Książki i zbiory zadań z fizyki

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Medycyna Lwów »

Ja mam fizykę Kozielskiego z PWN-u. Co o niej sądzicie?
bardzo dobra pozycja do tego zbiór maturalnie ze zdasz wsipu plus testy persony i można próbwoać zdawać fizykę na maturze
kolchicyna
Posty: 47
Rejestracja: 27 mar 2008, o 23:27

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: kolchicyna »

jeżeli codzi o Chylę, o której ktoś tam wspomniał to polecam. jestem zdecydowanie słaba z fizyki a na podstawie tamtych prostych i trochę trudniejszych zadań jestem w stanie coś rozkminić:)
a dodatkową zaletą jest to, ze jest stosunkowo niedrogi:)
Gavron
Posty: 6
Rejestracja: 1 sty 2008, o 11:50

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Gavron »

Mam pytanie dotyczące owej książkiFizyka wokół nas
Paul G. Hewitta. Czy ktoś korzysta z tej książki? Jakie są Wasze odczucia Godna polecenie czy raczej nie
jacques
Posty: 60
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:22

Jakiego wydawnictwa podręczniki i zbiory zadań?

Post autor: jacques »

Witam

Skoro już jesteście po maturze to może pomożecie wybrać i powiecie jakiego wydawnictwa książki, zbiory zadań, repetytoria są najlepsze do uczenia się na egzamin maturalny?
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Eklerka »

Wiecie ze ja całe 3 lata nie zagladałam do podrecznika do fizyki? Pod koniec 2 klasy zaopatrzylam sie w repetytorium Operonu i tyle. A zbiory z jakich kozytsałam to zbiór Medyka, Chyla, Kwiatka i tuz przed maturaMaturalnie ze zdasz"aha no i mnóstwo arkuszy z poprzednich lat
elliott
Posty: 206
Rejestracja: 14 maja 2008, o 16:15

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: elliott »

Też miałam Maturalnie że zdasz, z fizy i z chemii, ale tamte zadanka wybitnie mi nie podchodziły, toteż niewiele korzystałam. Ale Medyka polecam gorąco, Kozielski też, chociaż niektóre zadania mogą przyprawić o zawrót głowy i kompleksy )
Sandmann
Posty: 29
Rejestracja: 10 kwie 2008, o 19:01

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Sandmann »

Ja osobiście mogę polecić wszelkie zbiory zadań OMEGI. Dobre są też Podstawy Fizyki Resnicka i Hallidaya (5 tomów). To jest wprawdzie dla studentów, ale teoria jest bardzo dobrze opisana i jest mnostwo zadań pomocnych w przygotowaniu do matury.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Ann »

Co do zbiorów to najlepiejMaturalnie, że zdasz WSiPu, a z książek kilku korzystałam, miałam w domu dość dużo starszych podręczników i uważam, że te do starego liceum są najlepsze ( szczególnie WSiPu) , choć mogę się mylić, bo nie widziałam innych, poza moim szkolnym Zamkorem. A do powtórki - vademecum OPERONU
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Halius »

Jaką książkę polecacie pod kątem powtórek do matury. Vademecum operony czy może Repetytorium Persony (wyd. Medyk)?
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: biolog91 »

Witam Jaki zbiór zadań polecacie do poziomu podstawowego ? Tak, żeby dużo tego było
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: york »

fajny jest operon, są pokazane przykładowe rozwiązania
Awatar użytkownika
biolog91
Posty: 125
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:57

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: biolog91 »

Dzieki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Medycyna Lwów »

operon sie na fizyce kompletnie nie zna - szkoda kasy. DO fizyki jedynie PWN, ew. WSiP.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości