książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Ile jest części tego autora? Ma też to innych przedmiotów?
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: MaOaM »

właśnie ja nie wiem dokładnie czytałam o tym autorze na tym forum gdzieś i chciałabym się więcej dowiedzieć
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Tylko tyle znalazłam póki co. Jeśli ktoś ma jakieś inne info niech da znać
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

Witam, ja też maturzystka 2011
Pomału zacznę się przygotowywać, zakupiłam repetytorium Golinowskiego, co o nim sądzicie?
Na pierwszy rzut oka przypadł mi do gustu, nie cierpię przeładowania kolorowymi schematami, rzuconych bez wytłumaczenia haseł i niedopowiedzeń jak ma to miejsce w vademecum z Operonu. Nim bd co najwyżej uzupełniać wiedzę. Oczywiście podręczniki z Operonu to podstawa, mam jeszcze vademecum grega, ale nie bd się nim bardzo sugerować, skoro zawiera błędy. przezorny ubezpieczony
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

domka92, jeśli jeszcze nie kupiłaś podręczników Operonu to jeśli będziesz to weź to nowe wydanie, jest o niebo lepsze. W tekście są obrazki i schematy a nie tylko całe białe strony a na tym czarny tekst
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

Susan pisze:domka92, jeśli jeszcze nie kupiłaś podręczników Operonu to jeśli będziesz to weź to nowe wydanie, jest o niebo lepsze. W tekście są obrazki i schematy a nie tylko całe białe strony a na tym czarny tekst
dzięki właśnie mam świeżutkie wydania prosto z księgarni.
Już zadawałam gdzieś to pytanie, sory że się powtórzę jak myślicie czy jest sens kupować te testy witowskiego czy persona jest lepszy?
Nie mam ani jednych ani drugich i nie wiem, co kupić
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Weź oba Nawet jak nie zrobisz wszystkich z obu zbiorów to będziesz miała porównanie. Każdy autor zwraca przecież na co innego uwagę
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Filister »

Susan pisze:domka92, jeśli jeszcze nie kupiłaś podręczników Operonu to jeśli będziesz to weź to nowe wydanie, jest o niebo lepsze. W tekście są obrazki i schematy a nie tylko całe białe strony a na tym czarny tekst
Co Przecież te nowe Operony to się różnią tylko tym że jest inna okładka i inne tło każdej strony Wszystkie rysunki są raczej te same
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

Ja nie mam porównania, czy to samo, bo od początku kupowałam na bieżąco nowe podręczniki do przedmiotów na rozsz. Ale logiczne jest, że o ile treść nie powinna ulec wielkim zmianom, to jej układ i schematy mogli ulepszyć czy cuś .

Mam pytanko
Czy ten zbiór z medyka
1.jpg
zawiera inne zadania niż seria 2 tomowa, 1 tom wygląda tak
2.jpg
2.jpg (8.33 KiB) Przejrzano 617 razy
Czy jest to połączenie tych 2 tomów w jedną całość?
Bo mam tom1 i nie wiem czy wystarczy dokupić tom2, bo może tamte są lepsze, a nie miałam ich jeszcze w ręku
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Collo »

insuperable pisze:i na stronie wydawnictwa zauważyłam że mają także zbiór zadań z Biologii, który zwie się Biologia. Tom 1. Anatomia i fizjologia człowieka. Genetyka. Zbiór zadań dla kandydatów na Akademie Medyczne i kierunki przyrodnicze."
Myślicie, że warto go kupić? Może ktoś już z niego korzystał?
Dołączam się do pytania
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Sorymina »

A co sądzicie o Danowskim?
Repetytorium dla maturzystów i kandydatów na uczelnie medyczne, czy coś takiego. Zielona okładka, trzy części.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: york »

za duzo na mature
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

Też słyszałam takie opinie, że te repetytoria Danowskiego są zbyt dokładne. Choć te testy z medyka to mnie nęcą. sama nie wiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości