Książka do nieorganicznej poszerzająca materiał w LO

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Awatar użytkownika
Roar
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2013, o 18:37

Książka do nieorganicznej poszerzająca materiał w LO

Post autor: Roar »

Cześć Po wakacjach idę do drugiej klasy LO (biol-chem). Szukam książki, którą mogłabym poszerzać swoją wiedzę po opanowaniu danego działu z podręcznika. Chodzi o chemię nieorganiczną i ogólną. Pewnie nie będę próbować w OlChem, ale poszukuję pozycji wykraczającej poza materiał z liceum (tak sama dla siebie). Czy ktoś mógłby coś polecić?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Książka do nieorganicznej poszerzająca materiał w LO

Post autor: Nitrogenium32 »

Wg mnie godne polecenia są takie pozycje:
- Podstawy chemii fizycznej Petera W. Atkinsa (PWN)
- Podstawy chemii nieorganicznej Adama Bielańskiego (PWN)
- Chemia nieorganiczna Lothara Kolditza (PWN).

Jeśli chciałabyś bardziej zagłębić się w fizyczną, to polecam Atkinsa, bo w Bielańskim jest zarówno nieorganiczna, jak i fizyczna, z tą różnicą, że fizyczna w nim nie jest fajnie wyjaśniona.

Zarówno Bielański jak i Kolditz sporo mają materiału, Bielański bardziej się skupia na grupie pierwiastków i ich związkach niż na poszczególnych pierwiastkach. Jeśli chcesz próbkę każdej z tych książek, to zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Roar
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2013, o 18:37

Re: Książka do nieorganicznej poszerzająca materiał w LO

Post autor: Roar »

Nitrogenium32, chyba nie ogarnęłam jeszcze prywatnych wiadomości , więc czy mogłabym prosić o te próbki na maila karola_[at].pl? Z góry dziękuję
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Książka do nieorganicznej poszerzająca materiał w LO

Post autor: Olafek »

Całe książki są w internecie i nie tak trudno je znaleźć Jeżeli nie chcesz poszerzać pod Olchem to ogólnie fizycznej nie polecam z Atkinsa bo jest tam dużo informacji ale znacznie odbiegających od programu LO. Czemu ma ogólnie to poszerzenie służyć? Chcesz lepiej maturę napisać? Szóstkę z chemii?
Awatar użytkownika
Roar
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2013, o 18:37

Re: Książka do nieorganicznej poszerzająca materiał w LO

Post autor: Roar »

Olafek, nie wykluczam tak zupełnie startu w OlChem, ale zobaczę jak mi materiał podejdzie w ogóle. Od gimnazjum bardzo lubię ten przedmiot, już wtedy sobie rozszerzałam materiałem z LO. Poza tym szóstka z chemii zawsze spoko Do matury się pewnie nie przyda, ale może.
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Książka do nieorganicznej poszerzająca materiał w LO

Post autor: Olafek »

Na twoim miejscu zdecydowałbym się na udział, nie ma co marnować chęci. Masz jeszcze dużo czasu więc jak teraz zaczniesz sobie spokojnie przerabiać materiał to spokojnie możesz wystartować w trzeciej klasie Osobiście nie widzę jakoś tego poszerzania działami, bo ta wyższa chemia ma trochę inny układ i nie ma potrzeby np. rozszerzania budowy atomu czy wiązań pod olimpiadę. Proponuję zacząć od przerobienia materiału z rozszerzenia z 2 klasy i potem rozszerzyć Atkinsem i Bielańskim
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość