książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: vanille »

Susan pisze:
Ja mam Wiesz, że umiesz repetytorium dla maturzystów i kandydatów na wyższe uczelnie - do biologii i do chemii.
Wolę ten do biologii, bo ten do chemii jest jakoś dziwnie poukładany i przewracając strony mam wrażenie, że jestem głupsza niż jest w rzeczywistości 0_o P
Ale biologię bardzo sobie chwalę. A wy co sądzicie? Ktoś miał styczność z tym?gt
Że się sama zacytuję. Co sądzicie?
Nie wiem, nie miałam w rękach
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: stellar »

Ja już teraz wiem, że nauka z jednej książki albo z serii jednego wydawnictwa to jest niestety zła rzecz jeśli chodzi o maturę. Nie mogłam znaleźć żadnej sensownej pozycji o botanice, żeby przygotować się do matury, więc z musu uczyłam się tylko i wyłącznie z podręczników Operonu. I na tym m.in trochę poległam. Bo jednak nazewnictwo w różnych książkach czasami znacznie się różni, a nigdy nie wiadomo, które z nich się akurat na maturze trafią. Mnie pogrążyła np. nazwa na maturze miękisz drzewny którą dopiero pisząc maturę zobaczyłam, podczas gdy inni, korzystający z innych książek, znali to określenie.
Lepiej wydać trochę więcej kasy na starcie i mieć z tego korzyść niż potem żałować.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: lith »

nie wiem. ja się uczyłęm prawie tylko z operonu (roślinek to tylko) i gdzieś mi sie ten miękisz obił o uszy, jeszcze pamiętałem jak na lekcji nauczyciel 3 razy powtarzał, żeby pamiętać, że nie ma funkcji wzmacniającej Czy był w książce to głowy nie dam, bo od deski do deski nigdy jej nie czytałem.
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Nie no, to wiadomo, że trzymanie się tylko jednej pozycji jest bez sensu. Dlatego ja mam zawsze kilka różnych książek i porównuje między nimi
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: MaOaM »

w czy ktoś sie oriantuje jak to wygląda w książkach Hossera? warte są kupienia?
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Przyłączam się do pytania wyżej
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: york »

bardzo dobre, polecam, świetnie wytłumaczone wszystko i przyjemnie się czyta
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Ile jest części tego autora? Ma też to innych przedmiotów?
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: MaOaM »

właśnie ja nie wiem dokładnie czytałam o tym autorze na tym forum gdzieś i chciałabym się więcej dowiedzieć
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Tylko tyle znalazłam póki co. Jeśli ktoś ma jakieś inne info niech da znać
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

Witam, ja też maturzystka 2011
Pomału zacznę się przygotowywać, zakupiłam repetytorium Golinowskiego, co o nim sądzicie?
Na pierwszy rzut oka przypadł mi do gustu, nie cierpię przeładowania kolorowymi schematami, rzuconych bez wytłumaczenia haseł i niedopowiedzeń jak ma to miejsce w vademecum z Operonu. Nim bd co najwyżej uzupełniać wiedzę. Oczywiście podręczniki z Operonu to podstawa, mam jeszcze vademecum grega, ale nie bd się nim bardzo sugerować, skoro zawiera błędy. przezorny ubezpieczony
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

domka92, jeśli jeszcze nie kupiłaś podręczników Operonu to jeśli będziesz to weź to nowe wydanie, jest o niebo lepsze. W tekście są obrazki i schematy a nie tylko całe białe strony a na tym czarny tekst
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

Susan pisze:domka92, jeśli jeszcze nie kupiłaś podręczników Operonu to jeśli będziesz to weź to nowe wydanie, jest o niebo lepsze. W tekście są obrazki i schematy a nie tylko całe białe strony a na tym czarny tekst
dzięki właśnie mam świeżutkie wydania prosto z księgarni.
Już zadawałam gdzieś to pytanie, sory że się powtórzę jak myślicie czy jest sens kupować te testy witowskiego czy persona jest lepszy?
Nie mam ani jednych ani drugich i nie wiem, co kupić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość