kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: mikrotom »

Ktoś pytał jak wygląda i w jakim stanie jest mój obiektyw który sprzedaję Nikon Planapo 40x
Załączniki
s11 (1 of 1)-4.jpg
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: kazub30 »

ile byś chciał ?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

Strone wczesniej masz cene
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: kazub30 »

Nie zauważyłem nie dziękuje
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

LEITZ 2,5/0.08 160/-
allegro.pl/obiektyw-mikroskopowy-leitz-2-5x-0-08-160-i6758558178.html
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: Pickul »

pawbla86 cena trochę wysoka , to przeciętny obiektyw, cóż rynek zweryfikuje, szczególnie nasz krajowy.
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

Obiektywy słabsze od 4x są kiepskim wyborem. Mają sztucznie obniżoną WD i aperturę.
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

że co? sztucznie zaniżone WD? -D To raczej wynika ze specyficznej konstrukcji obiektywów o małym powiększeniu. Też kiedys myslałem ze coś z tym nie halo jest bo jak to. nikon 4x ma WD= 15 czy 20mm a 2x (np nowy plan apo) tylko 8.5mm? Ale niestety tak nie jest jak myslisz. Wystarczy spojrzeć na obiektywy MITUTOYO które to osiągają największe rekordy WD i dla np 2x M Plan Apo ma WD aż 34mm ! a dla 1x TYLKO 11mm ! i co nadal myslisz ze sztucznie zaniżyli mu wd? -) poza tym Olki, Nikony i reszte obietywów 1x maja WD blisko 10mm -(
A i jeszcze jedna kwestia? Cena. Pomyśl czemu np plan apo 10x Nikona jest/był kilka razy tańszy od 1x. To właśnie jest specyficzna budowa obiektywu a nie jakieś zaniżanie WD -D
Poza tym robie macro obiektywami mikroskopowymi i powiększenia poniżej 4x są baardzo pożadanymi -) Ot właśnie do macro-)
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

pawbla86 pisze:że co?
Że to.
pawbla86 pisze:sztucznie zaniżone WD? -D
Tak, sztucznie zaniżone WD -D
pawbla86 pisze:To raczej wynika ze specyficznej konstrukcji obiektywów o małym powiększeniu. Też kiedys myslałem ze coś z tym nie halo jest bo jak to. nikon 4x ma WD= 15 czy 20mm a 2x (np nowy plan apo) tylko 8.5mm? Ale niestety tak nie jest jak myslisz. Wystarczy spojrzeć na obiektywy MITUTOYO które to osiągają największe rekordy WD i dla np 2x M Plan Apo ma WD aż 34mm ! a dla 1x TYLKO 11mm !
To wynika z koniecznośći zachowania parafokalności w systemie. Właśnie dlatego, na mikroskopach, obiektywy poniżej 4x są bez sensowne.
pawbla86 pisze: i co nadal myslisz ze sztucznie zaniżyli mu wd? -) poza tym Olki, Nikony i reszte obietywów 1x maja WD blisko 10mm -(
Tak, nadal tak myślę. Tak olki, nikony i reszta jest również tragiczna.
pawbla86 pisze: A i jeszcze jedna kwestia? Cena. Pomyśl czemu np plan apo 10x Nikona jest/był kilka razy tańszy od 1x.
Ponieważ 10x jest prostą konstrukcją, pozbawioną bzdurnych kompromisów.
pawbla86 pisze: To właśnie jest specyficzna budowa obiektywu a nie jakieś zaniżanie WD -D
Specificzną budową tego obiektywu, jest sztucznie zaniżona WD i NA.
pawbla86 pisze: Poza tym robie macro obiektywami mikroskopowymi i powiększenia poniżej 4x są baardzo pożadanymi -) Ot właśnie do macro-)
Pożądanymi przez kogo? Przez patomorfologów.

Do macro 00-1x, za 700zł, kupiłem Minoltę 100/2.8 z WD 160mm i NA 0.175 a nie 0.08. co prawda gdybym chciał 0.08 to mogę ją przymknąć do F6.3

Do macro 1x-3x kupiłem za 150zł Schneider-Kreuznach Componon-S 50/2.8 (Na 0.175). Choć przyznaję, że wg mnie wymaga on przymknięcia do f4 co odpowiada NA 0.125 i wd 350-200mm w zależności od M. Jak ktoś ma nieco więcej $ to może spróbować upolować Apo-Componon, co prawda ten zaczyna od f4, ale podobno jest świetny optycznie.

Do 4x mam CFN Plan Nikon 4x/0.13 kupiony za ~300zł
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

spokojnie ej!

to teraz pokaż te swojemacro tymi sznajderami albo tym 4x do kontrastu haha-D
JohnyM

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: JohnyM »

Pokaż swoje haha-D"
pawbla86
Posty: 19
Rejestracja: 26 lip 2016, o 15:38

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: pawbla86 »

ano widzisz-) Niepotrzebnie sie wkurzasz itp-)
Macro sznajderami robiłem kupe lat temu i to sie ma nijak do ob.mikroskopowych - pod warunkiem ze komuś zależy na jakości-)
Ty kupiłeś cnf-a za 300zł a ja za 3tysiaki prawie, ale mam 4x/0.20. Dla Ciebie to zbędny wydatek a dla mnie przepaśc jaka dzieli oba obiektywy pod względem jakości zdj. I tu kasa nie gra roli, inaczej siedziałbym w sznajderach dalej. Poza tym mam tego Componona-s 2,8/50 i tego o którym wspominasz czyli APO-HM -) wiec moge je porównać -)
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: kupię/sprzedam/wymienię - wewnętrzna giełda sprzętu

Post autor: planapo »

(:
Załączniki
6-9.jpg
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości