Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: Biochemik96 »

Bardzo proszę wszystkich obecnych studentów uniwersytetów medycznych o rzetelną opinię na temat ich uczelni, czyli plusy i minusy poszczególnych uniwersytetów w Polsce. Proszę o opinię zarówno studentów na studiach stacjonarnych jak i niestacjonarnych.
Bardzo proszę o zamieszczanie opinii na temat warunków studiowania, innowacyjności, prestiżu, potencjału i efektywności naukowej, kosztów studiów niestacjonarnych i innych ważnych waszym zdaniem rzeczy dotyczących studiowania.
Za każdą opinię będę bardzo wdzięczny

Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Który uniwersytet medyczny jest najlepszy? - czyli plusy

Post autor: Piotrr »

To może wejdź sobie w zakładkę każdej uczelni i tam poszukaj i poczytaj opinie studentów.

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Który uniwersytet medyczny jest najlepszy? - czyli plusy

Post autor: randomlogin »

Lol. To by wymagalo tego, zeby po pierwsze przeczytac duzo tekstu, a dzisiaj czytanie nie w modzie, po drugie samemu wybrac to co jest potrzebne i zrobic z tego jakies zestawienie, a to to w ogole ginaca umiejetnosc.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Który uniwersytet medyczny jest najlepszy? - czyli plusy

Post autor: David »

A ja bym zwolennikiem usystematyzowanie tego w jednym temacie, bo się nie dziwię, że ludzie się pytają skoro tematy w wątkach konkretnych uczelni mają x-dziesiąt stron z czego 70% to pieprzenie o dupie maryny. Nie każdy jest fanatykiem forów i mu się chce spędzać tu kilka godzin dziennie żeby znaleźć 1 wybraną informacje.
Proponowałbym schemat:
-lata przedkliniczne- forma zajęć, sposób sprawdzania wiedzy, trudność wybranych przedmiotów (uprzykrzanie życia)
-lata kliniczne- -lata przedkliniczne- forma zajęć, sposób sprawdzania wiedzy, trudność wybranych przedmiotów (uprzykrzanie życia)
Wkrótce wezmę się za Lublin.
lykorz
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Który uniwersytet medyczny jest najlepszy? - czyli plusy

Post autor: lith »

I opisanie tak każdego przedmiotu? To dopiero nie do przejścia
Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: Biochemik96 »

Wystarczy mi, że każda osoba studiująca na jakimkolwiek Uniwersytecie Medycznym w Polsce, która odwiedza ten wątek wyraziła szczerze swoją opinię o uniwersytecie na którym studiuje, czyli po prostu plusy i minusy studiowania na tej uczelni

Awatar użytkownika
rysieńka
Posty: 201
Rejestracja: 4 maja 2013, o 22:08

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: rysieńka »

Trudno określić, który jest najlepszy, bo zazwyczaj spędza się czas na jednej uczelni, ewentualnie jak ktoś się przeniósł to ma porównanie.
Co do tych plusów i minusów, to też trudno określić podam na przykładzie
U mnie na histologii cały rok oglądało się pod mikroskopem szkiełka i się rysowało, niedawno gadałam z moim kolegą z UMP i powiedział, że co to za średniowiecze, że on prawie w ogóle nie miał styczności z mikroskopem, a na histo to oglądał zdjęcia preparatów
Podobnie z system wejściówkowym, chociaż mam ich czasami serdecznie dosyć, to jednak motywują jak nic innego do systematycznej nauki

No i teraz już indywidualna kwestia, czy ktoś uzna, że ten mikroskop na histo to fajna rzecz (ja wręcz nie wyobrażam sobie inaczej nauki histo), czy może tylko utrudnia życie studentom.
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: egocentryk »

ja na pewno moge polecic kazdemu WUM, sama ubolewam, ze dla mnie za wysokie progi, bo uczelnia prostudencka
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: persil1991 »

egocentryk pisze:ja na pewno moge polecic kazdemu WUM
egocentryk pisze:sama ubolewam, ze dla mnie za wysokie progi


To na jakiej zasadzie polecasz? I co znaczy prostudencka"?
ola-haran
Posty: 20
Rejestracja: 3 sie 2011, o 11:43

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: ola-haran »

Ja jestem po IV roku lekarskiego na CMUJ i mega polecam. Jest prostudencko, kto się uczy ten tak naprawdę zdaje, mamy dużo zajęć praktycznych (symulacje laparoskopii, nauka szycia chirurgicznego, na niektórych zajęciach dają pobrać krew tętniczą, robimy pacjentom usg, choć mogliby się trochę bardziej postarać i dać nam większe pole do popisu lub po prostu częściej ćwiczyć te czynności :p ). Mam porównanie bo przeniosła się do nas dziewczyna z Wrocka i powiedziała, ze dopiero teraz nauczyła się porządnie zbierać wywiad (jest na to ogromny nacisk, mamy oddzielne zajęcia z komunikacji z pacjentem z aktorami, na każdej kilinice zbieramy wywiad milion razy co czasem jest męczące ale nabiera się dużej płynności), a moja siostra na gumedzie na IV roku mówiła że nikt ich nie nauczył szyć i generalnie w ogóle nie jest zadowolona z wyboru uczelni. Jest ogromna współpraca między studentami, pytania po egzaminie odtwarzamy w pół godziny, dostajemy pytania od wyższych lat, wrzucamy materiały na wspólnego drivea, atmosfera (wiadomo zawsze znajdą się jakieś czarne owce jak najbardziej korzystna - jest się z kim pouczyć i z kim wyjść na wódeczkę. Tak więc polecam CMUJ
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: ryniofit8000 »

rysieńka, na histo to nie są zdjęcia tylko zdigitalizowane obrazy ułożone na podstawie wielowarstwowego skanu preparatu, jeden taki preparat waży kilkanaście gigabajtów. Można sobie oddalać i przybliżać. Jest to generalnie łatwiejsze niż mikroskop i więcej można zobaczyć.
Z drugiej strony na egzaminie egzaminator może pokazać ci palcem jakąś strukturę (czasami dość dziwną i niejednoznaczną) i kazać określić co to.
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: Blade7 »

Ja właśnie kończę drugi rok na CMUJ i tak jak napisała wyżej ola-haran współpraca pomiędzy studentami i grupami jest świetna co bardzo pomaga wszystko pozaliczać, czasem czuję się jak w jednej wielkiej rodzinie Na asystentów czy prowadzących zajęcia nie mogę narzekać, jak dotąd wszyscy są w porządku (no może poza jedną panią z biochemii ale mało kto z nią miał zajęcia). Co mi nie pasuje to fakt, iż ważne przedmioty się przelatuje tzn. anatomia w pół roku czy patologia w rok. W połączeniu z ogromnym zagęszczeniem materiału z różnych dziedzin nie ma fizycznie czasu porządnie tych przedklinicznych rzeczy przerobić. Dlatego do egzaminów uczymy się głównie jakichś notatek z zeszłych lat albo pytań. Wszystko to powoduje że czuję się niedouczony, mimo że uczę się sporo, i jest mi z tym źle Ale to raczej wina reformy która skróciła nam studia o rok, nie uczelni Ogólnie polecam CMUJ bo sam Kraków też fajne miasto

[at]-haran kiedy pojawiają się te zajęcia praktyczne które wypisałaś? Jak nie razie nie miałem z czymś takim kontaktu a nie ukrywam że chciałbym mieć
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Który UM jest najlepszy? - czyli plusy i minusy

Post autor: Mårran »

Blade7 pisze:Dlatego do egzaminów uczymy się głównie jakichś notatek z zeszłych lat albo pytań. Wszystko to powoduje że czuję się niedouczony, mimo że uczę się sporo, i jest mi z tym źle
Hahaha, tak ładnie słodzicie CMUJowi, a jego największą zaletę przedstawiasz jako wadę
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości