uczymy się np. tworzyć nazwy chorób, zabiegów itp., co się też później przydaje w szpitalu (obecnie mam praktyki i większość lekarzy na moim oddziale pisze po łac, więc wiem o co chodzi )

i tak, rzeczywiście nie ma praktycznie żadnej różnicy między ang i łac. pojedyncze słowa, np. hak kości haczykowatej to po ang hamulus (lub hook, różnie widziałam) of the hamate, a po łac hamulus ossis hamati. i to chyba najgrubsza różnica między obydwoma językami.
gadzia09
Posty: 5
Rejestracja: 10 cze 2013, o 17:37

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: gadzia09 »

Kupię anatomiczne pomoce naukowe , jakby ktoś coś posiadał proszę o kontakt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 83 gości