książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Naftalenka
Posty: 44
Rejestracja: 1 sie 2013, o 15:13

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Naftalenka »

hej macie może zbiory czarnockiego z biologii gdzieś na chomiku i chcecie się podzielić? Byłabym brdzo wdzięczna. Proooszę
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Latimeria_ »

mam pytanie odnośnie Bukały Znalazłam dwie opcje genetyka i genetyka. biologia stosowana. czym jedno różni się od drugiego?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Smile_Forever »

Z tego co się orientuję, w tej drugiej jest jeszcze dział o biotechnologii i technikach laboratoryjnych związanych z genetyką .
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Eleenaa »

Hej
Mam pytanie czy takie książki jak : Botanika tom 1 Morfologia - Szweykowska Alicja, Szweykowski Jerzy i tom 2 : Systematyka są przydatne do matury ? czy strata czasu i treść znacznie wykracza poza program?
Aaa i którą pozycję lepiej zakupić Zoologie Umińskiego czy Zoologia: Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego Janina Grzegorek, Ewa Jastrzębska, Ewa Pyłka-Gutowska ?
Sindbad95
Posty: 37
Rejestracja: 24 sie 2012, o 01:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Sindbad95 »

kup sobie podreczniki do liceum, ucz się z nich, ambitniejsze pozycje tylko do sprawdzania niejasności, a na trzecią klasę poszukaj sobie egzaminatora maturalnego, żeby Cię uczył pod klucz i sama rób zadania z Bukały I Czarnockiego. Na maturze większa wiedza bardzo często bardziej przeszkadza niż pomaga, ja piszę w tym roku, uczyłem się naprawdę bardzo dokładnie, teraz chodzę na korki do egzaminatora maturalnego ze sporym doswiadczeniem i cały czas dostaje opiernicz za popisywanie się wiedzą, na maturze wygrywa nie ten co da w odpowiedzi największą ilość wiedzy tylko ten co napiszę tyle co wymagają, bez zbędnych dodatków.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Smile_Forever »

Eleenaa, Szweykowscy to nie jest książka pod maturę, jest tam za dużo informacji, które Ci się raczej nie przydadzą . Na maturze nie jest wymagana pozapodręcznikowa wiedza, a poza tym na pytania trzeba odpowiadać pod klucz", a nie według ambitnych źródeł wiedzy . Zoologia Umińskiego jest całkiem ciekawa, chociaż z tych dwóch pozycji osobiście wolałam Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego Janina Grzegorek, Ewa Jastrzębska, Ewa Pyłka-Gutowska .
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Eleenaa »

Sindbad95, Glikoproteina, Dzięki za odpowiedź!
seba9710
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2014, o 12:40

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: seba9710 »

Cześć!
Dostałem ostatnio zbiór zadań pana K. Pazdro (taki czarny, dla szkół średnich). Moje pytanie brzmi, jaki podręcznik do tego zbioru?
czy polecacie tą książkę do chemii ? Chodzi mi głównie o to, by tematy z podręcznika i zbioru korelowały się ze sobągt. Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
fluoksetyna
Posty: 212
Rejestracja: 14 sty 2014, o 23:05

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: fluoksetyna »

ja mam książki Pazdro, namówiła mnie do nich korepetytorka i kupiłam, ale w ogóle ich nie otwieram. i uważam, że czytanie podręcznika jest beznadziejnym pomysłem w nauce chemii, lepiej zaopatrzyć się w repetytorium Persony, wszystko co potrzebne do matury tam się właśnie znajduje i co najważniejsze bez zbędnego pitupitu no i oczywiście trzepcie zadania zadania i jeszcze raz zadania!
Awatar użytkownika
Naftalenka
Posty: 44
Rejestracja: 1 sie 2013, o 15:13

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: Naftalenka »

Dziękuję ślicznie, DorisD,
buffys96
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2014, o 19:50

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: buffys96 »

Mamm pytanie, czy Bukała testy i pakiety zadań wyd. 2008 i 2011 różni się jakoś diametralnie, czy jest tylko odświeżony image okładki i jakieś niewielkie korekty, bo 2008 moge dostać za jakies symboliczne grosze od koleżanki i nie wiem czy warto płacić 30 zł za nowa okładkę
zycholek
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2014, o 17:20

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: zycholek »

Witam, przygotowuję się do tegorocznej matury. Mój zbiór podręczników to:
- Biologia 1,2 i 3 zakres rozszerzony podręczniki oraz zeszyt ćwiczeń wyd. Operon
- Zbiór zadań Witowskiego, tom I i II
-trochę notatek z lekcji ze szkolnych czasów

Moje pytanie brzmi, czy te książki wystarczą, aby dobrze przygotować się do matury, czy coś ewentualnie jeszcze dokupić, a jak to co? xd
Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
ojaciematura
Posty: 49
Rejestracja: 13 lis 2013, o 07:04

Re: książki do matury z biologii 2012

Post autor: ojaciematura »

Nie sądziłam, że kiedyś o to zapytam, ale.
macie może do polecenia jakieś ciekawe zbiory z chemii, zwłaszcza z organicznej? W drugiej klasie zrobiłam operon i trochę witowskiego, w trzeciej dokończyłam witka i pazdro trochę robiłam, ale poszukuje trochę trudniejszych zadań.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości