Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Katx2
Posty: 122
Rejestracja: 27 sty 2013, o 12:46

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: Katx2 »

Ja nie wiem jak jest z Gdańsku,ale wszyscy których znam,a tam studiowali to chwalą sobie
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: kokardka »

Gdańsk vs. Lublin - jeśli nie patrzysz na odległość to brałabym Gdańsk, ładna uczelnia, dobre opinie, morze Ale nie studiowałam jeszcze nigdzie więc to tylko moja subiektywna opinia
________

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: ________ »

Gdansk kontra Lublin
Lublin - budynki uczelni nie są mocno rozrzucone po mieście, łatwo się utrzymać za określoną kwote pieniędzy no i collegium pharmaceuticum na przeciwko akademików. i uczelnia też jestgtładna< cokolwiek to znaczy (domyślam się że chodzi o wygląd budynków, w Lbn są bardzo zadbane, ale akurat to nie jest tak istotne )
Gdańsk - nie wiem jak tam jest, ale mają morze szczęściarze.
roztoczasawsrodnas
Posty: 50
Rejestracja: 27 lut 2008, o 16:01

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: roztoczasawsrodnas »

ciekawy wybór. na pewno za Gdańskiem stoi morze co do innych aspektów oprócz estetycznych się nie wypowiem. ale ja polecam Lublin : wszędzie blisko, sympatyczna studencka atmosfera, odwalone collegium pharmaceuticum , asystenci wiadomo zależy na kogo trafisz, ale to jak wszędzie.
magdalena93
Posty: 109
Rejestracja: 1 lip 2012, o 22:59

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: magdalena93 »

Ja studiuję w Gdańsku. Morze jest rzeczywiście, ale jak się mieszka daleko od morza, bliżej Oruni, Suchanina to raczej często się nie bywa. Ja mieszkam daleko od uczelni, ale mam za to 10 min piechotką nad morze, więc często spaceruję sobie do Sopotu i dalej. Fajna sprawa tak odreagować.
Uczelnia jak dla mnie w miarę. Nie narzekam. Wszystko raczej w jednym miejscu (cały wydział w jednym budynku, języki są tylko w innym miejscu). Pierwszy rok teraz będzie miał fajnie, bo robią remont laboratorium w katedrze chemii ogólnej.
Polecam Gdańsk:)
juare
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2013, o 21:40

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: juare »

Proponuję Kraków.Moim zdaniem najwyższy poziom, a i samo miasto jest piękne i daje możliwości rozwoju młodym ludziom.
krzysztofkl
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2013, o 10:33

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: krzysztofkl »

Gdańsk.
klaus1
Posty: 10
Rejestracja: 5 sie 2013, o 21:26

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: klaus1 »

A czy moglibyście mi powiedzieć czy w Gdańsku stacjonarni mają zajęcia razem z niestacjonarnymi czy jest osobno
magdalena93
Posty: 109
Rejestracja: 1 lip 2012, o 22:59

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: magdalena93 »

klaus1 pisze:A czy moglibyście mi powiedzieć czy w Gdańsku stacjonarni mają zajęcia razem z niestacjonarnymi czy jest osobno
Razem.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: kokardka »

klaus1, i co wybrałeś już uczelnię?
Awatar użytkownika
farmecja
Posty: 18
Rejestracja: 23 lip 2013, o 11:28

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: farmecja »

Z tych 3 uczelni to mogę jedynie powiedzieć, że studenci w Krk i Gda mają ciężej. Generalnie podejrzewam, że farmacja wszędzie jest ciężka. To nie są studia dla przyjemności, a jak ktoś tak gada to jest na 1 roku i nie przeszedł przez 3, 4 i 5 rok ) Albo jest masochistą:D Bosz, ile razy chciałam to wszystko rzucić w cholerę, ile razy płakałam, ile razy cierpiałam na migreny przez farmację.
Nie wiem, czy Ci polecić Gdańsk. Na pewno jest to spoko miejsce dla studenta, morze pod nosem Ale nie mogę zapewnić, że będzie fajnie. Uczyć się trzeba dużo. A mówi to osoba, która większość zaliczała w następnych terminach, bo jej się nie chciało przygotowywać na zerówki i pierwsze terminy . Jak gadałam z Hogwartnikiem, to mówiła, że mają ciężko, tak samo i my. Może nie ma takiego odsiewania ludzi na pierwszym roku (bo organę mamy na 2 roku, wraz z analem), ale spadochroniarzy się trochę przewija, dodatkowo wcale nietrudno kiblować z jakiegoś przedmiotu. W Gdańsku duży nacisk kładziony jest na TPL, przez prof. Sznitowską, która trzyma wszystko w ryzach i naprawdę poziom jest chyba najwyższy w Polsce dzięki temu (przynajmniej jeśli chodzi o TPL-a) ). Spytajcie o egzaminy na 5 roku z tego przedmiotu, u nas to jest straszny hardkor, w życiu się tyle nie uczyłam jak na egzamin z niego! A moi koledzy z innych uczelni się śmiali, że przeżywam taki spoko przedmiot Ten przedmiot trwa 3 lata, ogromny zakres materiału jest i w ogóle cały egzamin jest ciężki. a 1 termin jest pisemny, a 2 następne poprawkowe- już ustne, a na ustny nikt nie chce trafić do profesor. W tym roku w maju uwaliła na ostatnim terminie 3 osoby, przed samymi obronami prac mgr. I powtarzają 5 rok przez to.
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: kokardka »

farmecja, wszyscy mówią o TPL a co to w ogóle jest? Może mogłabyś pokrótce wyjaśnić czego to dotyczy?
Awatar użytkownika
farmecja
Posty: 18
Rejestracja: 23 lip 2013, o 11:28

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: farmecja »

kokardka pisze:farmecja, wszyscy mówią o TPL a co to w ogóle jest? Może mogłabyś pokrótce wyjaśnić czego to dotyczy?
TPL to Technologia Postaci Leku. To przedmiot o wytwarzaniu leków w postaci płynnej i stałej, o recepturze aptecznej, o technologiach, aparaturach stosowanych w przemyśle farmaceutycznym, o metodach badania postaci leku itd. To tak w wielkim skrócie
Dużo by o tym gadać, naprawdę. Na 3 roku uczymy się o sporządzaniu leków w aptece, czyli receptury. Czyli mówiąc bardziej obrazowo: jak się sporządza jakieś proszki, czopki, maści, roztworzy, mieszanki, saturacje i wiele innych:)
Na 4 roku jest dużo więcej teorii. Są 2 części materiału: lek pozajelitowy i postacie stałe. Czyli pozajelitówka (zwana żartobliwie jałówką":) ) to iniekcje, zawiesiny, roztwory, preparaty kwiozastępcze itp. A postać stała to tabletki, kapsułki I tutaj jest mnóstwo materiału.
A na 5 roku są takie rzeczy jak radiofarmaceutyki, TTS (transdermalny system terapeutyczny), jakieś OROS-y, implanty, lamelki i inne bajery
A jak świętowaliśmy jak zdaliśmy, o mamo! Najlepsze uczucie świata, poważnie )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości