książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

meri pisze:cześć jestem tu nowa. też mam zamiar pisać mature z bio i chem rozsz w 2011 a musze wszystko zacząć praktycznie od nowa bo jestem na profilu jezykowym ( najgorsza decyzja w moim życiu) mam już podręczniki z operonu i vademecum z tegoż wydawnictwa - nie jestem z niego zadowolona. chciałam zapytać czy warto kupic książki ewy bukały genetyke i fizjologie zwierzat z elemetami fizjologii człowieka i do tego zbior zadan maturalnych tez z omegi?
Witamy i od razu witam w klubie spoza biol-chemu XD ^^
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Sorymina »

Moim zdaniem Villuś jest do kitu. Przynajmniej pod względem grzybów i bezkręgowców. I jakoś dziwnie napisany, nie ma w nim takiego. hm, jakby to powiedzieć. porządku. Tak jakbym coś wyrwane z kontekstu czytała.
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Cappucinhu »

Sorymina, a mogłabyś mi jakiś fragment z tej książki np. na PW zeskanować? bo jak coś to przy operonie pozostanę i już.
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

cocoa2 pisze:moim zdaniem lepiej kupić villusia, bo jest sympatyczniej napisany, niż Danowski.
trzeba się będzie zastanowić
Ville podobno wykracza poza materiał i szkoda czasu na takie tomisko(ja go nawet nie posiadam ). Danowski też jest za bardzo szczegółowy, najlepiej uczyć się z podręczników operonu(choć vademecum mi nie siada z tego wydawnictwa).
Susan pisze:A czy ktoś używał tego? Możecie coś na ten temat powiedzieć?
Posiadam, jak dla mnie superowa pozycja) Są ukierunkowane na doświadczenia, a to jest ważne i pomocne w nauce zapisywania wniosków, obserwacji, równań itd. Bo o ile zwracamy uwagę na zadania rachunkowe to takie umiejętności też są brdzo ważne!

Stellar dzięki za opinię, chyba się pokuszę o tę serię)
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Super, czyli zaopatruję się w pozycje Bakuły nie wszystkie co prawda i tą książkę z doświadczeniami do chemii
Awatar użytkownika
swierszczo
Posty: 233
Rejestracja: 12 sty 2010, o 20:27

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: swierszczo »

Przeczytałem tylko ostatnie 3 posty i od razu zamówiłem ta książkę z doświadczeniami na pewno sie przyda. W końcu lepiej mieć za dużo książek niż za mało
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: stellar »

Susan pisze:A czy ktoś używał tego? Możecie coś na ten temat powiedzieć?
Ja używałam :] I chociaż wiedza z tej książki nie przydała się na maturze, bo akurat tegoroczne zadanie z wodą bromową to żaden wygórowany poziom, ale BARDZO przydaje się podczas opracowywania poszczególnych działów. No i nie wiadomo, czy na przyszłorocznej maturze nie będzue czegoś, nazwijmy to, ciekawszego ) A tu są doświadczenia ze wszystkiego, łącznie z elektrochemią, redoksami i chemią organiczną, dodatkowo jest seria zadań do rozwiązania samemu [bo te wszystkie inne są na dole w ramce wyjaśnione i to jest moim zdaniem rewelacja].
Książka kosztuje dwadzieścia parę złotych, ale to nie będą stracone pieniądze ]

Co do poprzednich postów odnośnie Villeego, lepiej porządnie przejrzeć tą książkę w księgarni i się dopiero zdecydować, bo znam parę osób, które wywaliły za nią grube pieniądze (ona stoi ponad stówę), a mimo to im nie podpasowała [tak się zdarza ].
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Sorymina »

cocoa2 pisze:Sorymina, a mogłabyś mi jakiś fragment z tej książki np. na PW zeskanować? bo jak coś to przy operonie pozostanę i już.
Chętnie bym to zrobiła, ale jeszcze 33 dni będę poza domem
Kerad

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Kerad »

Ile tomów liczy ten podręcznik Bakuły Trening przed maturą ?
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Cappucinhu »

Kerad, chodzi ci o ten zestaw
1.png
1.png (74.76 KiB) Przejrzano 485 razy
to jest pakiet który jak te książki

Kod: Zaznacz cały

ws-omega.com.pl/biologia-c-28_49.html
zawiera chyba zagadnienia, a potem zadania. pogubiłam się

bo ktoś pisał o pakiecie, a ktoś inny o trening przed maturą, to jest chyba to samo
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: stellar »

Z tym, że ten pakiet nie zawiera wszystkich książek, tak mi się zdaje. Nie ma tej ostatniej np. o grzybach i roślinach ]
Cappucinhu
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 21:31

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Cappucinhu »

nie? ja myślałam, że są wszystkie, czyli 7. bo pisze na tej stronie wyd. omegi, pakiet x7 /
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Jest 9 pozycji, a pakiet zawiera 7
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości