książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Pani_M
Posty: 418
Rejestracja: 9 lip 2010, o 11:58

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Pani_M »

jak przeczytasz temat od pierwszej strony to dowiesz sie wszystkiego co i jak Pozapisuj sobie tytuly tych najczęściej wymienianym i idź do księgarni , lub biblioteki sprawdzić czy one ci odpowiadają, bo jak wiadomo każdemu spasuje coś innego No i kup .
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: eMdzeJ »

Przeglądnąłem wątek od pierwszego do ostatniego postu i o dziwo nie spotkałem się tutaj z jakimkolwiek pytanie na temat nowego zbioru Witowskiego do biologii z Oficyny Wydawniczej Nowa Matura.
"BIOLOGIA - Anatomia i fizjologia człowieka. Genetyka. TOM 1 EDYCJA 2002-2010 NOWOŚĆ! - to pierwsze tomisko wyłącznie otwartych zadań z biologii dotyczących człowieka. Jakże trudno jest zebrać wszystkie możliwe zadania, które mogłyby sprawdzić wiedzę o człowieku". Chyba nigdy nie uda się stworzyć takiego idealnego zbioru, który zawierałby pytania na poziomie LO, obejmujące swym zasięgiem wszystkie możliwe aspekty funkcjonowania organizmu człowieka oraz zbioru zawierającego wszelakie, idealne i jednoznaczne odpowiedzi. My staraliśmy się zawrzeć wszystkie te zadania, o które opiera się dzisiejsza matura z biologii. Mamy nadzieję, że wyjdziemy na przeciw zapotrzebowaniu uczniów i ich nauczycieli i spodoba się Wam nasz Zbiór, nasze najmłodsze dziecko - BIOLOGIA.

Czy ktoś z was może podzielić się wrażeniami odnośnie tej pozycji? Czy jest tak dobra, jak jego publikacja na temat chemii Podobno początkiem 2011 ma się pojawić druga część Biologii, pewnie pojawi się w niej fizjologia roślin.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

[Link] książki do matury z biologii 2011

Post autor: Collo »

Czy ktoś z was może podzielić się wrażeniami odnośnie tej pozycji? Czy jest tak dobra, jak jego publikacja na temat chemii Podobno początkiem 2011 ma się pojawić druga część Biologii, pewnie pojawi się w niej fizjologia roślin.[/quote]

Jest już oddzielny wątek na temat tego zbioru
zbior-zadan-witowskiego-z-biologii-wasz ... t27980.htm
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Sorymina »

Jak mi wydawca robi błędy ortograficzne w recenzji swojej książki, to ja podziękuję na wstępie -.-
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: eMdzeJ »

Jest już oddzielny wątek na temat tego zbioru

A to sorry w takim razie
Kerad

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Kerad »

stellar, nie chcesz może sprzedać tej książki Doświadczenia chemiczne w zadaniach ?
I powiedz mi czy znajdę tam takie informacje jak np. za pomocą jakich związków możemy odróżnić związek x od y itp.
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: stellar »

Kerad pisze:stellar, nie chcesz może sprzedać tej książki Doświadczenia chemiczne w zadaniach ?
I powiedz mi czy znajdę tam takie informacje jak np. za pomocą jakich związków możemy odróżnić związek x od y itp.
Sprzedać nie chcę, bo mam zamiar poprawiać maturę z chemii ] Tzn. poprawiać to jest za dużo powiedziane, bo mam 87%, ale gdyby stuknęła z przodu dziewiątka to bym nie narzekała )

Tak, znajdziesz ] Są przykłady na odróżnianie, otrzymywanie, właściwości, wszystko jest do tego podzielone na dwa bloki : chemię nieorganiczną i organiczną, a każdy z tych bloków jest podzielony na podtematy typu elektrochemia albo jednofunkcyjne pochodne węglowodorów
several

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: several »

Tylko ciekawe czy ten II tom zbioru Witowskiego Biologia ukaże się w odpowiednim czasie dla maturzystów 2011. Bo ja szukając książki, która zawierałaby jakieś ciekawe zadania, które sprawdzałyby wiedzę podobnie jak matura rozszerzona nie znalazłam. A jednak zadania dotyczące anatomii człowieka czy genetyki (bo te są na razie w pierwszym tomie) nie są zwykle tak trudne jak metabolizm czy rośliny.
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: eMdzeJ »

Z tego co mi wiadomo 2 część ma się ukazać w lutym 2011.
several

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: several »

To jeszcze nie byłoby tak najgorzej, a nie wiecie co ma zawierać?
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: eMdzeJ »

Część 1 i 2 mają być już kompletnym zestawem pytań i zadań maturalnych, więc pewnie wszystko to, co na maturze jest wymagane, a czego nie było jeszcze w tomie 1
several

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: several »

To świetnie, mam nadzieję że zdążę kupić i szczegółowo się z nią zapoznać. Dziękuję za informację
Pirożynka

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Pirożynka »

eMdzeJ : a z jakiego zrodła masz tą informację ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości