Książki do matury 2017 - proszę o opinię

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
pirydoksyna
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2016, o 11:44

Książki do matury 2017 - proszę o opinię

Post autor: pirydoksyna »

Cześć, będę poprawiać maturę w tym roku. Powoli kompletuję zestaw podręczników i zbiorów zadań do nauki na ten rok. Czy moglibyście wyrazić Waszą opinię na ich temat? Może niektóre są zbędne? Może jakieś polecacie? Z góry dziękuję

BIOLOGIA
- Nowa Era podręczniki 1-3
- Vademecum Ewa Pyłka-Gutowska
- Zbiory zadań Witowskiego
- Zeszyty Łukasza Czarnockiego
- Karty pracy i zbiory zadań z Nowej Ery

CHEMIA
- nowa era podręczniki cz. 1 i 2
- zbiór Pazdro
- Repetytorium Kosztołowicza (powtórka przed maturą)
- Chemia organiczna Danikiewicza (mam wydanie z 1993, kupić nowe czy może być?)
- zbiór zadań Maturalnie, że zdasz
- Zadania przedmaturalne Piotra i Danuty Kosztołowicz (3 części)

I do tego arkusze.

Myślałam nad zakupem podręczników z operonu do biologii.
Polecacie jakiś dobry, prosto wyjaśniający podręcznik z chemii? Poluję na Rożaki, bo dużo się o nich czyta, ale ciężko je gdzieś złapać
yuki00
Posty: 15
Rejestracja: 12 lip 2016, o 19:41

Re: Książki do matury 2017 - proszę o opinię

Post autor: yuki00 »

Z biologii polecam Bukałę, a chemia - Teraz matura Nowej Ery (zadania i arkusze maturalne) i repetytorium Persony.
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Książki do matury 2017 - proszę o opinię

Post autor: ameba11 »

BIOLOGIA
- Nowa Era podręczniki 1-3-fajny, na pewno lepszy od operonu
- Vademecum Ewa Pyłka-Gutowska- nie korzystałam
- Zbiory zadań Witowskiego- nie polecam do biologii
- Zeszyty Łukasza Czarnockiego- bardzo fajne do powtórek bo pod zadaniami jest troche teorii
- Karty pracy i zbiory zadań z Nowej Ery-zbiór z NE bardzo farny zwłaszcza do genetyki

CHEMIA
- nowa era podręczniki cz. 1 i 2-nie korzystałam
- zbiór Pazdro- dość trudny
- Repetytorium Kosztołowicza (powtórka przed maturą)-nie znam go, ale polecam Persone
- Chemia organiczna Danikiewicza (mam wydanie z 1993, kupić nowe czy może być?)-nie znam
- zbiór zadań Maturalnie, że zdasz-lepsze ABC maturalne
- Zadania przedmaturalne Piotra i Danuty Kosztołowicz (3 części)-bardzo fajne do nowej podstawy
secretelle
Posty: 7
Rejestracja: 3 sie 2016, o 16:24

Re: Książki do matury 2017 - proszę o opinię

Post autor: secretelle »

BIOLOGIA
- Nowa Era podręczniki 1-3: dobrze się z nich uczy, no i przede wszystkim to, co w nich napisane (choć z błędami), to świętość zatwierdzona przez MEN, więc na maturze wskazane jest korzystanie właśnie z wiedzy w nich zawartej
- Vademecum Ewa Pyłka-Gutowska: moim zdaniem must-have, wszystko czego potrzeba w zwięzłej formie - i do nauki, i do powtórek
- Zbiory zadań Witowskiego - zdecydowanie nie warto, zadania autorskie z kosmosu i odpowiedzi do maturalnych również
- Zeszyty Łukasza Czarnockiego - niezłe, choć jest trochę błędów, na pewno pomagają w nauce pisania pod klucz
- Karty pracy i zbiory zadań z Nowej Ery - z kart nie korzystałam, ale zbiór idealny pod nową maturę

Świetna jest też Bukała - 2 części Biologii w zadaniach maturalnych".

CHEMIA
- nowa era podręczniki cz. 1 i 2 - uczyłam się z nich, nie wspominam za dobrze, ale jest z nimi tak samo jak z biologią NE
- zbiór Pazdro - klasyka i konieczność podobnie jak Witowski
- Repetytorium Kosztołowicza (powtórka przed maturą) - podstawy podstaw, raczej nie warto
- zbiór zadań Maturalnie, że zdasz - korepetytor polecał, ja nie byłam przekonana, są lepsze zbiory
- Zadania przedmaturalne Piotra i Danuty Kosztołowicz (3 części) - taktaktak!
chiralna
Posty: 100
Rejestracja: 4 sie 2016, o 14:32

Re: Książki do matury 2017 - proszę o opinię

Post autor: chiralna »

pirydoksyna, ja też poprawiam maturkę z biol i chem

Z biologii na pewno mogę Ci odradzić Pyłkę-Gutowską. Strasznie okrojony materiał. Karty pracy z Nowej Ery raczej też, bo nie mają odpowiedzi. Za to zbiorek (zadania i arkusze maturalne) jest świetny. Zawiera klucze i poziom porównywalny jest do prawdziwej matury. Z podręczników NE korzystałam w liceum na lekcjach. Ogólnie są naprawdę ok, ale momentami mnie irytowały. Z tym, że mnie każdy podręcznik czasem irytuje

Co do chemii. Z podręczników NE jestem zadowolona. Korzystałam z nich w szkole. Pazdro jak najbardziej. Witowski zawsze mnie irytował. Co do Danikiewicza - moja nauczycielka od chemii go sobie chwali, osobiście nie korzystałam, ale zamierzam zakupić.

Poprawiasz maturę pierwszy raz? I jakie studia planujesz?
nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: Książki do matury 2017 - proszę o opinię

Post autor: nadfad »

pirydoksyna pisze:
BIOLOGIA
- Nowa Era podręczniki 1-3 Podręcznik jak podręcznik, tak samo dobry jak każdy inny z tych szkolnych
- Vademecum Ewa Pyłka-Gutowska Każdy poleca, polecę i ja
- Zbiory zadań Witowskiego Dobra pozycja do przećwiczenia teorii zaraz po przerobieniu działu, ale większości zadań maturalnymi nie można nazwać - często złe odpowiedzi
- Zeszyty Łukasza Czarnockiego Również fajny zbiór na po dziale"
- Karty pracy i zbiory zadań z Nowej Ery Ewentualnie dorzuć biomedice i looknij na arkusze operonu

CHEMIA
- nowa era podręczniki cz. 1 i 2 j/w chociaż osobiście zastanawiam się nad połączeniem ery i oficynymogłoby to być dobre
- zbiór Pazdro Jak nie załapiesz czegoś, jakiś temat będzie bardziej problematyczny to warto porobić jakieś zadanka
- Repetytorium Kosztołowicza (powtórka przed maturą) W chemii jest mało teorii, po co rep? lepiej notatki zrób
- Chemia organiczna Danikiewicza (mam wydanie z 1993, kupić nowe czy może być?) przy podręcznikach wspominałem o oficynie właśnie - całej serii, nie znam różnic między starym a nowym wydaniem
- zbiór zadań Maturalnie, że zdasz Dobry zbiór, dorzuć nową ere jak w biologii, mkp i teraz matura do tego witowski jako must have, ta sama zasada jak przy biologii - zaraz po dziale dla utrwalenia
- Zadania przedmaturalne Piotra i Danuty Kosztołowicz (3 części) To jest chyba to do podręczników oficyny - widziałem dwie pozycje, polecam
Rożaka znajdziesz za darmo na chomikuj lub za około 150zł na allegro, olx, tutaj na forum i w wielu innych miejscach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości