Książki i zbiory zadań z fizyki

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
Awatar użytkownika
Largix
Posty: 86
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 22:30

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Largix »

Trochę późno dostajesz odpowiedź, ale wydaje mi się, że jest właśnie tak jak napisałeś.

Ja do nauki fizyki korzystam głównie z Kozielskiego. Często na samym wstępie do działu czytam sobie Fizyke wokół nas Hewitta, a gdy mam troche chęci korzystam też z książek Hallidaya.
Zadania robię ze zbioru Kozielskiego, Mendla a czasami także z PWNu (dosyć często natrafiam tam na błędy ) i Maturalnie, że zdasz. Oprócz tego gdzieś w szafce leży zbiór z ZamKoru i czeka na przypływ weny.

Mature najprawdopodobniej będę zdawał na poziomie rozszerzonym.
maja88k
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2013, o 09:52

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: maja88k »

Ja korzystalam z:
-vademecum maturzysty fizyka.Elbanowska,Kaczorowska.Oświata-swietna ksiazka,bardzo przystepna.
-pelne przygotowanie do matury z fizyki-zadania maturalne.Kwiatek,Wroński.Zamkor(fajna)
-500 pytan testowych z fizyki.materialy pomocnicze dla kand.na studia.Salach,PŁazak,Sanok.wyd.AGH
-fizyka tematy i zagadnienia maturalne.Kopecki.Omega(fajna)
-fizyka i astronomia testy dla ucznia.zakres podst i rozsz.nowa matura 2005.Wojciechowska.Operon.liceum,technikum
-fizyka zakres podst.i rozsz-maturalnie,ze zdasz.Pilot,Nych.WSiP
-fizyka-krotki kurs.Bobrowski.Wyd.Naukowo-techniczne(przydaje się pozniej na studiach)

Ksiażki obecnie mam do sprzedania,jakby ktos byl zainteresowany,to PW lub [at].pl
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Nitrogenium32 »

U mnie (biol-chem-fiz), gdzie ze względu na 5 godzin fizyki tygodniowo możemy robić spokojnie zadania na lekcji, to i tak trzeba też samodzielnie w domu ćwiczyć. Tak jak moja wychowawczyni, która uczy matematyki mówi, że wiedza idzie z ręki do mózgu czy jakoś tak (trzeba rozwalać zadania jedne po drugim, to najlepszy sposób).
Nam polecano na początku roku (II klasa) głównie zbiory z ZamKor-u (różowy Chyla, dwuczęściowy zbiór szary Salach Mroszczyk), naturalnie jeszcze Mendla oraz zbiór Jenike, który dosyć trudno zdobyć.
Awatar użytkownika
Lan
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:34

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Lan »

Witam serdecznie!
Stwierdziłam, że chyba nie ma sensu zakładać następnego wątku, dlatego napiszę tutaj. Otóż zdaję rozszerzenie z fizyki w maju 2015. Podstawa programowa nie bardzo się zmieniła lub też pomimo pociachanego materiału przygotowuję się z normalnego zakresu fizyki rozszerzonej i mam do was pytanie i szczerze będę dziękować za każdą odpowiedź: macie może do polecenia jakieś książki lub zbiory/cokolwiek, z którego uczyliście się do rozszerzenia a owe coś w tym pomogło? Nie mówię tu o tradycyjnym Hallidayu, czy podręcznikach stricte z nowej podstawy programowej (patrz: np. ZamKorowskie podręczniki i zbiory, czy zbiorki Maturalnie, że zdasz".) Z czego uczyliście się na fizykę? Co polecacie zarówno z podstaw, (chociaż u mnie bardziej już idzie o utrwalanie rozszerzenia, które mam w głowie) jak i z rozszerzenia? Dziękuję bardzo za pomoc z góry!
kubulus
Posty: 59
Rejestracja: 4 maja 2014, o 21:16

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: kubulus »

Witam drodzy forumowicze!
Przygotowuję się do poprawy matury z fizyki z zakresu rozszerzonego. Jak wiemy w tym roku arkusz był bardzo trudny i wynik nie specjalnie mnie zadawala. Przerobiłem ćwiczenia wydawnictwa Res Polona.
Poszukuję książek do powtórki z zadaniami typowo maturalnymi, nie wykraczającymi poza materiał.
Interesują mnie jedynie ćwiczenia z kluczami odpowiedzi.

Prosiłbym o polecenie mi jakiejś książki spełniającej w/w kryteria


Nie interesują mnie podręczniki z teorią, chyba że ktoś z Was zna naprawdę godną polecenia książke, to ewentualnie się skuszę:)
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Nitrogenium32 »

kubulus, jeśli chodzi o teorię, to bardzo dobry jest Halliday - ale jeśli masz na niego czas. Trochę wykracza poza program szkoły średniej, ale jest to dobra podbudowa do OF oraz na politechnikę.
Pawelec
Posty: 21
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 22:24

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Pawelec »

Męczę się okrutnie z fizyką na I roku chemii na UW, chociaż matematyka bardzo mi leży. Podstawy fizyki Resnicka i Hallidaya moim zdaniem są książką przereklamowaną, zupełnie jak Biologia Villeego - jest tam za dużo tekstu w stosunku do treści. Można by to było znacznie zwięźlej napisać, ale fizycy i matematycy muszą dawać upust swojemu wybujałemu intelektowi i przeplatać naukę filozofią. Z Wykładami z fizyki Feynmanna jest ten sam kłopot, aczkolwiek te są już napisane bardziej z troską o studenta niż ku zaspokojeniu ambicji autora, tyle że nie odpowiadają programowi przerabianemu u nas na zajęciach.

Poszukuję książki, która zwięźle wyjaśni wszystko potrzebne do rozwiązywania zadań. Najlepsze byłoby coś formatu repetytorium, możliwie najbardziej okrojone. Nie mam czasu się przebijać przez ściany tekstu u Resnicka i Hallidaya.
Medyk 300

Re: Książki i zbiory zadań z fizyki

Post autor: Medyk 300 »

Czy ten wątek jeszcze żyje?
Bo chciałbym porozmawiać

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości