Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
klaus1
Posty: 10
Rejestracja: 5 sie 2013, o 21:26

Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku?

Post autor: klaus1 »

Witam, mam problem odnosnie wyboru uczelni. Czy mozecie powiedziec mi gdzie najłatwiej sie studiuje gdzie jest najprzyjemniejsza atmosfera? Czy w Krakowie rzeczywiscie jest tak cięzko? Jak studiuje sie farmacje w Gdańsku? Która waszym zdaniem uczelnia jest najlepsza do studiowania?
Prosze bardzo o rady bo mam zaburzony ośrodek podejmowania decyzji
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: Hogwartnik »

klaus1 pisze:Witam, mam problem odnosnie wyboru uczelni. Czy mozecie powiedziec mi gdzie najłatwiej sie studiuje gdzie jest najprzyjemniejsza atmosfera? Czy w Krakowie rzeczywiscie jest tak cięzko? Jak studiuje sie farmacje w Gdańsku? Która waszym zdaniem uczelnia jest najlepsza do studiowania?
Prosze bardzo o rady bo mam zaburzony ośrodek podejmowania decyzji
Na I roku w Krakowie nie jest raczej ciężko. Ewentualne lekkie problemy z nieorganiczną, ale nie tyle co w zdaniu jej w ogóle, co sporo osób ma poprawki z kolosów itd., a tak to jest ok. Na II roku zaczynają się schodki. Jeśli ktoś chce 4 czy 5, to niewątpliwie jest ciężko, ale jeśli 3 i ewentualne poprawki, to zależy od szczęścia czasem, ale jakoś sobie radzą ludzie.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: Jivan »

wiadomo że Kraków, UJ, Łódź, i WUM, są najlepsze w kraju, jeśli chodzi kształcenie pod lekarskie egzaminy
klaus1
Posty: 10
Rejestracja: 5 sie 2013, o 21:26

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: klaus1 »

A czy to prawda że np w Krakowie jest duzo szerszy zakres nauki np z anatomii, fizjologii i genenralnie wiekszy nacisk klada na chemię niz na innych uczelniach? to prawda ze np w lublinie jest 1/3 materialu z fizjologii w krakowie?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: Jivan »

Lublin wypada dość słabo w końcowych egzaminach z tego co się orientuje to pewnie tak
klaus1
Posty: 10
Rejestracja: 5 sie 2013, o 21:26

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: klaus1 »

Ale w jakich końcowych egzaminach? Po farmacji??
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: Jivan »

, myślałem że chodzi o lekarski sorry
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: Hogwartnik »

Nie wiem jaki materiał realizują na innych uczelniach, ale na UJ uczymy się z tego samego co medycyna (ponoć zakres mamy ciut mniejszy, ale nikt nas nigdy nie oświecił o ile, więc nie wiemy czego nie musimy umieć). Staśki (skrót konturków) i kartki są materiałami, chyba, że ktoś woli konturka, ale jednak mało kto się porywa na czytanie w całości tych książek. Biochemia też nie należy do prostych anatomia to nie mam pojęcia, ale to i tak banał w porównaniu do tej na pozostałych medycznych kierunkach. Chemii również nie porównam. Mamy sporo własnych materiałów od uczelni, dość pokaźnych objętościowo, ale to też zależy która chemia.

EDIT: Swoją drogą Gdańsk i Kraków spora rozbieżność odległości ale sama też się tak rejestrowałam
Ostatnio zmieniony 5 sie 2013, o 22:00 przez Hogwartnik, łącznie zmieniany 1 raz.
klaus1
Posty: 10
Rejestracja: 5 sie 2013, o 21:26

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: klaus1 »

a orientuje się ktoś jak jest w Gdańsku? Czy bardziej porównywalnie do Krakowa - prestiż, cięzko, czy do Lublina - latwiej, przyjemniej ? Czy wlasnie ten Lublin serio jest taki ok czy też jest cięzko
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: Hogwartnik »

Pogłoski słyszałam, że w Lublinie atmosfera bardzo fajna, ale nie mam tam znajomych, więc to tylko tak podsłyszane kiedyś od kogoś.
Katx2
Posty: 122
Rejestracja: 27 sty 2013, o 12:46

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: Katx2 »

Gdańsk bym wybrała
roztoczasawsrodnas
Posty: 50
Rejestracja: 27 lut 2008, o 16:01

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: roztoczasawsrodnas »

mi się w lublinie podoba i raczej nie zamieniłabym go na inne miasto. chociaż chciałabym postudiować w Krakowie i zobaczyć czy to naprawdę jest taki hard level w porównaniu do innych uczelni, czy raczej wewnętrzne przekonanie samych studiujących i asystentów
klaus1
Posty: 10
Rejestracja: 5 sie 2013, o 21:26

Re: Którą uczelnię wybrać - w Krakowie, Lublinie czy Gdańsku

Post autor: klaus1 »

a dlaczego Gdańsk? możesz coś wiecej powiedziec np pod jakim względem jest tam fajnie? bo w sumie nic o nim nie wiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości