książki do matury z biologii 2012

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Lepiej przejrzyj cały wątek od początku. Nie ma sensu, żebyśmy się powtarzali.
Awatar użytkownika
bananek
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2010, o 20:02

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: bananek »

Bry

Jak wygląda od wewnątrz Genetyka z Omegi (z serii trening przed maturą)? Są tam same zadanka czy również teoria?

Chciałbym przerobić całą genetykę od totalnych podstaw i nie wiem czy nie muszę również domówić jakiegoś innego podręcznika (Bukała jest w drodze)

Jeśli tak to, które podręczniki mają przyzwoicie wyjaśnioną genetykę?

pozdrrawiam, banan
Wraithring
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2010, o 17:10

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Wraithring »

Susan przejrzałem all wątki i nic już nie wiem
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Wraithring, no to jak je przejrzałeś no to ciężko coś doradzić, bo podejrzewam, że wszyscy tu obecni powtórzą to samo co wcześniej.
No dobrze spróbuję wyłuskać coś z natłoku postów.
Więc, co do podręczników z biologii panują dwie skrajne opinie co do Operonu, jedni go kochają inni nienawidzą. Poza tym Trening przed maturą Omegi tylko bez Ewolucjonizmu. Hoser też jest lubiany.
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Susan »

Ja lubię, Mac Edukację i Notatki z lekcji Omegi. Poza tym nie ma zbyt wiele pozycji w których można by przebierać.
Proponuję ci, znajdź jak najlepiej wyposażoną księgarnię i sam poprzeglądaj te książki i tak ustalisz co tobie odpowiada
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

bananek pisze:Jak wygląda od wewnątrz Genetyka z Omegi (z serii trening przed maturą)? Są tam same zadanka czy również teoria?
Jest wprowadzenie do danego podrozdziału(takie w pigułce) a potem zadania, potem kolejny podrozdział etc.
Awatar użytkownika
bananek
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2010, o 20:02

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: bananek »

dzięki za odp, czyli warto zaopatrzyć się w jakąś pozycję, która ma miło genetykę wyjaśnioną.

Jak się miewa genetyka w operonie?
domka92
Posty: 46
Rejestracja: 17 lip 2010, o 20:20

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: domka92 »

hmmm przekonam się jak kupię 3 tom, a to niebawem, bo już we wrześniu u nas na biol-chemie uczymy się z operonu, nie narzekam, czasem parę razy muszę poczytać pewne rzeczy żeby zaczaić, ale są w tych książkach informacje prawie pod maturę. Dużo osób mi powiedziało, że nie za dużo ani nie za mało, w sam raz tej wiedzy, a to ważne żeby nie tracić czasu tylko potem dużo testów robić!
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: MaOaM »

a ja bardzo lubie książke Wiśniewskiego do III LO ale tam są tematy które operon przerabia w drugiej klasie. i właśnie wkurza mnie bo nie mogę znależć innych części tego autora to jest dość stara książka to pewnie dlatego posiada ktoś może inne książki tego autora?
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: eMdzeJ »

Witam, a jaką książkę polecacie jako przygotowanie maturalne z systematyki roślin i zwierząt (oprócz podręczniku do 1 klasy Operonu)
Awatar użytkownika
Sorymina
Posty: 304
Rejestracja: 8 lis 2008, o 14:51

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: Sorymina »

a właśnie, słyszeliście o Lewińskim? Co sądzicie? Stare książki.
dermatogen
Posty: 492
Rejestracja: 20 cze 2008, o 13:44

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: dermatogen »

Mam jego opracowanie do genetyki i nie zawiera ono raczej nic ponad to, co jest w podręczniku OPERON do klasy trzeciej. Temat został tylko nieco bardziej rozwodniony". Lewiński to w końcu jeden z autorów podręczników, nie widzę sensu kupowania jego dodatkowych opracowań (być może inne części zawierają więcej informacji).
Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: książki do matury z biologii 2011

Post autor: eMdzeJ »

Co do Lewińskiego, to dobrze mi się czytało jego Genetykę jako przygotowanie do olimpiady biologicznej. w gimnazjum. Teraz, widząc podręczniki starszych kolegów do 3 klasy widzę, że ta książka praktycznie nie odbiega od podręcznika, więc spójnym repetytorium chyba bym jej nie nazwał
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości