książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

Ja nie mam porównania, czy to samo, bo od początku kupowałam na bieżąco nowe podręczniki do przedmiotów na rozsz. Ale logiczne jest, że o ile treść nie powinna ulec wielkim zmianom, to jej układ i schematy mogli ulepszyć czy cuś .

Mam pytanko
Czy ten zbiór z medyka
1.jpg
zawiera inne zadania niż seria 2 tomowa, 1 tom wygląda tak
2.jpg
2.jpg (8.33 KiB) Przejrzano 626 razy
Czy jest to połączenie tych 2 tomów w jedną całość?
Bo mam tom1 i nie wiem czy wystarczy dokupić tom2, bo może tamte są lepsze, a nie miałam ich jeszcze w ręku
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Collo »

insuperable pisze:i na stronie wydawnictwa zauważyłam że mają także zbiór zadań z Biologii, który zwie się Biologia. Tom 1. Anatomia i fizjologia człowieka. Genetyka. Zbiór zadań dla kandydatów na Akademie Medyczne i kierunki przyrodnicze."
Myślicie, że warto go kupić? Może ktoś już z niego korzystał?
Dołączam się do pytania
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Sorymina »

A co sądzicie o Danowskim?
Repetytorium dla maturzystów i kandydatów na uczelnie medyczne, czy coś takiego. Zielona okładka, trzy części.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: york »

za duzo na mature
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

Też słyszałam takie opinie, że te repetytoria Danowskiego są zbyt dokładne. Choć te testy z medyka to mnie nęcą. sama nie wiem
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Sorymina »

Haha, a my na lekcje biologii się z nich uczymy, niewiele osób korzysta z podręczników WSiPu, które oficjalnie mamy przydzielone -.-
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Collo »

Ma ktoś może spis wszystkich podręczników B. Bakuły wyd. Omegi - Trening przed maturą"?
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: dermatogen »

ws-omega.com.pl/biologia-c-28_49.html
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

Co myślicie o tej serii trening z omegi? jeżeli już przy tym jesteśmy. Bo tych pozycji tematycznych z biol nie mam, jedynie pakiety i się zastanawiam
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: stellar »

domka92 pisze:Co myślicie o tej serii trening z omegi? jeżeli już przy tym jesteśmy. Bo tych pozycji tematycznych z biol nie mam, jedynie pakiety i się zastanawiam
Moim zdaniem - fantastyczna ] Fakt, jest trochę informacji poza zakres matury, ale przeczytanie ich nie powinno nikogo przerosnąć, a zaciekawić ] Zwłaszcza pozycja Fizjologia zwierząt z elementami fizjologii człowieka to dobre liznięcie jakiejś wiedzy prawie na medycynę. Bardzo przydatne dla mnie były też Komórka oraz Metabolizm, choć ten ostatni czasem przerastał szczegółami [np. jest rozdział o czynnościach metabolicznych wybranych narządów, z reakcjami, kosmicznymi związkami itp], ale jak powiedziałam, nie jest to coś bezwartościowego )
Z całej serii proponuję wykreslić Ewolucjonizm - wiedza z tej dziedziny na maturę zazwyczaj zawiera się w najzwyklejszym podręczniku, a nawet w operonowskich jest jej grubo ponad program. No chyba że kogoś ten temat kręci i chce go zgłębiać, ja osobiście nie nawidze ewolucji więc trzymałam ją daleko )

W książkach podoba mi się dżo pytań, na które często jest samemu BARDZO trudno wpaść na odpowiedź, ale zerkając do klucza i czytając, po prostu się uczymy
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Sorymina »

Jak wrócę do Krakowa, to odwiedzę Naukową. i zakupię może jakieś książki. Już teraz zastanawiam się nad tą serią Bakuły, skoro ją tak polecacie. To jest jak podręcznik, a nie jak repetytorium, prawda? To znaczy są wszystkie informacje, nic skondensowanego?
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: stellar »

Tak to bardziej podręcznik, żadne streszczenie ani pigułka wiedzy ]
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

A czy ktoś używał tego? Możecie coś na ten temat powiedzieć?
1.png
1.png (28.97 KiB) Przejrzano 527 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość